Sveiks! Esi makšķerējis Saukas ezerā, ar kādiem panākumiem?
Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.
Sveiks! Esi makšķerējis Saukas ezerā, ar kādiem panākumiem?
Sveiks.
Uz Saukas ezeru vairāk braucu tieši zandartu dēļ. Sameklēju kanti un strādāju ar gumijas zivi. Vislabāk protams bija vasaras sākumā. Starp citu ļoti daudz leišu tur apgrozās, taču viņi praktizē uz pludiņa un dzīvām mailēm.
Saukā var rēķināties ar lieliem brekšiem, tas ir fakts.
Bet tā īpaši iecienīts viņš man nav...:))).Pat nezinu kāpēc, bet visticamākais, ka vienkārši visur paspēt nav iespējams.
Sveiks Einār! Vēlējos uzzināt, kādā dziļumā tagad varētu dzīvoties breksis? Doma pagaidām ir mēģināt Daugavas dziļajā krastā ar gruntenēm, kur dziļums būs pie 10m. Un tagad jau kā ēsmu vairāk vajadzētu izmantot makaronus vai ne?
Sveiks.
Pilnīgi noteikti, ka breksis vēl nebūs pie 10 metriem. Nav pamatojuma. Ūdens silts, barības bāzes pietiek un breksis joprojām ir uz kantīm, ja runa ir par Daugavu.
Kas attiecas uz makaroniem, tad tā ir viena no ēsmām. Es gan liktu vienkārši 5 - 8 baltos. Tos arī klāt pie iebarojamās barības. Vislabāk ir uzzināt vietas kur gultne ir nelīdzena. Te uzturas ne tikai brekši.
Dziļumā breksis dodas tikai ap septembra beigām. Nu tā aptuveni, jo daudz ko nosaka ūdens temperatūra, bet tagad noteikti vēl nē!
Jautajums par nakts copi, tad kad jau saule norietejusi, teiksim Lielupe. Uz ko tagad vasara varetu pasedet, kuras zivis butu aktivakas? Zushi? A un cope no krasta.
Uz nakti stabili ir pārorientējušās arī karpas, vimbas, brekši. Tāpat Lielupē ir daudz līņu. Par zušiem gan šajā upē neko dzirdējis neesmu, bet tās ir manas divas ausis....:)))
Sams gan Lielupē laikam neeksistē, bet varbūt tāpat kā Ventā ir ievazājies ar dažādu lidojošu pleznu palīdzību....:))))
Sveiks.
Kā tew liekas uz ko vasara ir viss universalak makšķeret lai noķertu breksi raudu vai līni?(uz pludiņmakšķeri)
Sveiks.
Tā īsti nesapratu jautājumu, bet ja sapratu, tad tu jau pats uz viņu atbildēji. Neapšaubāmi, ka pludiņmakšķere.
Labdien!vai varat pateikt kad lini beidzas kerties kura menesi?
Sveiks.
Par mēnešiem te neiet runa. Esmu līņus ķēris arī oktobrī. Viss atkarīgs no ūdens temperatūras un tā cik labi tu pazīsti to vietu kur copē. Praktiski līnis savas aktīvās barošanās gaitas beidz kad aptuveni ūdens temperatūra ir noslīdējusi uz 14 grādiem plusos. Tas tā aptuveni, bet ja zini konkrētu vietu kur viņi tusē gaidot ziemu, tad tas process var patīkami ievilkties.
hmm nju tas licis atrodas upe agri no rita plicu copes ir bet kad kadu plici izvelku visas brunas lupas ir. tatad sanak ka vini barojas ar manu kasu, bet ir problema ka lai atkaujas no mailitem kamer putra grimst tikmer jau puse noesta? nju pamataukla ir man 0.22 jo var karpas lielas patrapities! kadu katju ieteiktju prkieks pludina upes! nju gribetju vieglu katju un lai lietus laika zilka nelip pie gredzeniem?
Sveiks.
Vispār jau es esmu liels pretinieks putru virējiem, jo vasarā, karstā laikā tā ūdenī ļoti ātri saskābst un ne tikai pievelk zivi, bet gan aizbiedē to projām tālā attālumā un uz ilgu laiku. Šeit varētu būt arī tev atbilde kāpēc tavā līcī zivju ir tik maz. Bez tam zivs, jebkāda veida graudu putru, ļoti ātri pieēdas, un ko dara pieēdies cilvēks? Liekas no pārtikas mierā. Tāpat ir ar zivīm.
Es saprotu, ka ne katrs var nopirkt iebarojamās barības un vajadzīgajā daudzumā. Mans ieteikums ir lietot vismaz zivju kombikormu. Pa mazu naudu var nopirkt lielu daudzumu. Ja regulāri barosi zivtiņa pienāks un tāds kā plicis paliks uz ilgu laiku.
Labdien Einār.
Ko Jūs domājat par koriandru kā atraktoru brekšu barībai šim siltajam ūdenim,jeb tomēr ir labāki varianti?
Paldies
Labdien.
