Ja nebūtudaudzo bebru, gandrīz visās foreļupēs, foreļu būtu vairāk.Upes ir daudz zaudējušas foreļu uzturēšanās un nārsta vietas ,pateicoties mūsu humānai attieksmei pret šiem grauzējiem. Nepatik viņām dīķi - upe neattīrās, izzūd nārsta vietas. Ūdens ar skābekli nepiesātinās, īpaši vasaras karstumā, iestājās klīniska nāve (+26-28C).
Var laist miljons foreļu(apsveicams pasākums!) , bet to attīstībai un pēcnācēju atražošanai, ja nebūs labvēlīgi apstākļi, tad tam pasākumam maza nozīme. Makšķernieks noķer dažas zivis, bebri iznīcina sugu, kā tādu.
Tas ka nojauc dambi, protams ,ir apsveicami un tas prasa daudz pūļu.Tā ir cīnīšanās ar vējdzirnavām! Taču bebrs tur paliek. Tāpat paliek milzum daudz apgrauzto koku, kas ir piesūkušies ar ūdeni un nogrimuši, kas savukārt uz upes grunts veido režģi, kur krājās dūņas, aug augi...Tā ir cīņa ar sekām, nevis cēloni. Māri, varbūt ,Tu vari kā iespaidot medniecības likumu? Manuprāt valstij vajadzētu subsidēt bebru medīšanu, jo tie nodara postu arī lauksaimniecībai.
Dabā tukšuma nav!
Divus bebrus esmu nožmiedzis, to vietā ir 12 citi! Vienu pat noķēru uz foreļu spininga, tik skriet 100m pa upi sanāca pakaļ šim jaunskungam, lai rotiņu nenorautu, otru piedūru ar to pašu- bebra apgrauzto mietu... Esmu likuma pārkāpējs, bet turpmāk rīkošos līdzīgi!
ar bebriem galā tikt var (izlasi bildes aprakstu):
www.copeslietas.lv/site/bildes/bilde-55721.htm
tāpat zinu upes kur bebri ir nahrenizēti un ir tikai vecu dambju paliekas.
Vispār ja bebreniekus nojauc sistemātiski:
sākumā līdz ar ziemas iestāšanos, tad tie pa ziemu tiek novājināti jo spiesti meklēt barību arpus upes vai pārcelties, daļa atstiepj pekas.
Tālāk vasarā regulāri jāpakontrolē upe, jāpajauc dambji kamēr vēl maziņi, un ja problēmu neielaiž, tā izzūd.
Good Job!