Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Atbildes

Jautā roky

Sveiks! Man ir šāds jautājums-gribu nopirkt makšķeri, lai ķertu līņus uz pludiņa, kādam vajadzētu būt makšķeres testam? Noskatijis esmu maksķeri ar testu 15-30 grami( karbona kāts), 4,5m garums, vai tests nebūs pa švaku?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Varu tev pilnīgi droši pateikt, ka dažādiem ražotājiem ar makšķerkātu testiem ir tik pat dažādas izpratnes. Piemēram, tevis pieminētais 15 - 30gr tik pat labi var būt lokans kā pātaga, un tik pat labi pilnībā pietiekams līņu copei.

Katrā gadījumā strauji pavisinot kātu vajadzētu locīties tikai kāta augšējai daļai. Tā teikt kātam ir jābūt ar ātro akciju. Līnim ir copes brīdī jādod itin sparīgi pa zobiem, jo lūpas ir biezas...:)))) Turklāt ar cieto kātu ir vieglāk līni novaldīt.

4,5 m ir pilnīgi pietiekoši ja vēl turklāt copē no laivas. No krasta var būt garāks pat līdz 6 metru bolonēzei.

Pats lietoju tikai pēdējās un ir 5; 5,5 un 6 m garas. Visām testi ir 15 - 45.

Atbildēts: 15.marts 2014, 08:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Korpuss

Sveiks,ekspert!

Cik cm pludinmakskere pavadiņa piemerots cope linis ezera.? :)

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Attiecībā uz pavadiņām pārsvarā viemēr labāk strādā garāki izmēri. Protams, bez pārspīlējuma.

Tev vispirms noteiktu būtu jābūt kaut kādai nojausmai par to kāda ir gultne tajā vietā, ezerā, kur iemetīsi ēsmu. Ja apakšā ir dūņu vai kāda citāda, bet daudz maz gluda virsma, tad var lietot garāku pavadiņu. Par 50 cm garāku gan nav vajadzības.

Taču ja no gultnes aug dažādi zemūdens augi, tad garākai pavadai ir visas iespējas iekarināt āķi ar ēsmu kaut kur krietni virs gultnes, bet līnim patīk ņemt ēsmu tieši no gultnes. Turklāt pie šādas situācijas svins auklu nostieps un tavs pludiņš it kā stāvēs normālā stāvoklī, bet līņa copi tu nesagaidīsi. Mazie vien knibinās tavu ēsmu. Tāpēc šādās vietās labāk izmantot ap 30 cm garu pavadiņu.

Atbildēts: 15.marts 2014, 07:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Morbidejs

Vairākās dokumentālajās filmās, kuras filmētas Lielbritānijā, makšķernieki apgalvo, ka līnim patīk sarkanā krāsa. Makšķernieki krāso kukurūzu, iebarojamo barību sarkanos toņos.

Vai esi ko dzirdējis par to, pārbaudījis? Vai Latvijā tas arī ir aktuāli? Jāpiebilst, ka filmās redzētie kadri risinās komerciālās ūdenstilpnēs, kurās ir liels makšķernieku presings, taču briti, cik man zināms, zivis laiž vaļā, kas tās padara īpaši viltīgas, ņemot vērā, ka makšķernieku viltības labi pazīst.

Atbild Einārs Siliņš

Ir divas lietas ko varu pateikt pilnīgi droši.

Pirmkārt Anglijas, Francijas vai spānijas ūdeņi ir pavisam citi nekā Latvijas, Lietuvas vai Polijas. Neiedziļināšos šajā problēmā, bet ir stipri atšķirīgas nianses.

Otrkārt, kas attiecas tieši uz līni, tad nekad neesmu pievērsis īpašu uzmanību spilgtām krāsām. Drīzāk vados pēc kaut kā blāvāka. Brūns, pelēcīgi balts, tumši zaļš....

Bet visu pirmkārt man ir ieciklojusies degunā smarža kādai tai būtu jānāk no iebarojamās barības...:)))) Tas vienmēr ir nostrādājis. Uz āķa ēsma ir ļoti atkarīga no ūdenstilpnes. Tiešām ir vietas kur piemēram, kukurūzas spilgtais dzeltenums strādā ļoti labi, bet tas ir vairāk novērots vietās kur ir gaiši smilšaina gultne. Arī līnis te ir zelta krāsā. Ezeros ar dūņainu vai sapropeļa gultni šādu ēsmu vari nerādīt. Te pamatā būs slieka vai baltie. Arī rupjā maize.

