Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

RSS barotne
Seko līdzi jaunākajiem CopesLietas.lv biedru rakstiem sev ērtā veidā izmantojot RSS barotni.
Alcans | 21.aprīlis 2013, 00:46 | 23 komentāri | 9936 skatījumi

Kas maliķiem apgriezīs .. spārnus..

Jau no laika gala problēma ar copmaņu kontroli ir paaugstinātas jūtības zonā, kas īpaši saasinās pašlaik, kad zivis pastiprināti migrē uz savām nārstošanas vietām. Lielākā daļa copmaņu ir sašutuši par to, kas notiek pašlaik Varkaļu kanālā , Buļļupē un citur. Diemžēl un arī saprotami, lielākā daļa makšķernieku neriskē ar savu veselību, lai par to maliķiem aizrādītu, jo tas, kas notiek Varkalī jau ir organizēta nārstojošo zivju slepkavošana visu acu priekšā.

Kur ir inspektori, kas varētu organizēt šo maliķu sodīšanu un neitralizēšanu?

Iespējams, ka uz šo jautājumu ir atbilde, ka nav līdzekļu, nav sakārtota likumdošana. Tās cūcības notiek katru gadu ar apbrīnojamu regularitāti un papildus resursu plānošana kontrolei nav kāda kosmosa zinātne. Kas ir inspektoru darba kvalitātes rādītājs – sarakstītie protokoli vai kārtība pie ūdeņiem? Kontroles impotence, kas vērojama Varkalī katru gadu ir nevis līdzekļu trūkums, bet sistēmas trūkums kā tāds. Ja naudas visam nepietiek, tad jāsaliek prioritātes un galvenā prioritāte šim kontroles dienestam ir zivju resursu aizsardzība. Galu galā ir arī sabiedriskie inspektori un koordinējot savas darbības ar „īstiem” inspektoriem var panākt vēlamo rezultātu. Ja pietrūkst līdzekļu, jānovirza līdzekļi kontrolei no resursiem zivju krājumu papildināšanas, jo zivju nārsta aizsardzības pasākumi ir ar daudz lielāku atdevi zivju resursu saglabāšanā un aizsardzībā.

Protams, likumdošanā makšķernieki ir pabērna lomā un tādēl lauvas tiesa līdzekļu aiziet zvejniecības organizēšanai un kontrolei tie nepietiek. Interesanti, ka tīklinieku aizstāvji izmanto šo likumpārkāpēju darbības kā ieganstu zivju ieguvei ar murdiem Buļļupē, tādējādi pielīdzinot šos draņķus zvejniekiem Buļļupē. Savā ziņā līdzību ir ļoti daudz, vienīgi zvejojot ar tīkliem un murdiem zivis tiek nogalinātas, nevis sakropļotas.

Kopā ņemot, pēdējos gados ir patīkami, ka kontrole ir uzlabojusies, bet visu iespaidu bojā šie nesodītie zivju slaktiņus visu acu priekšā Varkalī, kā arī zivju zveja to migrācijas vietās.

 
 
Novērtē rakstu:
  • Vērtējums ir 0 no 5
(Nav balsu) - lai vērtētu, nepieciešams reģistrēties
[23] Komentāri | dilst | aug
 
