Pilnīgi pievienojos dzhams teiktajam. Man liekas, ka makšķerēšanas noteikumos vajadzētu izmaniet to ka var paturēt no 40cm vēdzeles.
Jāsaprot ka ne visās upēs vēdzeles aug kilogramīgas, lielāko daļu mazākajās upītēs tas garums labi, ja sasniedz tos 30 cm...
ir arī vietas kur līņi neaug lielāki par 30 cm ... personīgi, neredzu dzīvības atņemšanas jēgu, šajās vēdzelītes!
Džams. Kamēr Latvijā būs ūdri un ūdeles, lielu vēdzeļu (mazajās upēs) nebūs. Šiem zvēriem, vēdzele vasarā ir visvieglāk iegūstamā paika.
Interesanti , no kuriens LV parādījās amerikāņu ūdeles (vietējo praktiski nav ) :))
ZG> īsti nepiekritīšu. Latgalē ir tāda 10km gara Tiskādes upīte, nu meliorēta un iztaisnota, praktiski bez zivīm, ļoti sekla. Fāters pie tās bērnību pavadīja, vēl 60. gados pirms meliorācijas tā bija pilna vēdzelēm(un arī sapaliem, līdakām, no Maltas nāca nārstot ālanti līdz 2kg) un pat lielām, garākās bijušas virs pusmetra. Un kas interesantākais upīte pilna bijusi arī ūdriem, tuvākā ala 10m no pirtiņas, vienu gadu fāters sīkos pat noķēris un turējis trušubūrī :) Iespējams ka ūdrs nedaudz paretināt vēdzeļu populāciju var vēl kādā vēsā foreļupē kur nabadzīgi ar ihtiofaunu un maz barības. Bet tādās upelēs arī vēdzeles nekad lielas neizaug. Bet nu amerikānietes jau sērga visur kur iemitinās, vairāk apkož nekā var apēst.
Hmm... īstenībā interesanti kapēc nav lielo?!? ZG piekrītu, ka lielu skādi var ūdri padarīt, bet nedomāju, ka viņam tikai lielās vēdzeles interesē un paliek tikai mazās! Upē pārlieku lielā pārapdzīvotība, manuprāt, nav piemērojams faktors, iespējams barības bāze šim zivīm Aiviekstē nav piemērota un grūti iegūstama, iespējams upes gultne neļauj lielajām apmesties, bet liek doties citos ūdeņos, tā teik nodzīvo savu dzīves etapu Aiviesktē un tad migrē citur!
Makšķernieku noteikumi galīg man nav saprotami un liekas nepieņemami - likumīga kurkuļu ķidāšana :( 40cm veel ok, bet mazie phee....!