Sveiks meistar!
Vai jūnija pirmajā nedēļā nebūs par agru braukt uz Zebrus ezeru( Ezera vidējais dziļums 2m) ķert brekšus? Vai tie jau būs iznārstojuši? Kur tos labāk meklēt?(Bedrēs kantēs vai zālēs?)
Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.
Sveiks meistar!
Vai jūnija pirmajā nedēļā nebūs par agru braukt uz Zebrus ezeru( Ezera vidējais dziļums 2m) ķert brekšus? Vai tie jau būs iznārstojuši? Kur tos labāk meklēt?(Bedrēs kantēs vai zālēs?)
Sveiks.
Par nārstu Zebrus ezerā neko tev pastāstīt nevarēšu, jo pirmkārt, šajā ūdenskrātuvē nekad neesmu bijis. Vispār pateicoties šim uznākušajam karstumam var notik dažādas dīvainas lietas ar zivīm kā ezeros tā upēs.
Ja ezera gultne ir bļodveidīga tad breksis būs pie zālēm turpat kur teiksim līnis, bet upēs noteikti jāmeklē kantis.
Vasaras pirmajā pusē ezeros breksis nedzīvosies pa bedrēm. Vismaz nav pieredzēts. Pēc nārsta gan tas pamazām sāk meklēt dziļākus nostūrus. Piemēram, ļoti izteikti tas ir Usmas ezerā. Ja esi atradis kanti tad breksis būs turpat, bet piemēram, Lobē tas visu vasaras sezonu dzīvojas pa visu ezeru, jo tādu izteiktu kanšu vai bedru tur nav.
Sveiks!
Ir tāda situācija.
Līnis un karūsa ir zālēs kur taisās nārstot un karūsas mugurām ārā sauļojas un spēlējas bet līnis pa reizei rok.
Ar kādiem aromātiem varētu piesaistīt šo līni?
Vai vel kaut kādīgi viņu apmānīt.
Sveiks.
Kas attiecas uz līni tad salīdzinoši ar karpām vai brekšiem tiem nav aromatizatoru daudzveidība. Līnim arī tā saucamās top ēsmas ir 3 + 2.
Es pats vienmēr esmu izticis ar slieku aromātu. Kādreiz labi nostrādā arī gatavai barībai klāt pieliktais un izmērcētais rupjmaizes kukulītis. Parasti lieku klāt slieku aromātu un visai šai masai piejaucu klāt zemi attiecībā puse pret pusi. Tas lai nesaēdās un dabūn parakties.....:))))). Es zinu, ka līnim patīk viegls piparu aromāts. Vari mēģināt izmērcēt piparkūkas un iejaukt gatavajā iebarojamajā barībā, bet te var viegli pāršaut pār strīpu.
Nakteņi, mēslu slieciņas kopā ar baltajiem, rupjmaizes lodītes samīcītas kopā ar samitrinātu iebarojamo līņu barību. Tās ir piecas ēsmas kas ir standartā. Nu vismaz man.....:)))). Un es nesūdzos, jo zivtiņa ķeras.....:)))))
Sveiki, jautājums sekojošs
Līnim zāļaina un seklā dīķī ,kur gultne ir ļoti dūņaina, labāk ēsmu karināt kādus centimetrus virs grunts vai labāk guldīt pavadiņu uz dūņas, makšķerējot ar pludiņu??
Sveiks.
Abas versijas ir pilnībā pareizas.
Lai vai kāds būtu dūņu segums līnis svaigu un kustīgu ēsmu atradīs. Te es domāju nakteni, vai baltos ar kustīgām mēslu sliekām.
Kas attiecas uz karināšanu, tad noteikti sākumā būs daudz mazo zivju copes un nav svarīgi cik lielu kumosu tu uzliksi uz āķa. Daudziem šķiet, ka paņemšu lielāku āķi, uzlikšu lielāku kumosu un mazie neaiztiks. Muļķības. Mazie nevarēs paņemt no āķa ēsmu, bet toties stumdīs to šurpu, turpu. Tieši tā kā to dara līnis....
Der abas versijas tikai ar attiecīgām niansēm. Jo zemāk ēsma, jo labāk, bet tā nedrīkst pazust, piemēram, sapropelī.
Moins. Kā lai pasniedz līnim ēsmu no grunts , ņemot vērā ,ka grunts ļoti nesmuka ar visādiem brīnumiem un ķērājiem?
Sveiks.
Ir jāmēģina šo vietu nedaudz attīrīt, bet cenšoties neizbojāt dabisko vidi. Nav galīgi ieteicams ņemt lielo siena grābekli un tad.....:))))
Tā tu sabojāsi ierasto vidi. Vislabāk kaut kur iegādājies miniatūru izkaptīti un copes lietu veikalos ir nopērkami spēciāli teleskopiskie kāti ko viegli sastumj vai izvelk lai neaizņem daudz vietas. Lūk ar tādu šo vietu patīri un uzpeldējušās zāles novāc.
Ja lejā ir krūmi vai saknes tad tu tur neko neizdarīsi. Var jau arī šo vietu iztīrīt, bet līnis te vairs nerādīsies, viņam patīk tieši šāds dabas veidojums.