gz888

Kopš ceturdienas zivju slepkavošana Varkalī tiek uzraudzīta cauru diennakti,Jau ir sastādīti vairāki desmiti protokolu gan par līdaku paturēšanu ,gan par zivju aizķeršanu.Daudzi slepkavnieki tomēr ir izmukuši no soda,jo pamanās līdakas pirms aizturēšanas izmest ūdenī.Nav tik vienkārši viņus paņemt ar visiem pierādījumiem,jo viņiem tur viss ir saorganizēts labā līmenī,novērotāji gan pie ūdens,gan uz šosejas ,gan mežā,Līdakas tiek slēptas,pēc tām tiek braukts pakaļ vēlāk,vai arī tās milzīgā ātrumā ar auto tiek aizvestas uz citu vietu un savāktas vēlāk,bet kopš tika iesaistīta valsts policija ,kura var apturēt auto uz sosejas stāvoklis nedaudz uzlabojās.Kopš sestdienas kontrolei pievienojās arī viena sabiedrisko inspektoru organizācija ,kuri organizē so licencēto makšķerēšanu makskerēšanu un tagad arī viņi piedalīsies dežūrās pie Varkaļa.Tākā VVD inspektori jau darīja visu ,kas bija vinu spēkos,ceļot trauksmi visās iespējamās institūcijās,piesaistija Valsts policiju,informējot licencētās makšķerēšanas organizatorus,atsaucās uz palīdzību tikai VAA,bet Jurmalas pašvaldībai nospļauties par visu.Dežuras VVD Inspektori turpinās,neskatoties uz to ,ka nebūs iespējams izbraukt uz citiem izsaukumiem,jo darbadienās nav neviena cita ,kas varētu veikt šo kontroli.VAA valde ir pieņēmusi lēmumu uz kādu laiku vairs netirgot licences Varkalī,tāpēc atrašanās tur būs liegta,tas atvieglos inspektoru darbu.Takā raksta autors stipri pārspīlē par kontroles impotenci un "īstajiem"' inspektoriem,viegli ir kritizēt sezot pie datora un pasam neko nedarot.VVD Rīgas sektorā ir 4 inspektori,kas veic visu ūdenstilpju kontroli no Kaņiera līdz Aizkraukles HES,DEGVIELA IR TIK CIK VINA IR,sūdzības par nelikumībām nāk no visām malām,visur viņi nevar paspēt.VARAM UN VVD vadība to zin ,bet nekas nav mainījies jau gadiem ilgi,pašvaldībām uz kontroli ir nospļauties,jo tur lidzekli jāiegulda un peļņa nekāda,no 120 sabiedriskajiem pa visu valsti reāli strādā 20.Tāda ir reālā situācija.

21.04.13 Atbildēt | Ziņot 0
Malikis2011

Alcans - sauc lietas īstos vārdos, kas pieskatīs un sekos līdzi makšķerniekiem, jo viņi neievēro likumus, jo zem maliķiem parasti saprot tos kas liek tīklus un tā pat makšķernieki bļauj ka likumu neievēro zemūdens mednieki, zvejnieki, bet no saviem sugas brāļiem norobežojas, tie nav mūsējie tie ir citi.Vajag vienādu atieksmi, ja makšķernieki neievēro likumu tad aizliegt visā kanālā aizklapēt makšķerēšanu uz visu gadu, kādā ezerā sāksies tādas nekārtības arī tur ciet lai neviens tad neķer, varbūt tad arī paši makšķernieki sāks sekot kārtībai nevis sitot uz krūts mums viss pienākas.

21.04.13 Atbildēt | Ziņot 0
Brusis

Ja būtu vēlēšanās šo jautājumu sakārtotu ātri. Publiskos ūdeņus pašvaldībām. Ok, bet nevienu peļķi pašvaldībām, kamēr nav nodrošināta kontrole. Reāla,nevis uz papīra.Un tie 4 oficiālie inspektori nevis paši skraida ar protokoliem ,bet kontrolē, kā un vai pašvaldība uzrauga savus ūdeņus. Ar protokolu sastādīšanu uz Domes vadību, kura sodus apmaksā no personiskajiem līdzekļiem.Turpinās?.Tiek izskatīta mēra atbilstība ieņemamajam amatam.Arī nelīdz? Ilgstošu pārkāpumu rezultātā, pašvaldības tiesības rīkoties ar šo peļķi tiek anulētas, visas LM, nomas, zvejas un iespējams arī cita veida saimniekošana pārtraukta.Apsaimniekošanas tiesības tikai valstij vai atdotas citai kaimiņu pašvaldībai,kura to prot.

