Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
PS. Savukārt par "atvieglotās LM ieviešanas plāniem" gan varētu uzrakstīt vairāk - tā ir interesanta tēma, jo vairums lasītāju (es tajā skaitā) nemaz nezina, par ko ir runa. Ir kāda informācija?
Nākotne ir jēdziens, kas iezīmē vēl nenotikušas lietas. Ar to vat spēlēties gana plaši- gan pieminot sapņus, kā būtu ja būtu, gan paļauties laika ritējumam un teikt - "kā būs tā būs" :)
Var arī veidot to pašu nākotni. Pamats tam ir vīzija/redzējums un plānotas darbības, kas ir saskaņā ar mērķa sasniegšanas programmu.
Katra darbība sākas ar kādu soli, lēmumu un fizisku tā izpildījumu un ja šo soli kāds sāks analizēt, cik tas ir svarīgs ilgtermiņā- būs vienas lielas auzas :)
Atbildot uz autora tekstu un ļoti labi saprotot kam ir adresēts pirmais attīstības ceļš, kas ietver sab. inspektoru apmācību un cilvēku iesaistīšanu brīvprātīgajā darbā, atbildēšu- šis ir tas pats pirmais solis, ko jau minēju.
Redzi, domāju, ka ļoti labi saproti, ka nevar nodalīt ilgtermiņu no īstermiņa, tas ir vienots process, kur katrai lietai ir savs laiks.
Mēs tāpat domājam ilgtermiņā, bet sākam ar īstermiņa aktivitātēm, kas liek pamatu un pamatojumu ilgtermiņa attīstībai.
Mums ir savs plāns, ko centīsimies realizēt un ja tas būs pozitīvs un kalpos par piemēru lai sakārtotu lietas valstiski būsim tikai priecīgi :)
Ilgtermiņš ar īstermiņu galīgi nav savienojami!īstermiņš ir kupi&prodai.Ilgtermiņš lietu sakārtošana,ražošana,uzturēšana utt.
Neredzu pretrunu :) Ilgtermiņš ir paredzēt, kurp aizved kupi&prodaj pēc gadiem 5. T.i., runājam vienu un to pašu.
urmaas :) palūdz Guntaram, tas kurš Zaraza, lai novada Tev īso stratēģiskās plānošanas kursu, gan jau ir mācījies, un izskaidro īstermiņa mērķu un darbību saistību ar ilgtermiņa aktivitātēm :)
eMKa.
Gan jau bius lāb.Diemžēl pieredze rāda - Latvānijā īstermiņš nozīmē nosmelt to kas vēl ir palicis.Nesalīdzini ar attīstītajām valstīm.
:))
God. VMK biedri. Rakstā nav neviena pārmetuma Jums.
Uzrakstīju, ko domāju par priekšlikumu nevis par to kas šo priekšlikumu bīda.
Tālāk ir katra ziņā, kas vēlas līdzīgu priekšlikumu izbīdīt, padomāt cik ilgi tas strādās, ko viņš teiks uzaicinātā sievai un bērniem, ja tie paliks bez apgādnieka, vai bez bērna palikušiem vecākiem, kad kāds būs pārcenties ar audzināšanas darbiem par paņemtu zemmēru.
Sērīgi, ka visi tiek mesti pār vienu kārti...varbūt tā vienkāršāk- pabāzi mūli, pa purnu, bet var uzturēt tonusu.
Nodrošināt X novada un apkārtnes ūdens resursu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu, ir vides aizsardzības organizācijas mērķis, vai makšķerieku organizācijas mērķis?
Zvaigzne, vai tad ir kāds pārmetums? No manas puses it tikai izskaidrojošas tēzes.
Un nevajag, lūdzu, dramatizēt, dalība ar auto sabiedriskajā transporta plūsmā ir krietni "neveselīgāka" ar lielāku iespējamo apdraudējumu :)
Zvaigzne- bet kāda atšķirība!!! Makšķernieki ir citplanētieši, kas neizmanto šos resursus un nav nekādā saistībā ar to ???!!!
Eu! Nedzen tūtu! Nemeklē diversijas un dzīvot kļūs labāk1 :)
eMKa vienkārš jautājums, vai visiem makšķerniekiem ir jābūt resursu aizstāvjiem?
Citu neko es negribēju pavaicāt.
Akmens_Viesis, raksts par makšķernieku vārdu Komig sūns. Šis nav par makšķernieku vārda tēmu :)
Zvaigzne, es mēģināšu pavaicāt vienkārši -
Vai ir kādas makšķernieka intereses, kas ir stādāmas augstāk par zivju resursiem? Manā pasaulē ir kaut kā vienkāršāk - nebūs zivju, nebūs interešu. ;)
Varbūt dotajā brīdī Tev ir izdevīgi pieķerties pie formālās atšķirības, kā kura organizācija definējusies, tad censties pierādīt, ka pārstāvi kaut ko makšķernieciskāku... bet lielās līnijās tas tikai traucē "fokusam".
