Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Lieliem soļiem tuvojas spiningošanas sezonas atklāšana un pēdējā laikā arvien vairāk saņemam jautājumus par pareizu lielo gumiju apāķošanu un pareizu aksesuāru izmantošanu.
Tā kā šobrīd palielinājies pieprasījums tieši pēc gumijām kuru garums pārsniedz 5" jeb 12,5cm, tad piemeklēt atbilstošus āķus nav viegli. Centīšos ar bilžu palīdzību parādīt, kā pareizi lietot dažādus āķus un apskaidrošu pamatlietas par to lielākajiem plusiem un mīnusiem praksē.
Pirmkārt, es visus lielos āķus iedalītu divās lielās grupās – klasiskie off-set aķi un āķi ar spirāli. Off-set āķus izvēlos tā, lai tie neaizņemtu vairāk kā pusi no mānekļa, tādejādi nodrošinot aktīvu mānekļa spēli un tajā pat laikā būtu maksimāli efektīvi realizējot copi, tā kā līdakas uzbrukums parasti notiek tieši mānekļa vidusdaļā, atšķirībā no zandarta, kam raksturīgs uzbrukums mānekļa galvas daļā.
Galvenais pluss lietojot āķus ar spirāli – šāds stiprinājuma veids nodrošinās ilgāku gumijas mūžu un tā mazāk plēsīsies aizķeroties aiz zālēm utml. Šādi āķi ir arī rezultatīvāki, jo kustīgais šarnīras savienojums ļaus māneklim vieglāk noslīdēt pa āķi copes brīdī. Kā mīnuss jāmin, šie āķi nav savietojami ar ierastajām čeburaškām, un ja ir nepieciešams mānekli papildus izsvarot, tad ieteiktu lietot texas/karolīnas sistēmai paradzētās svina lodes, kuras var uzvērt uz auklas pirms pavadiņas vai uzvietot uz pašas pavadas. Šobrīd gan ražotāji ir padomājuši par šādu nepilnību un sāk plaši piedāvāt āķus ar spirāli un svinu jau uz paša āķa, piemēram VMC Mystic Predator Heavy Duty Swimbait āķiem ir pat iespējams regulēt šo svina novietojumu, lai pēc jūsu vēlmes varētu piešķirt māneklim klasisku grimšanu - ar galvu pa priekšu, vai arī novietojot to tuvāk mānekļa centram, panākt planējošu kustību kritienā. Parādās arī interesanti hibrīd āķi, kuri aprīkoti ar spirāli, svinu un papildus rotiņa lapiņu, kas piešķirs papildus spīdumu, lai līdakai būtu vienkāršāk mānekli pamanīt duļķainā ūdenī, vai starp jaunajiem zāļu stiebriem. Šādi āķi ir visai neierasti pie mums, bet ASV jau sen kā kļuvuši populāri ķerot aizaugušās vietās.
Ja līdaka uz sezonas atklāšanu būs pārvākusies no zālēm uz brīvākiem ūdens pleķiem, tad daudz efektīvāk būs izmantot dažādas "stinger" tipa montāžas – no sākuma uz spirāles uzvieto āķi ar pavadu, tad ieskrūvē spirāli mānekļa galvas daļā un aizāķē āķi aiz gumijas, šādā montāžā, atkarībā no apstākļiem var ievietot pat divus trīsžuburu āķus, un tos var novietot kā mānekļa mugurpusē tā arī vēderdaļā. Šāda sistēma noteikti būs rezultatīvāka par klasisku džiggalvu vai off-set āķi, kā arī mazāk ietekmēs mīkstākas gumijas spēli.
Īsumā aprakītīju pāris galvenās montāžas un pievienoju arī bildes, lai varētu uzskatāmi parādīt mānekļa apāķošanas procesu. Cerams Jums šis noderēs gatavojoties jaunajai sezonai.
Ne asakas!
Kā ar šiem ofsetniekiem būs ar copju realizāciju? Vai esi mēģinājis ar tiem darboties reāli?
