Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Kas labāk ķer zivis – spinings vai mušiņmakšķere? Mēs salikām aci pret aci Latvijas Čempionu mušiņmakšķerēšanā pret vienu no vadošajiem sporta spiningotājiem, lai noskaidrotu patiesību. Mēs noīrējām laiku Vangažu dīķos, izstrādājām noteikumus un pieaicinājām profesionālu fotogrāfu. Mēs pat uzzīmējām pasākuma logo un uzražojām cepurītes – katram dalībniekam pa vienai.
Noteikumi: Sacensības notiek divās kārtās
Mazajā dīķī zivju ir daudz, bet tās nav lielas. Lielajā to ir daudz mazāk, bet tās ir dūšīgi paaugušās. Gan svarā, gan prātā. Uzvarai būs nepieciešama ne tikai prasme rīkoties ar makšķeri, bet arī spēja izstrādāt pareizo taktiku un stratēģiju. Pirms starta pamēģināt makšķerēt dīķī nav ļauts, bet foreles aktīvi lēkā un aicināt aicina piedāvāt tām kādu mānekli. Kuru mānekļa veidu tās izvēlēsies –vizuli vai mušiņu? Ir oktobra piektdienas pusdienlaiks un mēs sākam.
Kurš uzvarēs? Izsaki savu prognozi komentāros un lasi reportāžu no Latvijā pirmā Muša pret Spini mača oktobra žurnālā!
P.S. tiem, kas žurnālu lasa aplikācijā un jau saņēmuši oktobra numuru, lūgums nekomentēt☺
Šogad Salaca noveroju mušiņmakšķerataju. Šīs metaja man pretī preteja krastā. Secinajums bija viens. laiks bija nedaudz lietains un vejains. Sim metiens padevas katrs ceturtai. Un copes ziņā. Man pa to laiku bija viens aizgaja un izvilku 1m vel blakus bija kas izvelk zivis visas uz spinigu šim pa 00.
Tu jau nezini varbūt tas mušotājs pirmo reizi izmēģināja. Paskaties FLY vs JERK muša strādā, tikai jāmāk
Vai viedais eksperts varētu paskaidrot, kā iespējama mērķtiecīga zivju aizciršana cemmerēšana, ja nav atticīgu rīku un aprīkojuma?
Penšiem grūti pielec, saprotu. Jebkuru spininga mānekli, kuram trijžuburis vai vairāki, var izmantot cemmerējot zivis. Piemēram Kaņierī esmu sastapis fruktus kuri mērķtiecīgi iet uz brekšu cemmerēšanu, ar parastiem spininga mānekļiem, sekls ūdens un liels brekšu bars un to izdarīt ir pavisam viegli. Tāpēc skaidrs ka neieskaitīs zivis kuras būs aizcirstas no ārpuses, mazā dīķī kur liela zivju koncentrācija, tas ir aktuāli.
p.s. sacensties MM ar spini gan man liekas visai muļķīgi, kā zirgam ar moci, vai skrējējam ar roteņbraucēju u.t.t.
Pamēģini un sapratīsi. Jā, spiningojot gadās aizcirst, bet tikai tad, ja zivs uzbrūk un kā saka- aizšauj garām. Mērķtiecīgi, nē. Kā piemēru varu minēt sīgošanu Peipusā. Jaunības muļķībā un neprasmē, dienām esmu nogulējis lūrot āliņģī un mēģinot aizcirst. Zivis zem paša ledus. Biezā “putrā” un pie tam iespaidīgā izmērā(2-3,5kg) riņķo ap mānekli, berzē gar auklu. Neko aizcirst. Tik pamūk.
nu par to zirgu un moci ir ļoti pārspīlēts, lai neteiktu, ka galīgi aplam ;) . pats esmu piedalījies līdzīgās sacensībās, eksperimentos. iznākums ne tuvu nav viennozīmīgs. viss atkarīgs no ūdens rakstura. bij priekšrocības mušai – galvenokārt straujos un salīdzinoši seklos ūdeņos, spinim – dziļumos un atklātās vietās. beigās secinājums – 50/50 ;)
nekas nav pārspīlēts, tāpat kā MM un spinim būs priekšrocības katram savos apstākļos (MM viendienīšu laikā vispār sakauj jevkuru spiningu), tāpat arī zirgs uzveiks moci šķēršļotā apvidū vai lēkšanā pāri barjerām, bet mocis atstās zirgu uz šosejas. Abi copes veidi ir tik atšķirīgi, ka tik pat produktīvi var sacensties grunteņotāji ar pludiņotājiem.
Sacensties un noskaidrot, kurš produktīvāks- muša vai spinis, piekritīšu Sulas teiktajam. Uzskatu, ka makšķerēšanā lielu lomu nospēlē veiksmes faktors.
Ļoti bieži, no laivas un ne tikai, pat visai regulāri spiningojam divatā ar brāli. Rīki, mānekļi stipri līdzīgi. Pieredze mērāma četros, pat piecos gadu desmitos. Ir dienas, kad 1.vijoli spēlē viens un citudien otrs.
Dīķī (nav jau strauja upe) spinim būtu jāvinnē.
Spinis vinnēs i upē, i dīķī ;)