Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

RSS barotne
Seko līdzi jaunākajiem CopesLietas.lv biedru rakstiem sev ērtā veidā izmantojot RSS barotni.
marisvitins | 20.aprīlis 2011, 14:14 | 3 komentāri | 5200 skatījumi

Makšķerēsim mencas jūrā!

Runa ir par mencu makšķerēšanu no kuteriem un kuģiem. Mencu krājumi Baltijas jūrā pēdējos gados krasi pieauguši, un šī zivs pēc vairākiem gadu desmitiem lielā skaitā atkal ir atgriezusies arī Latvijas piekrastes ūdeņos, kas ļauj tur attīstīt makšķerēšanu no kuģiem un laivām. Tas ir izdevīgs un efektīvs makšķerēšanas un piekrastes uzņēmējdarbības attīstīšanas potenciāls, par ko liecina, piemēram, Lietuvas, Polijas, Dānijas un Vācijas pieredze Baltijas jūrā, kurās ap šo makšķerēšanas veidu izveidojusies vesela apkalpošanas industrija. Ar tendencēm Polijā var iepazīties vietnē: http://www.polsca.be/ppt/090529/KR.pdf Ja mencas rūpniecisko zveju regulē un ierobežo Eiropas Savienības regulas, tad makšķerēšanas organizēšana ir pilnīgi pašu valstu rokās. Novērtēts, ka makšķernieku kopējais gada loms Baltijas jūrā ir aptuveni 2 - 3 tūkst. tonnu, kas ir aptuveni 3 %, salīdzinot ar kopējo visā Baltijas jūrā noteikto pieļaujamās mencas nozvejas apjomu rūpnieciskajā zvejā 2011. gadā – 78 tūkst. tonnu. Atbilstoši mencas krājumu pieaugumam un zinātniskajam ieteikumam, rūpnieciskās zvejas limits Baltijas jūrā 2011. gadam varētu būt pat divas reizes lielāks. Makšķerēšana ir kaut arī ekonomiski ne nozīmīgākais, tomēr ir mencas resursiem un videi draudzīgākais tās resursu izmantošanas veids, jo „izbrāķētās” mencas tiek dzīvas atlaistas atpakaļ jūrā, makšķerējot praktiski ir neliela citu zivju vai citu jūras organismu „piezveja”, makšķerēšana atšķirībā no zvejas ar traļiem nebojā bentiskās ekosistēmas. Kas būtu jādara? Lai makšķernieki varētu izbraukt jūrā tālāk no krasta, ir nepieciešams kuģis, savukārt makšķerniekiem piecu mencu dēļ diez vai būtu interese maksāt par kuģa pakalpojumiem. Makšķerēšanas noteikumos jāmaina atļautais loma lielums, jo pašreiz spēkā esošajam vienas dienas limitam ar mencas resursiem un to aizsardzību nav nekāda sakara. Piemēram, Dānijas un Vācijas makšķerniekiem mencu vienas dienas loms netiek ierobežots. Nepieciešama makšķernieku organizāciju iniciatīva un piekrastes pašvaldību atbalsts.

Ne asakas!

Māris Vītiņš

 
 
Novērtē rakstu:
  • Vērtējums ir 0 no 5
(Nav balsu) - lai vērtētu, nepieciešams reģistrēties
[3] Komentāri | dilst | aug
 
kaatels

mari

apsveicu ar stafetes pārņemšanu no b.Vanema un reģistrāciju šajā "slimo" valstībā!

Kāds jūsu mērķis popularizējot šo "nedārgo" rekreācijas veidu

20.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
marisvitins

gribētos, lai "letiņi arī var!"

20.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
gintsgg

Esmu vairākas reizes bijis Dānijā uz šādu copi , nav nemaz dārga šī izklaide tur , bezgala interesanta , un lomi labi , četrās stundās 60 kg mencu un saidu , un dažas skumbrijas .

20.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager