Dažādas kupinātavas. Dažādi kūpināšanas procesi ; aukstais, karstais. Vēl arī nosaukšu to par vidējo, kaut kas starp auksto un karsto žāvēšanu. Savā praksē uzskatu to par optimālo. Katram sava gaume. Katrai zivij vēlams piemeklēt atbistošāko. Vēl zināms ir arī populārais un ātrais grillēšanas paņēmiens. Foto tāds neskaidrs, liekas, ka zivs apbērta ar mannu. Lielās zivis nav tik viegli nokūpināt.....Jācenšas, tikt vaļā no liekā šķidruma.
Tā bilde kaut kāda miglaina sanākusi ieliekot copes Lietas.Piedevas lieku Ķiploku, sāli, dilles un šoreiz nedaudz sīpolu.
Es sīpolu nelieku zivij nemaz. Ķiploku gan karpai lieku daudz. Man patīk zivis (tām kurām jāuzlabo garša) pārbērt ar sarkano, dzelteno papriku. Tikai ne zaļo vai bulgaru lēto, gaiši zaļo, jo piedod gaļai rūgtumu. Ļoti patīk koriandrs graudi. Var arī malto. Vimbai šogad neliku ķiploku, lai izjustu, manuprāt, patieso zivs garšu. 200 litru kūpinātava tik lielas zivis (+ - 3,5 kg) nākas ilgi žāvēt līdz pat 5 stundām, lai izdzītu lieko mitrumu. Sakrājušos šķidrumu zivs vēdera dobumā bieži vien noleju nost. Jo vairāk gaļas kamerā, jo ilgāks process.
Man patīk kūpināt zivi, kas ir griezta pār muguru ar visu galvu, tad visi škidrumi paliek kā bļodā. Par kūpināšanu un mannu, lūdzu, plašāk!
Ja tā skaitās kūpināta zivs, tad kaut kas nav riktīg.