P.S. Sapņot ir labi. ;)

21.04.13 Atbildēt | Ziņot 0
Malikis2011

Brusis- varētu, tikai sākumā sodus makšķerniekiem , kaut tādus kā Igaunijā, cik dzirdējās tur šogad mūsu bāleliņi 250 tūk, eiriķu sodiņu nopelnījās. Ilgi nebrauks makšķerēt :D

21.04.13 Atbildēt | Ziņot 0
Krons

gz888 - ko tu muldi, vakar pievakarē biju piestājis pie Varkaļa- pilns stāvlaukums, visi stāv pie ūdens, cilvēki 20, katram rokā pa mietam un raksturīgā cemerētāja kustība... lielveikalu maisiņi pa nogāzi salikti - pilnīgi atklāti spļauj sejā un iedirš dvēselē jebkuram NORMĀLI domājošam makšķerniekam. Šo ainu novēroju katru vakaru, jo braucot mājas no darba, uz Spuņciemu no Rīgas, ceļš ved pāri kanāla tiltam. Ja tur būtu tā kontrole, par kuru tu runāji, tad šādu skatu nevarētu redzēt.

21.04.13 Atbildēt | Ziņot 0
nor4a

Gan jau forumu lasa kāds no Jūrmalas domes kantora.Kā piAr kompāniju mēriem var piesaistīt inspektorus +municipāļus un pats mēra kandidāts ar apsardzi un TV pieaicinātu kanālu -atbrauc noķer maluzveiniekus un publiski tv pasaka ka reidi turpināsies!!To visu parāda pa tv un izredzes uz krēslu palielinās pa n-tiem procentiem ,tauta runās ka tas ir riktīgs saimnieks ,nevis plānā galda urbējs-Ja kandidētu tad ko līdzīgu izdarītu 100%:))

21.04.13 Atbildēt | Ziņot 0
gz888

Kronam-nu tev to nesaprast,ja tu neko no likumdosanas nesaproti.sevis noverotās kustības tu protokolam nepiesiesi,jebkurā tiesā tavus redzejumus neuzskatīs par pierādījumu.nevienā likumā nav noteikts kā jāvada mākslīgā ēsma.un muldi tu nevis es ,tu laikam kontroli saproti ar stāvēšanu aiz katra makšķernieka muguras,tas nu nebūs iespējams nekad.atkārtoju ,ka jau tagad ir sastaditi vairāki desmiti protokolu un pārkāpeju skaits turpina samazināties Varkaļos,bet ienāk ziņas no citām vietām.,kur laikam pārvacas no Varkala aizdzītie.Visur nu nekādi nevar izlikt ilgstošus posteņus uz visu diennnakti.

21.04.13 Atbildēt | Ziņot 0
Krons

gz888 - daži desmiti protokolu, neizskatās, ka tas kādu no tās kompānijas satrauktu. Tur regulari ir daži desmiti cemerētaju. Lai kā tur arī nebūtu, kas ir pārdesmit protokolu pret n-tajiem simtiem sokropļotu zivju-kas nedos nārstu. Kāda jēga runāt par to kas tiek darīts, ja tam nav nekādu saskatāmu rezultātu. Labak atstāj te kādu tel. nr. kam var pazvanit, kas uzrauga to posmu, ja redz kaut ko.

21.04.13 Atbildēt | Ziņot 0
Akmens_Viesis

Dažas labas domas te kopumā pavīd, ja vien ļaužiem galvenais nebūtu palekties un spriest par visām tēmām, par kurām ne vienmēr ir jelkāda sajēga.

Makšķernieku galā mans piedāvājums ir šāds: vienkāršot noteikumus, cik vien iespējams. varbūt izlasīs beidzot.

Nodalīt copes stila pārkāpumus no zivju resursus tieši ietekmējošiem pārkāpumiem. Tipa, pacensties atšķirt noteikumu pārkāpumu no maliķībām.

Piemēram, 3 kāti stintēm ar 4 āķiem ir nieks, ja pastāv paralēli arī 10 kg limits (kas ir zivju resursu rādītājs). Un tas nav salīdzināms ar 5 ūdām vai piemēram, cemmerēšanu.

