Puikas no ko jūs darat? Šādus akmens dambjus katru gadu lašupēs taisa dūrēji/žebērkļotāji, lai zivij būtu tikai viens ceļš un to vieglāk pa nakti nodurt. Un jūs vēl palīdziet ibio! Es šitos vienmēr jaucu nost lai maitām nav tik salda dzīve..
Hmmm...bij doma tieši palīdzēt, lai straume palīdz izsist lielāku bedri, lai mazie spēj paslēpties tveicē.Un straumei ejot pretējā krastā uztaisa līkumu.Ūdenslīmenis ir ļoti zems, tā kā pēc lietavām šis akmens krāvums iespējams jau pazudīs, bet bedre paliks :)Tās ir manas domas, ja var tad palabo kāds.
Varbūt ir kāds, kurš var ietiekt kādus paņēmienus, lai uzbūvētu kādai forelei ligzdiņu :)???
ahaha, man jau šķita, ka nebūs labi :D
Tiešām, varbūt kāds var iedot kādu info, par "pareiziem" līkumiem, kurus var veidot forelēm?!
labāk upē ieveliet no krasta vienu lielu akmeni un būs jums bedre.
uz šo veidojumu dūrēji saberzē savas neķītrās roķeles.
nomad
Ok sapratu aizrādijumu :) Kā nekā mācamies un vēlamies tikai to labāko, lai foreles spētu ilgmūžīgi dzīvot :)
Bet ko saki par svaigiem iegāztiem baļķiem?Pieļauju, ka tas stimulētu bebram izveidot jauno mājvietu?
Tukšos upes posmos, kur dominē smiltis un maz slēptuves, svaigi iegāzti baļķi protams var uzlabot situāciju. Tik jācenšas negāzt pāri upei, lai neradītu šķērsli straumei un neizaicinātu bebru ;) Prātīgāk gareniski gar vienu krastu. R-Eiropas valstīs, kur daudzas foreļupes pārvērstas par taisniem grāvjiem, šādi jau sen uzlabo, baļķus mēdz pat skrūvēt klāt pie krasta :)
Sulla
Ir manīti svaigi iegāztie koki, kuriem ir vēl zaros lapas, bet foreļukam tur paēnē ļoti tīk uzturēties:)
Paldies par ieteikumu ;)
Kokiem lapotnē ir dikt daudz visvisādu kukaiņu, zirnekļu citu sīkbūtņu, un protams ja tāds iegāžas upītē pateicoties noslīdenim, spēcīgam vējam, bebram vai zāģim, tad forelei klāts bagātīgs galds. Tikai es atturētos no patvaļīgas augošu koku gāšanas upē, tā jau no vienas puses ir arī dabas postīšana. Pameklē labāk nokaltušos vai jau nogāzušos baļķus.
bebrītim bus vieglāk dambi uztaisīst :)