Labdien! Pagājušā vasarā vietējā avīzē lasiju Jūsu rakstu.Minējāt, ka siltajā laikā ķerot baltās zivis barībai jāpievieno kaut kas salds. Ir sagadījies tā, ka mājās lielā daudzumā ir medus (priekš copes, varētu teikt, ka pat neierobežotā:)). Radās pāris jautājumi. 1. Cik apmēram daudz medus vajadzētu uz 1kg barības? 2. Vai līņu copē arī tas varētu noderēt? 3. Vai varētu būt kāda atšķirība, ja copē upē vai ezērā? Cik noprotu, medus jāpievieno ūdenim, ar ko tiek mitrināta barība. Paldies un ne asakas!
Labdien.
Medu patiešām lieku bieži. Turklāt tagad jau ūdens paliek siltāks un var ar medu darboties drošāk. Būtībā uz litru ūdens lieku ēdamkaroti ar kaudzi. Piemēram, Timar ( Ungāru ražotai barībai) ir iebarojamā barība tieši ar medus smaržu kas domāta dažādām baltajām zivīm.
Līnim gan medus nederēs. Līnim drīzāk var pamēģināt kaut kādu smalku piparu garšvielu, bet mazos daudzumos.
Vasaras mēnešos atšķirības starp upi vai ezeru es neredzu. Barības konsistencē jā, bet struktūrā nē.
Sveiki ekspert es gribētu uzzināt
kādas ēsmas lietot vēdzeļu copē?
Kur meklēt vēdzeles?
Sveiks.
Naktstārpi, zivju filejas, nēģa gabaliņi. Tās ir tā saucamās standarta ēsmas.
Vēdzeles jāmeklē upēs ar akmeņainu gultni. Tāpat tās uzturas vietās kur ūdenī ir dažādi sanesumi.
Uz doto brīdi gan pēc vēdzelēm nav ko doties un jāgaida rudens.
Sveiks! Jautājums par kaņepju sēklām...kāda ir labākā recepte, lai piebriedinātu un vai praktizē arī grauzdēšanu un malšanu un kā pareizi to darīt. Paldies!
Sveiks.
Samaltas kaņepes ne vienmēr ir tā labākā versija. Es patiesībā nekad nemaļu, ja vien tie graudi nav pārdabiski lieli un nezin kādā ceļā iegūti......:))))
Grauzdēta kaņepe noteikti ir labāka par parasto, jo ir pavisam cits aromāts. Taču ar to grauzdēšanu der būt ļoti uzmanīgam, jo zivs deguns saodīs mazāko piedegumu un tad visu barības spaini varēs izmest mēslainē.
Tāpat kaņepju sēklas ņemu jau gatavā veidā lai lieki nebūtu jāmokās ar to sagatavošanu. Tas ir tas pats stāsts kas par ķiplokiem. Ņemot jau gatavu aromātu kā šķidro tā pārtikas veikalos pirkto garšvielu zinu cik daudz un uz kādu daudzumu jāliek lai nepārcenstos vai nedaliktu. Savukārt ņemt un spiest ķiploka sulu, vai smalki sasmalcinot nebūšu īsti pārliecināts par pareizo devu, jo svaigs ķiploks ir makteni indīgu smaržu.
Par cik Tava vārda diena ir 9. maijā un Ogres upe Tev nav sveša, dari tautai zināmu, vai uz "kolorado" ņem sapali ?
p.s. Priecīgu vārda dienu !
Sveiks.
Paldies par apsveikumu.
Sapals ņem visu kas kustās virs ūdens, ja vien var dabūt sev iekšā mutē....:))))
Sveiks, gribēju piebilst par līņu copi Vangažos manā piemājas dīķītī iebaroju pasēdēju vakarā ieraudzīju 2 līņu copes vienu realizēju bet otru nē 30 cm līnis aizgāju no rīta vel biki iebaroju un rezultātā 4 švakas copes un 3 realizēju..Lai gan es arī ļoti skeptiski izturos ,kad aukstā laikā copēt līņus bet nevarēju noturētie..
Sveiks.
Nu patiesībā seklākos ezeros līņi jau ir sākuši kustēties un pats arī sestdien došos pārbaudīt kādu savu vietu.
Sveiks!
Kādu gruntsmakšķeri, spoli un auklu tu man ieteiktu? Visu kopā ne dargāku par 100€
Sveiks.
Šis ir temats veselam rakstam....:)))). Viss atkarīgs no tā kur tu pārsvarā gribi copēt ( upe, ezers, stāvošs ūdens, tekošs, jūra....) un kas var būt tava mērķzivs.
Versijas gruntsmakšķerēm ir ļoti daudz, bet katrā ziņā iekļauties 100 eur tu vari pavisam mierīgi un arī kvalitāte inventāram būs ļoti laba.
Uzraksti kaut ko par to ko jautāju un tad jau izčikosim un kā tev būs izdevīgāk iegādāties. Vari rakstīt arī uz epastu einis2@inbox.lv