Tīrākais reklām raksts, lai visi nestos pirkt visas štellītes. Pirms rakstīt šādu rakstu, iesaku pamēģināt šās štellītes dzīvē uz zivīm!!! Viedoklis mainīsies 100%
Es esmu šīs sistēmas mēģinājis dzīvē un nekādu problēmu gan nesaskatu. Stinger nu galīgi nekas jauns nav, un tos lieto ne tikai līdaku copē. Bet kas tieši tev liekas problemātiski?
manis pēc lai kaut reklāmraksts, ka tik kas noderīgs ;)
rakstaa palaista garaam kada butiska nianse..piem.akja izmers pret menekli,vai vismaz ka tados gaidijumos kaa foto gumiju vismaz vajag caurgriezt ar nazi.savadaak Lidakaam buut:)
Tu domā par Lunker City gumiju vai Daiwu? Lunkeram jau ir iegriesta rieva off-set āķim un pietiekami daudz vietas kur noslīdēt. Par Daiwu, manuprāt, ļoti atbilstošs āķa izmērs ar gana lielu liekumu.
kaa teica kaads mans komandas biedrs ,vai arii kaads cits, meistariba(lasi copju realizacija) slepjas niansees,un man personiigi akju izmeers kopaa ar gumijas formu neliekas ka ir labaakais variants,bet plusi ka labaaka caurejamiiba minusi copju realizacija,viss protams subjektiivi.
Neesmu "cieto gumiju" mīlis, labākai realizācijai šādam materiālam būs pieminētais stingers, ko itin viegli uzmeistaro pats, līdzīgi kā pavadas.Veroties uz bildēm, varu tikai pasmaidīt:) Šim ir jāiziet cauri, ja pieet niansēm ,realizācijas % ir augsts.
Manā skatījumā ofsetnieki LABI darbojas tikai ar tārpveidīgām gumijām, kādu labumu dod tās spirāles tā arī nesapratu. Pagājušā rudenī eksperimentēju un pie galīgas sajēgas tā arī netiku. Stingeri ir interesanta lieta - meiģināju ko līdzīgu kā tur augstāk foto norādīts, liels mīnus ka pie līdaku copes ja ņem mazās un netrāpa uz āķa tad silikons paliek kaut kur ūdenī, to spirāli ar āķi tāpat izplēš ārā, ja vēl silikons dārgais un ekstremāli mīksts tad vēl vairāk viņu pluina kopā. Viss labākā montāža šitādam silikonam manā skatījumā ir divžuburs ar garu nesalodētu kājiņu ko iever zivī atstājot āķus pa malām - viss mazāk tukšo copju uz līdaku.
Par stingeriem, ja gadās, ka uz lielajām gumijām sēžas mazās līdaciņas, ir vērts uzlikt vēl vienu, īsāku stingeru, tādā veidā var sanākt izvairīties no šādām tukšajām copēm. ;)
Divžuburi ir tēmas klasika, bet gadās, ka iesākumā ir sarežģīti ar gumijas uzlikšanu un bieži tiek bojāta tieši mānekļa spēle.
20cm+ gumijām kādi vēl divžuburi? Tikai uz vienīgi visas šīs dīvainās stringu sistēmas :))
Nav nemaz tik grūti tos lielos mānekļus aprīkot ar divžuburi, vajadzīgi ar gariem kātiņiem un vismaz 3/0-4/0, vienu lieku nedaudz aiz vidus daļas, otru ar īsu kājiņ galvas rajonā (uz Relax silikona - ap 20 cm laikam), tad ar sakabi abus apvieno. Ja bez jig galvas tad vēderā jāiebaksta svina skrots lai negāžas apkārt.
Ir kāda vieta, kur Latvijā var āķus ar spirāli un to pavadiņu atrast? Tādu ar ko pigshadus apāķot.
Pie mums, Prūšu ielā 1, ir pieejami dažādi "stingeri"- 8cm, 10cm un 12cm, kā arī dažādi spirālāķi sākot ar 4/0 un līdz pat 7/0
Mājaslapa jums nav? Pārāk tālu no Rīgas dzīvoju.
Pie Goltiņa. Un arī ebaot ir lielajām pigām.