Ogo! Apsveicu.
Par rekordu...
Ir karūsas rekords un sudrabkarūsas rekords.
Sudrabkarūsa (Carassius auratus) - 2.37kg Slampes karpu dīķis 2010g.
Karūsa (Carassius Carassius)
-3.15kg Kaņierī 2006.g
Dati no - lmsf.lv
Karūsu tautā sauc par zelta vai zeltaino Karūsu zvīņu dēļ, tām ir zeltaina nokrāsa, savukārt, sudraba karūsas zvīņas ir pelecīgas - sudrabotas.
Zelta karūsai - Krūšu spuras, vēdera spuras un anālā spura sarkanbrūna.
Būs tev jāparokas pa internetu, tur var arī vidējo zvīņu līniju skaitīt veidi visādi kā viņas atšķirt...
Pamatīga sudrabkarūsa, apsveicu ar rekordu!
Bet tā nav tā saucamā Bufalo?Sudrabenes parasti ir krietni slaidākas
Dažādas mēdz būt, no slaidām līdz apaļām, no gandrīz baltām līdz brūngani pelēkām. Bet viena tendence ir, jo lielākas, jo apaļāki strupākas. Jaunībā Latgalē vienā mazā ezeriņā ķēru abas sugas, pārsvarā sudraba, ņēma reti bet lielas, standrats bija virs 0,5kg, un pat tāda izmēra jau ļoti apaļas, un gaišas jo gaišas, baltas gandrīz, lai arī ūdens purvaini brūns. Zelta karūsas tur bija iesarkanā kapara krāsā, arī pilnīgi apaļas kā katliņa vāki. Turpat laukos bērnībā sudrabenes ķēru attīrīšanas dīķos, līdz 0,5kg, tās bija lielgalvainas un slaidas, pilnīgs pretstats, brūnganas.
Paldies!Tu saki ka tā ir sudrabkarūsa?Ja tā ir,tad Latvijas rekordsudrabkarūsa ir mazāka par manējo :):):)
Pats jaunībā esmu gana daudz abu sugu karūsas pludiņojis, jā esmu pārliecināts ka šī ir sudraba. Ja neesi vēl apēdis piesaki rekordu:
3. Rekorda pieteikums var būt brīvā iesnieguma formā, tam jāsatur šādas ziņas – makšķernieka vārds, uzvārds, adrese (tālrunis), zivs nosaukums, svars, pilns garums, makšķerēšanas vieta un laiks, rīku, inventāra un ēsmas apraksts divu liecinieku parakstītā apliecinājumā. Pieteikumam jāpievieno zivs fotoattēls un 10 zvīņas.
4. Rekorda reģistrācijas pamats ir izmakšķerētās zivs svars. Par rekordu var tikt atzīta zivs, kuras svars atšķiras no iepriekšējā rekorda vai nu par 2 gramiem (zivīm ar svaru zem 1 kg), vai par 10 gramiem (pārējām zivīm). Zivju svaram pieteikumos jābūt fiksētam ar 2 g vai attiecīgi 10 g precizitāti. Zivs svars jānosaka kādā organizācijā, svēršanas rezultātiem jābūt apliecinātam ar šīs organizācijas zīmogu un amatpersonas parakstu, apliecinājumā jābūt organizācijas nosaukumam un adresei.
5. Rekorda pieteikums tiks izskatīts, ja tas ne vēlāk kā viena mēneša laikā pēc zivs noķeršanas būs nosūtīts Latvijas Makšķerēšanas Sporta Federācijai Rīgā, Durbes iela 8, LV – 1007, tālr. 29221226, e-pasta adrese: lmsf@lmsf.lv
Galva kā butei
Katrā ziņā, izcils loms!