Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Šo jautājumu privātajās vēstulēs saņemu regulāri. Esmu sagatavojis atbildes, lai man nebūtu regulāri jāraksta vienu un to pašu.
Ja tomēr zemāk neatrodat atbildes uz saviem jautājumiem, jautājiet privāti, un es šai rakstā veikšu korekcijas, pievienojot jauno jautājumu un atbildi.
Tu izvirpo no koka mānekli tad ievieto mēlīti un nokrāso?
Visas sīkās gudrības, kas iegūtas ar "mēģinājuma un kļūdu metodi" investējot gana lielus finansiālos līdzekļus, es nemaz negrasos publiski atklāt, lai gan apzinos, ka vēl bez zināšanām ir jābūt arī "zelta rokām" ;)
No kāda materiāla Tu gatavo savus voblerus?
Savus voblerus es pamatā izgatavoju vai nu no balzas, vai nu no Divinylcell putām.
Vai vobleri var arī veidot no mūsu pašu lapu vai skuju kokiem?
Var. Zinu, ka gatavo no liepas.
Jo vieglāks koks, jo to vieglāk izsvarot tā, lai tas ātri ieņemtu vēlamo stāvokli ūdenī- ar muguru uz augšu. Jo mīkstāks koks, jo nepieciešama biezāka pārklājuma čaula, vai arī tas iztur tikai dažu līdaku copes.
Kur var iegādāties balsu?
Nelielos apjomos balsas koka dēlīšus Latvijā var iegādāties vairākos lidmodelistu veikalos. To iespējams izdarīt pat internetā: http://unlimited-rc.lv sadaļā „Materiāli un instrumenti”.
Es pats balsas koka dēlīšus pērku radio vadāmo modeļu veikalā pie Tērbatas un Matīsu ielu krustojuma.
Kur var iegādāties divinylcell?
Divinylcell var iegādāties Pemcor bāzē Salaspilī, taču tā iepriekš jāpasūta un jāiegādājas lielos apjomos. Tas nav lēts materiāls. Ja kādam gribas šo materiālu notestēt, rakstiet man privāti.
Divinylcell vērtīgākās īpašības:
Apakšējais, oranžīgais izgatavots no divinilcell serdes, bet augšējais no balsas.
Kur tu iegādājies tās stieplītes, kuras izmanto savos mānekļos?
Pagaidām iztieku ar stiepli, kuru nopirku no CL lietotāja GintsGG. Viņš to pērkot „Latgalītē”. Varot arī nopirkt nopietnu rulli pa 60LVL vai kaut kā tā...
Tā ir 0,7mm nerūsējošā stieple. Stieple tiek iestrādāta voblerī vienā gabalā un ir patiesais slodzes nesējs.
No kā gatavo mēlīti? Vai nelūst pret akmeņiem un velkot cauri zālēm?
Mēlītes gatavoju no epoksīda un stikla šķiedras. Plāksnes līmēju pats. Stikla šķiedras mēlītes savos vobleros izmanto pat tādi japāņu brendi kā OSP un Megabass.
Megabass Zonks:
http://www.eastackle.com/images/product/large/633.jpg
Stikla šķiedras mēlītes nav caurspīdīgas, bet ir ļoti izturīgas. Lai izgatavotu augstas kvalitātes stiklašķiedras mēlītes, neiesaku stiklašķiedru un epoksīdu iegādāties Latvijas Ķīmijā. Es pērku Pemcor bāzē Salaspilī.
Kā Tu ievieto tos grabuļus savos darinājumos, un vai tu izmanto vienkāršhu svina lodīti?
Voblerī grabulis nav obligāts, jo paši āķi rada gana lielu grabēšanu. Bet, ja tomēr gribas grabošu vobleri, vari izurbt voblerim puncī caurumu. Tam jābūt lielākam nekā svina lodītei, kuru grasies ievietot voblera vēderā. Ar superlīmi cauruma vienā pusē pielīmē plānu papīrīti, iemet caurumā lodīti un uzlīmē arī papīrīti no otras voblera puses. Superlīme sacietē ļoti ātri. Pārliecinies, ka lodīte nav ar kādu lieku pilienu superlīmes kaut kur pielipusi, un tad jau vari sākt vobleri pārklāt ar laku vai epoksīdu.
Ljoti labs raksts,pats necentisos taisiit,bet tiem kas to veelas,tu labi paliidzeeji.