Attiecīgi jālabo administratīvais kodekss, par vienkāršiem pārkāpumiem ļaujot brīdināt, piefiksējot datus (tāpat tiek darīts, tikai neoficiāli).

Savukārt, atvieglojot dzīvi un attieksmi no vienas puses, no otras puses - skrūves piegriezt DAUDZ jūtamāk. Aizcemmerēta zivs ir jākompensē vismaz reiz 10, zinot cik daudz tiek ievainotas un netiek noķertas.

Jāizpēta kādas 20 dažādas definicījas, da kaut vai 300, kamēr rodas vienkāršāks un inspektoriem vieglāks veids, kā definēt cemmerēšanu.

utt.

Alcanam var piekrist par kontroles finansējumu. Ja vien būtu skaidrs, vai tā tiešām ir problēma. T.i. kāda ir attiecība starp resursu papildināšanu un kontroli? Varbūt abas sprāgst pusdzīvas un "uztur kaut kādu nepietiekamu līmeni", kur dati?

Par sabiedriskajiem nesākšu, tā cita tēma. Bet nevar plānoti cerēt, ka sabiedriskais vienmēr būs pa rokai.

21.04.13 Atbildēt | Ziņot 0
Krons

Nu ja cilvekam ir rokā bomis, uz spoles veļas šņore(drusku pārspīlēju), bet kas ir svarīgākais- saucamais māneklis ir kārtīgs svins un liels trijžuburis ( vai vairāki) kas tiek ar asām kustībām vilkts pa grunti(to var redzēt, pavērojot dažas min. vīreļu rosīšanās)- kā tad sauc to makšķerēšanas tehniku?? Noteikumos nav minēts moments par mākslīgās ēsmas un dzīvas zivtiņas izmantošanas kā ēsmu, aizliegumu līdz 31 aprīlim(ar uzskaitītiem izņēmumiem dažas ūdens krātuvēs). Cik atceros, Varkalis nebija izņēmums. Ir rakstīts, ka pat ūdens tuvumā nedrīkst atrasties ar neatļautu aprīkojumu- vai šis attiecas tikai uz kilometru tīkla vai murdiem. Bet ja pa nopietno, noteikumi ir jāpamaina. Piem. Lielupē ir savairojušies signālvēži, bet šajā upē vispār vēžot nedrīkst, un tā var turpināt.....

21.04.13 Atbildēt | Ziņot 0
Malikis2011

Krons- kas no Tevis nosauktā ir neatļauts:

"Nu ja cilvekam ir rokā bomis, uz spoles veļas šņore(drusku pārspīlēju), bet kas ir svarīgākais- saucamais māneklis ir kārtīgs svins un liels trijžuburis "

Viss ir atļauts, ja viņam rokās būs zivju tīkls tad var piesieties, bet tā godīgs makšķernieks un varam mēs ilgi meiģināt aprakstīt cemerēšanu , bet neiznāks vieglāg un godīgāt tur aizklapēt makšķerēšanu pavasarī.

22.04.13 Atbildēt | Ziņot 0
krumujancis

Ja runā par maliķiem, tad te pat īpaši nav ko spriest. Piemēram, medību pārkāpums - malu medības, ir jau tad, kad atrodies ar ieroci mežā. Kas liedz piemērot šo pašu uz ledus? Ja esi ar cemmerēšanai vajadzīgo rīku uz ledus - tad esi maliķis, neatkarīgi no tā vicini to, vai nē. Un tā iespējams vienkāršot daudz ko - ja patiesi grib. Citādi var pļāpāt un pļāpāt, ka nekas nav iespējams.

22.04.13 Atbildēt | Ziņot 0
eerglis

krumujanci, cemmerējamo rīku nevar definēt. Cemmeri saka ka mušo, ar vienu villas diedziņu uz trījžubura. :( Kādreiz bija āķa izmēra ierobežojums, bet tagad uz paciņām tak var saštancēt ko gribi un Nr.1 pārvērtīsies par Nr. 11. Mērīt āķus nozīmē kalibrētu mērinstrumentu, vai cita veida ekspertīzi.