Tajā pašā laikā der paeksperimentēt kaut arī es uzskatu, ka līnis ( vismaz pie mums) iet vairāk uz smaržu nekā krāsu.

Atbildēts: 11.marts 2014, 13:55 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā sandijsi

Kur meklēt sliekas?

Atbild Einārs Siliņš

Nakteņi jau šur tur parādās. Sliekas var meklēt pērno lapu kaudzēs,izgāztuvēs un kūts mēslu čupās.

Atbildēts: 10.marts 2014, 15:51 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā marix1

Sveiks! Kādas ir labākās ēsmas līnim? Paldies!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Sliekas, baltie, maize, motils, kukurūza, zažādi lidoņi ( putnus neaiztiec).

Atbildēts: 10.marts 2014, 15:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā marcis1013

Sveiks.Kad varēs sakt makšķerēt līņus ar pludu?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Būtībā, tādā upē kā Venta, veči jau tagad sēž uz līņiem. Ar lomiem, cik zinu, gan vēl tā pašvakāk, bet 'pie šī siltuma tūlīt jau šamie sāks ņemties. Ezeros būs jāpagaida vismaz pāris mēneši, bet visā visumā viss atkarīgs no laika apstākļiem.

Atbildēts: 8.marts 2014, 16:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā edgars123

man ir jautajums no cik gadiem ir vajadzigas makskeresanas kartes

Atbild Einārs Siliņš

Kartes ir nepieciešamas no 16 gadu vecuma.

Atbildēts: 25.februāris 2014, 10:30 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Bandito

Sveiks!

Kādu spoli mačkātam ieteiktu līdz 60 EUR?

Tādu, kura nevērpj auklu un ir pietiekami ātra!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Patiesībā ir diezgan daudz mačam spoļu kas varētu būt šajā vidējā klasē ( Spriežot pēc pieļaujamās cenas). Vari izmēģināt no Mitchell Match sērijas. Tīri sakarīgas spoles.

Atbildēts: 24.februāris 2014, 09:34 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā soks

Sveiks.

Eini, saki lūdzu patiesību par Deeper eholoti. Zinu, ka tu esi ražotāju pārstāvis, tāpēc gribētos uzzināt ko vairāk, citādi daudzi te slavē, bet citi gānī.

Paldies.

Atbild Einārs Siliņš

Es nezinu cik te daudz var rakstīt. Uzrakstīju divas reizes garas atbildes......:))))). Skuju koku meži.....:))))

Ja gribi ko vairāk zināt tad nekad neesmu slēpis savu telefona numuru 25407660. Vari rakstīt uz epastu einis2@inbox.lv.

Manta tiešām laba, un te izceļās viens otrs kas grib būt gudrāks par ražotāju. Žēl tikai, ka saprašanas tā mazāk.....:)

Atbildēts: 19.februāris 2014, 23:27 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā pozitivs21

Sveiks, Einār!

Pēdējās dienās domas ar vien biežāk atgriežas pie vasaras līņu copes...šaja sakarā arī jautājums. Vai esi mēģinājis līņus ķert ar "mata" āķa sistēmu. Nu nezinu vai pareizi nosaucu, bet tā pati, ar kuru sēž uz karpām. Kāda atšķirība starp klasiku un "matu". Un vai gadījumā nēesi mēģinājis ar mākslīgajiem kapuriem un kukurūzu, angļi pārāk rezultatīvi uz tiem ņem vai arī pie mums tas nestrādā? Gribētos izmēģināt. Paldies.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Nu pirmkārt līnis ir smaržotājs, ostītājs un gardēdis vienā personā:)))))

Līdz ar to arī copes laikā nevar cirst uzreiz kā jebkuru citu zivi. Šajā sakarā mākslīgā ēsma diez vai strādās. Var jau mēģināt uzpūst virsū ēsmai kādu attiecīgu atraktoru, bet vai vajag? Vasarā jebkāda ēsmas ir vieglāk par vieglu iegūt. Eksperimenta nolūkos jau var izmēģināt. Esmu mēģinājis uz mata, bet kaut kā tas līnis tā neuzķeras kā karpa. Iznāk daudz tukšās copes. Sākumā it ir galā, bet jau pēc pāris sekundēm zivs ir nost. Tātad, kaut kāda iemesla pēc, āķis nav ticis mutē.

Kas attiecas uz kukurūzu, tad šī ēsma nav pirmajās vietās līnim, bet ņemt līnis kukurūzu ņem.

Eksperimentēt vajag vienmēr. Tā var nonākt pie interesantiem secinājumiem:)))))

Atbildēts: 13.februāris 2014, 12:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager