Njā, lai vai ko, bet lai odzi ņemtu rokās... Labāk nē.. Mazums iedzeļ.. Pazīstu cilvēkus kam iedzēlušas un knapi tiek līdz slimnīcai.
Uztraukums bija kad ieraudzīju.
Ar kociņu piespiedu galvu pie zemes un paņēmu tuvāk galvai.
Bail nebija.
Mammīti meģināšu gūstīt nākošgad.
Protams C&R.:)
ABAS SMUKAS ! Jus esat DROSMIGA , GODS UN CIEņA ! Bet labak rokas neņemt mazums kas !?
Vellos drosmīga meiča! :-) Bet ja vajag odzes pārvietot, teiksim aiznest tālāk no pagalma, labāk un drošāk tās ņemt aiz astes, pacelta gaisā nevarēs atliekties un iekost.
Pastaigājoties gar mazu upīti, kurai apkārt aizaugušas pļavas, kurās pilns ar odzēm, sunim iekoda kaklā odze. Bija baigais bumbulis, lēnām sāka smakt, bet, par laimi, pietiekami agri to ievēroju, aizsūtījām pie vetārsta, un viss bija kārtībā. Odzēm mēdz būt tukšie dzēlieni, kuros nav inde. Tas tādā gadījumā, ja odze pirms mirkļa jau kādam iedzēlusi.
Odzes ir indīgas. Cik indīgas, nezinu gan. Aiz astes varētu būt pat bīstamāk celt, jo čūskas ir lokanas. Ja pie galvas paņem, viņai nav iespēja iedzelt.
Bet esmu pārāk bailīgs, lai ko tādu darītu. :)
Morbidejs, indīgas čūskas ņemt aiz astes nav īpaši bīstami, paskaties kādu NG vai Discovery kanāla raidījumu, profesionāli čūsku ķērāji tā vien dara. Indīgām čūskām daba nav devusi tik spēcīgu muskulatūru lai tās varētu viegli atliekties uz augšu un iekost turētājam rokā. Jo savu upuri tām nožņaugt nevajag, kā piemēram neindīgajām čūskām ;-)
NG un Discovery skatos bieži, agrāk regulāri. :) Ja skaties, tad jau pats vari salīdzināt, kā matadori, ņemot čūskas aiz astēm, izvairās no kodieniem, kas ir bīstamāk, ja salīdzina ar satveršanu pie galvas.
Starp citu mūsu odzes ir viens no vārgākajām čūskām ar trausliem kauliem, šādi ņemot aiz galvas(vai spiežot pie zemes ar kokiem) var viegli to traumēt. Par šo jau pasen rakstīts gana daudz. Un vēl ja nav prakse čūsku ķeršanā, tad tieši ņemot pie galvas ir lielākas iespējas ka rāpulīts izlocīsies un iekodīs pirkstā, tā gadās ar profiņiem.
Drosmiiga gan tu esi:)