Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Ronnie rig montāža pēdējā laikā ir ļoti populāra, tādēļ mēs to draudzīgi varētu saukt par Roniju. Šīs montāžas ģeniālā vienkāršība un efektivitāte ir tik ļoti iekarojusi karpinieku sirdis, ka gadījumā, ja ar to varētu ķert ne tikai ar peldošajām, bet arī ar grimstošajām ēsmām, karpu makšķerēšana varētu iztikt ar vienu pašu pavadiņas veidu.
Par laimi, tā nav, un Ronnie rig ir paredzēts tikai kombinācijā ar peldošajām ēsmām. Mehānika ir līdzīga tai, kādu zinām no klasiskās Hinged Stiff montāžas. Galvenā atšķirība ir tajā, ka Ronijam ēsmas prezentācija ir izvietota tuvāk gruntij. Tas dod labāku pieciršanās momentu.
Tā kā ēsma ir pacelta tikai āķa augstumā un nav nekāda riska pārspīlēt ar tās peldspēju, Roniju var izmantot visur, kur vien vēlies. Tas ir piemērots praktiski jebkuram grunts tipam.
Esmu to izmēģinājis dažādās situācijās – logos starp ūdenszālēm, uz tīras grunts virs rupji maltas barības galda un arī tad, kad baroju tikai ar boilām. Visos šajos gadījumos Ronijs darbojas lieliski. Vienīgais, kur vēl man nav izdevies izmēģināt šīs pavadiņas efektivitāti, ir virs barības paklāja, kas sastāv no mazām daļiņām – kaņepēm, birstošās barības, maltām boilām un mikro peletēm. Šajā gadījumā būtu jāsaīsina Ronija pavadiņa, tomēr nešaubos, ka tas mani nepievils. Šādā situācijā gan Ronijs būtu jāpadara smagāks, nelielu volframa pastas gabaliņu aplipinot ap termo caurulīti. Šāds, nedaudz smagāks, tas nelidos “pa gaisu” tās turbulences iespaidā, kas veidojas, zivij aktīvi barojoties.
Ronijs man labi strādā gan virs dūņām, gan uz cietas gultnes. Atliek vien pašu montāžu un pavadas garumu pielāgot konkrētajiem apstākļiem. Jo biezākas dūņas, jo, protams, tālāk no svina būtu jāatrodas āķim ar ēsmu. Pretējā gadījumā tas tiks ievilkts iekšā dūņās, un karpai to būs grūti atrast. Copējot dūņās, jāapzinās, ka šāda iegrimšana notiek lēnām un pamazām. Tas nozīmē – jo ilgāk makšķere ir ūdenī, jo dziļāk āķis ar boilu ieslīgst dūņās. Tāpēc noteikti ir vērts piedomāt pie pārmešanas biežuma.
Materiālu, no kā siet Ronija pavadiņu, arī vajadzētu ņemt atkarībā no tā, kāda būs montāža. Piemēram, ja izmanto helikoptera montāžu, labāk siet pavadiņu no cietāka materiāla – monofilās auklas, fluorkarbona vai, piemēram, Trick Link.
Daži mazi triki
Tāpat kā visas citas manas (strādājošās) popapa pavadas, arī Ronija mehānika ir atkarīga no pareizās peldošās ēsmas izvēles. Un, spriežot pēc personīgās pieredzes, labākais variants ir tieši mazais popaps – 12 mm izmērs ir mans favorīts. Tikai nedrīkst aizmirst, ka katra ražotāja popapi atšķiras pēc celtspējas. Tāpēc balansēšana jāveic katram popapam individuāli.
Ja makšķerēju uz dūņainas grunts vai uz kādas nesaprotamas, bet tiešām mīkstas gultnes, kuru esmu uztaustījis ar marķiera svinu, tad noteikti izvēlēšos montāžu uz drošā klipša. Šajā gadījumā izmantošu Roniju ar pietiekami garu pavadu, kura izgatavota no mīksta apvalkota materiāla. Šāda veida pavada garantē, ka ēsma eleganti nostāsies tieši virs dūņu slāņa, nokritušas lapas vai kādas citas zemūdens drazas, kamēr pats svins varēs dziļi tajā iegrimt.
Vietās, kuras sedz vieglu dūņu kārta, noteikti izmantošu PVA maisiņu. Tajā būs vien pāris boilas, kurām pa vidu izduršu āķi, atstājot tā spici atvērtu. Šāda maza viltība parūpēsies ne tikai par to, ka uz āķa neuzķeras kāda zemūdens draza, bet arī nodrošinās lielisku prezentāciju. Ļoti karpīgi.
Būtībā viss pagājušais gads man bija ļoti veiksmīgs, un, pirmkārt, es to atceros ar veiksmīgām copes sesijām dažādās ūdenstilpēs. Bet makšķerēju es uz Ronija. Saskaņā ar pierakstiem, tiklīdz es sāku aktīvi izmantot šo pavadu, man saruka nogājienu skaits.
Materiāli priekš Ronnie rig
Lai Roniju izgatavotu pats, būs nepieciešami:
13 soļi Ronnie Rig izgatavošanai.
@A. Šteinburgs. Autora un publicitātes foto