Tu pats raksti - pastāv "par LM sazvērestība" (info studijā lūdzu vai PM, ja diskrēti), "pret LM kustība" un trešie, kas sāk ar to, ka centīsies pasargāt vismaz savu novadu no visa, kas nāks pretī. Tik tālu precīzi.
Tad Tu atzīsti, ka neviens no trim nejēdz, kas notiek ar zivju resursiem valstī ilgtermiņā. Tas arī, manuprāt, atbilst patiesībai. Tad varbūt risinām šo problēmu, nevis salīdzinām komatus statūtos? :)
Zvaigzne, visi makšķernieki izmanto šos resursus, tiem kas redz šī brīža impotenci nozarē ir brīva izvēle- iesaistīties vai nē.
Ak, vai. Jautājums par "makšķernieku vārdu" un rīvēšanās par to, kurš ko vairāk pārstāv, ir formāls un strupceļā vedošs. Ja nu aptaujas rezultātā izrādās, ka 50,2% copmaņiem patīk cemmerēt, tad kas notiek? Būs jādibina cemmerētāju biedrība un jāaizstāv viņu tiesības? :)
Tā protams, ir draudzīga ironija. Varbūt drīzāk ir laiks atzīt, ka arī interneta demokrātijas laikos ir tomēr negrozāmas prioritātes, par kurām nav vērts pat balsot. (Līdzīgi kā 18. februāra referendums).
Ko es ar to gribu teikt?
Runāt par vēl kādām makšķernieku interesēm var nopietni runāt tajā brīdī, kad mēs saprotam, ka mūsu valstī ir nosargāti zivju resursi.
Atliek tikai vienoties, ko nozīmē "nosargāti zivju resursi".
Piemēram, daži iespējamie parametri:
1. Pieņemam, ka tīkli un murdi iekšējos ūdeņos ir anahronisms, kam vieta brīvdabas muzejā. Ir tikai daži izņēmumi kā vaisla, meliozveja un zivsaimniecība savā dīķī... Jāatrisina procedūra, kā notiek zivju balansa regulēšanas zveja, ja tāda ir nepieciešama. Lai tirgū būtu vietējās saldūdens zivis, var pietikt ar zivjaudzētājiem (stratēģiski ilgtermiņā). Ok, vēl varētu būt piekāpīgāka alternatīva - ir kādi lielie ezeri, kuros drīkst būt rūpnieciskā zveja, ja % produkcijas tiek pārstrādāts Latvijā un eksportēts jau kā pārtika. Tad ir jēga ķert zivis ar tīklu, ja tas tiešām balsta ražošanu un ekonomiku. Citādi tas ir dažiem džekiem peļņa un viss.
2. Katrā ūdenstilpnē, kam jelkāda zivju resursu nozīme, ir kaut vai 1 sabiedriskais inspektors, biedrība, VVD vai HVZ inspektors, jebkas - kam ir sajēga, kas tur notiek. Nevis dažās, nevis lielākajās/garākajās. Bet 100% visās ;)
3. Zinātne publisko ikgadēju pārskatu par zivju resursu stāvokli. Mums ir jāredz, kā ejam, kurp ejam, ka mēs resursus nesamazinām, kas ir jāiepauzē utml. (Piemēram, ja kādu gadu jūras forele neienāk, nevar viņu dauzīt tāpat kā bagātīgā gadā, tikai tāpēc, ka tipogrāfijai samaksāts par licenū drukāšanu).
4. Sargājot zivis, prioritāte ir dabiska nārsta nosargāšanai.
5. Tiek izvērtēts adekvāts mazo HES nodarījums videi un iegūtas atbilstošas kompensācijas (ar domu - kompensācijas sanāk tādas, ka lētāk ir uzbūvēt zivju ceļus un ievērot līmeņa atzīmi). A klau - varbūt, kamēr ES vēl nav pilnīgi izjukusi, var mēģināt dabūt kompensāciju mazo HES likvidācijai? Kuģu sagriešanai taču iedeva!
un tādā garā...
Jūs teiksiet, ka šie punkti ir utopija. Var jau būt. Bet man šķiet, ka visi pārējie jautājumi ir mazsvarīgāki :) jebkurai biedrībai vajadzētu par tiem vienoties un urbt kopīgiem spēkiem.
Un, kā redzat, "ūdeņu apsaimniekošanas formas" un "piekļuves tiesības" vispār nav šajā svarīgo jautājumu sarakstā. Piedodiet.
Jā, LM jomā jāslēdz iespēja noplicināt zivju resursus (kāds ievieš LM, licences nepārdod, liek tīklus, kamēr var, tad likvidējas), tad vēl piemēram, pie Kuldīgas par naudu var izcelt vairāk vimbas tieši no nārsta vietas, nekā MN ļauj.... tas ir šķērsām, šie piemēri ir jāapkopo un jālabo. Bet pārējais ir stila jautājums. Hau.