Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Viens no galvenajiem faktoriem, kas Baltijas jūrā un arī Rīgas līcī ietekmē ūdens līmeni, ir vējš. Pūšot rietumu puses vējiem, ūdens līmenis galvenokārt paaugstinās, bet austrumu puses vēji izraisa ūdens līmeņa pazemināšanos, caur Irbes šaurumu ūdeni no līča dzenot atklātā jūrā un caur šaurumiem starp Dāniju un Skandināvijas pussalu arī Ziemeļjūrā.
Kopš oktobra sākuma saistībā ar stabilo un maz mainīgo sinoptisko situāciju – ziemeļos, ziemeļaustrumos no Latvijas atradās anticiklons, bet virs Centrāleiropas un Dienvideiropas valdīja cikloni, Latvijā valdošie bija austrumu puses vēji. Pa laikam vējš pastiprinājās, visspēcīgākās vēja brāzmas tika novērotas 5.-6. oktobrī, kad tās Kolkā sasniedza pat 21 m/s. Pēc tam vēja pastiprināšanās (brāzmās līdz 15 m/s) tika novērota 15. oktobrī un arī šajā nedēļas nogalē (21.-22. oktobrī), kad vēja brāzmas no jauna sasniedza 20 m/s.
Attēlā redzams, kā austrumu puses vēju pastiprināšanās rezultātā Kolkas NS konkrētajos datumos novērojama arī straujāka ūdens līmeņa pazemināšanās.
Šonedēļ sinoptiskā situācija mainīsies – jau otrdien dienas beigās austrumu puses vējus nomainīs ziemeļu puses vējš, savukārt nedēļas vidū vējš iegriezīsies no rietumiem. Līdz ar to ūdens masu izpūšana no Rīgas līča caur Irbes šaurumu šonedēļ mitēsies un gaidāma pakāpeniska ūdens atgriešanās.