Koriandrs vienmēr ir bijis viens no atraktoriem ko pielieto vasaras copē. Vai tas ir labāks, vai sliktāks par pārējiem, ir grūti spriest. Es, no savas sportistu sabiedrības, zinu vairākus cilvēkus, kas, vasaras copē, koriandru liek klāt sistemātiski. Cik daudz šī garšviela iespaido, man grūti teikt. Pats viņu lietoju sistemātiski, jo kā saka, tā recepte kas strādā, nav jāmaina.
Labāki varianti? Skatoties uz kādu no baltajām zivīm ej. Neesmu novērojis, ka īpaši koriandrs iespaidotu copi uz karpu. Breksim, par koriandru daudz lielāks iespaids uz zivs aktivitāti ir ķiploka, kaņepes, anīsa, sliekas, motiļa atraktoriem. Viss pie attiecīgas ūdens temperatūras. Koriandrs vairāk pielietojams siltam ūdenim, bet esmu palielinātā daudzumā lietojis vēlā rudenī uz rudens raudu.
kādu auklu likt uz karpām ja makšķerēju 1-5kg smagas karpas
Ja gruntsmakšķerei, tad pamataukla būs 0,4 mm, un pavadiņas izmērs 0,3 mm. Var jau arī plānāk ņemt to visu, bet kā zināms smukākās karpas dzīvo priekš copmaņa nepatīkamos čakārņos.
Ja runa iet par pludiņu, tad ņemu 0,26 mm pamatauklu un 0,23 mm pavadiņu. Noregulēju spolīti un viss notiek....Tas viss par monofilo auklu un copi NE ar boilām.
Sveiks meistar! Ir radies jautajums par laivas motoriem. Konkretak interese pec cik darba stundam ir veicama pirma ellas maina. Konkreti motoram Honda 5.
Sveiks.
Nu, teikšu kā ir. Es ar motoriem nemakšķerēju. Ne man viņi ir pludiņa vietā, ne ēsmas, ne kā enkuri...:)))))
Neņem ļaunā, jo nekā personīga. Man tiešām ir darīšanas tikai ar elektromotoriem, bet visbiežāk manas rokas ar airiem ir mans motors un kamēr slīd labi tikmēr izmantoju...:))))
Iespējams, ka kāds te var iespraust komentāru par šo jautājumu.
Sveks, gribeju pajautat tadu lietu! pirms paris dienam viena liciti keras karusas,plici, bet tgd neka dien diena baroju vinus, viss ko izmeginaju sliekas, baltos, miklu, makronus pat anisu piepilinaju makroniem, bet no plica ne zinas kapec ta? hmm kad lietus nolija , udens bij sadulkojies cope uzreiz bij, kas viniem no grunts pacelas baribas baze, kad cope uzreiz ir, bet kad udens nav sadulkojies no plica un karusas ne zinis! kadu baribu ieteiktu? hmm nevari ieteikt kadas miklas recepti vai kko tadu! hmm cik resnu vajadzetju pamatauklu pludinam, pavadinai? 6gr pludinss nav pa smaagu prieks baltajam zivim!
Sveiks.
Līcis atrodas upē vai ezerā? Ja upē, tad nav nekāds brīnums, ka zivs atnāk un aiziet. Ja ezerā, tad gan tai vajadzētu turpat apkārt grozīties. Ja zivs ir uz vietas un turklāt tās divas sugas ko tu pateici parasti jau barojas itin intensīvi un nevar no viņām atkauties. Tātad iespējams, ka tava iebarojamā barība nav tik patīkama lai pličus un karūsas piesaistītu šai vietai uz ilgāku laiku.
Kas attiecas uz mīklām, tad pašreiz, jau tuvāk rudenim, es gan neieteiktu aizrauties. Var jau "izšaut", kādu reizi, arī mīklas bumbiņa, bet nekas labāks par kustīgu balto, smalku mēslu slieciņu tomēr diezvai atradīsies. Vēl vari izveidot tā saucamo "manku". Piņķēšanās gan sanāk, bet strādā labi.
Par barībām. Šogad intensīvi testēju ungāru Timar ražojumus. Kopumā ir ap 100 veidiem, no trīs dažādu cenu plauktiem. Lētākie veikalos maksā ap 1,70 latiem, bet Elites sērija jau būs ap 3,80. Vari izmēģināt, bet ja neredzi veikalos ( jo mēs jau esam bailīga tauta un pie klasikas turamies kā ministri pie tautas, jo no kā tad smels to piķi lai apmaksātu kārtējās ziepes) mēģini ar mani sazināties. Barība ir laba un atsevišķas pozīcijas strādā pat izcili labi. Visam klāstam gan neesmu vēl pārgājis pāri.
Pamatauklas resnums pilnīgi pietiek ar 0,18, pavadiņa.......? Es jau nezinu cik lieli tev tie pliči un karūsas ir. Esmu 'vēlā rudenī, kādā jūras ostas līcī, vilcis intensīvi karūsas ap kilogramu smagas. Ar pavadām ir jāvariē, bet uz pludiņa resnākas par 0,16 nav vajadzības likt.
Pludiņa smagums ir atkarīgs no tā cik tālu tev jāmet ir ēsma, un cik kvalitatīva ir tava copene. No 3 - 6 gr būs OK.