Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Patiešām forši, ka pavairo zivis, tikai kāpēc pavairo tikai plēsējus? Piemēram, kāpēc gan nepavairot karpveidīgās, piemēram karpas, līņus, karūsas.
Tagad tik jāliek lietā pirms tam iegādātā tīrīšanas laiva(vai nu kā tur viņu sauc)- jo tas pat Šūņezers aug ciet un diezgan stipri- līčos niedres un zemūdens zāles biezā slānī, vienā malā pat ir izveidojies īsts purvs- trūkst tik dzērveņu... Dziļums arī knapi 3 metri lielajā galā. Tur, kur ir smilšu pludmalītes, tur nekas, bet visur citur iebrienot uzreiz jūt sērūdeņraža smaku.
Turklāt, no viena vietējā onkas dzirdēju, ka kāds laikam atkal elektriķojot- bet neapgalvošu, informācija. Inspektorus gan nekad tur neesmu saticis
Tas, ka ezeros papildina zivju krājumus, protams, ir apsveicami. Taču braukājot copēs dažādos Latvijas ezeros esmu ievērojis parādību, kura jau drīzumā sagādās lielas problēmas ar zivju resursiem.
Un tie ir Latvijas ezeros ieviesušies ne ezera iemītnieki - kormorāni. Internetā uzzinot, cik kormorāns sezonā apēd zivju, šie putni jau ir kļuvuši par problēmu, manuprāt, Kaņiera, Lielauces, Alūksnes un citos ezeros. Tā ka makšķernieki un pašvaldības var tikai maksāt un laist ezeros zivju mazuļus,kurus šie putni veiksmīgi noēd.
Pirms šo putnu ierašanās, piemēram, Lielauces ezerā copējot, atrasta beigta, kormorāna sabojāta, zivs- līdaka, līnis vai rauda bija retums - šogad - vesels klājiens guļ ezera dibenā.
Manuprāt, tā kā kormorāns ir jūras putns, ezeros tam nav ko darīt, un ir pienācis laiks šo jautājumu saprātīgi risināt.
Forši,pēdējā laikā daudzos ezeros pavairo zivju mazuļus.Patiešām forši:)))