Varbūt bezatskabargu āķi no 1. marta līdz 1. maijam būtu kāds nebūt risinājums.

22.04.13 Atbildēt | Ziņot 0
snitraM

Varkali var glābt tikai pilns pavasara liegums.

22.04.13 Atbildēt | Ziņot 0
Brusis

12. Ja lieto makšķerēšanas rīkus, nav atļauts izmantot:

12.1. aizciršanas paņēmienu, ja zivi aizķer ar āķi aiz citas ķermeņa daļas, nevis mutes;

Nevar sodīt. ;););)

Nav jāizgudro nekāda Āfrika.Inspektors neierodas ar bākugunīm,vai glaunu džipu, bet ar sarūsējušu Opeli. Uzģērbj vecu ,caurumainu fufaiku un ar kaut kādu makšķeri,nevis protokolu mapīti, pieiet pie upes un ķer zivis.Kopā ar sabiedrisko,municipālo kolēģi, kuri arī ir attiecīgi ekipēti.[liecinieki] Ļaujam kādiem trijiem,pieciem zivis aizcirst un izvilkt.Vajag vēl pierādījumus,atvainojiet,nevajag nekādas lidmašīnas,miniatūras videokameras var piemontēt kur grib Viss,stādam protokolu.

Ieraugot kādus divus,trīs solīdi apģērbušos,bez makšķerēm,ar mapītēm ekipētus.labi noaugušus tēviņus tuvojamies upei,jebkuram idiotam ir skaidrs,ka tie ir inspektori.

Piedevām prevencija. Kurš šodien mūsu vidū ir inspektors?

22.04.13 Atbildēt | Ziņot 0
Alcans

Ideja par MN pārkāpumu diferencēšanu izskatās ļoti OK. Arī par kotroles aspektiem ir labs piegājiens. Cerams, ka šos blogus lasa amatpersonas, kas var šos uzlabojumus ieviest dzīvē.

Par problēmām cemmerēšanas definēšanā nepiekrītu - vajag noteikt āķa smailes attālumu izliekumā no kāta. To izmērīt var arī ar lineālu. Kā arī spiningošanas aizliegumus pavasarī šajās maliķiem populārajās vietās. Šo vietu sarakstu varētu veidot kā pielikumu MN, tad būs iespēja to vieglāk mainīt. Lai gan ar aizliegumu nārsta migrācijas laikā būtu vienkāršāk.

Te dažas idejas 1. tuvinājumā:

Gruntenei āķim jābūt > par 10 cm attālumā no svina. Gruntsmakšķerei nedrīkst lietot 3 žuburu āķus.

22.04.13 Atbildēt | Ziņot 0
urmaas

Alcans

Makšķerēšanas noteikumos jau ir punkts par cemmerēšanu.Kamdēļ vēl to lietu sarežģīt?

22.04.13 Atbildēt | Ziņot 0
Malikis2011

Brusis- uzraksti protokolu uz tāda miniatūras videokameras pamata redzēsi cik tiesās Tev sados pa pakaļu, tur nebūs skaidri redzams ka aizcirsta, vienīgas ka izvelk, nav tik vienkārši pierādīt un pufaika nostrādās labi ja vienreiz, visus inspektorus jau ģīmī pazīst.

22.04.13 Atbildēt | Ziņot 0
Malikis2011

urmaas- daudz kas noteikumos rakstīts,līdaku ķert arī liegums visi tad ķer asarus uz ūdām.

22.04.13 Atbildēt | Ziņot 0
Alcans

urmaas

Normāliem cilvēkiem tas protams ir saprotams. Ne tik normāliem ir ar citām metodēm jānosaka, ko drīkst un ko ne.

Galvenais ir gribēšana to visu sakārtot, veidu jau ir daudz un mērķim jābūt vienam - sakārtota copes vide.

22.04.13 Atbildēt | Ziņot 0
 
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager