Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Atbildes

Jautā krupits

Sveiks,

Kādu laiku atpakaļ lasīju tavu grāmatu, un tur bija minēta tāda ēsma kā džokers. Gribēju pajautāt kas tas tāds ir? :) Grāmatā nebija paskaidrots vai arī palaidu garām...

Un vēl - vai kāds jauns garadarbs plānojas/top?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Džokers vai jokers ir smalks motils. Tik smalks ko parasti izmanto pie iebarojamās barības. Taču ir bijis tā, ka ziemas mačos zivs ir bijusi ļoooooti kaprīza un nācies uz mikro mormišku āķēt smalko motilīti.

Ļoti laba barība, kā pluss, iebarojamai pamatbarībai.

Gara darbs top, bet tas būs domāts jaunajiem copmaņiem, vai vienas dienas makšķerniekiem, lai elementāri saprastu ko un kurā brīdī darīt, kad nav pie rokas elementāru zināšanu, bet fišu noķert gribās.

Atbildēts: 7.maijs 2013, 21:47 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā copespro

Sveiki!

Apmēram kādu ūdens temperatūru vajag līnim lai tā aktīvāk sāktu ņemt?

Varbūt sagatavot vietu un iebarot var kaut kad ātrāk?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Tūlīt, no tava jautājuma, paceļās blaknes un tas ir attiecībā uz to vai tu uzdod jautājumu par upēm vai ezeriem.

Upēs līnis jau ņemas nenogurdams, jo palu ledus tos ir gribot negribot izkustinājis - pamodinājis priekšlaicīgi. Tā tas notiek praktiski katru gadu.

Ezeros viss notiek citādi, bet ja tu man prasi ūdens temperatūru, tad, atvaino nekad neesmu mērijis. Lai tevi un kādu citu, ļoti īpaši gudru, neaizvainotu kas māk perfekti precīzi pateikt, ka pie šādiem vai citādiem grādiem, sāk ķerties tā vai cita veida zivs, tad no savas puses saku, ka nav grādos iemesls. Protams, ir starpība starp 5 un 15 grādiem, bet te atkal jāskatās vai tā ir upe, ezers, dīķis, kanāls, pieteka un galu galā cik šī vieta ir dziļa kā vasarā tā ziemā.

Vieglāk pajautāt jūnija beigās kur līnis ķeras un uz ko. .......:)))))

Atbildēts: 7.maijs 2013, 21:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ekach

Sveiki!

Jautājums?!?

Ko tauta saka un runa kā arī aprunā par.....

shimano speedmaster ax (210 / 10-30) katiem....

Doma ir iegādāties twicham....

Vai varbut var ieteikt kadu citu katu no Shimano?!?

Paldies!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Es laikam būšu ļoti un stipri banāli klasisks. Kas jums visiem ir uz to SHIMANO? Nojūgušies, vai? Citu kātu nafffff? Goda vārds smieklīgi....:))))

Atbildēts: 7.maijs 2013, 20:54 | 7 komentāri | Adrese atbildei
Jautā KlaavsK

Sveiks! Cik ilgi aptuveni vēl varēs ķert vimbas Bauskas pusē Mēmelē - vairāk augštecē!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Ja tu domā Kurmeni vai Skaistkalni, tad nopietnākā daudzumā vimbas šeit uzturās ne ilgāk par 3 nedēļām.

Atbildēts: 7.maijs 2013, 20:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā abramisbrama

Sveiks !

Šodien biju pacopēt L.Baltezerā - Rezultāta 2 brekši (1kg,700gr) un vesels kalns ar (raudām,pličiem) . Copēju uz Fīderīti . Ko varētu pastāstīt par breksi L.Baltezerā ? - Uz ko ķer, kādu barību , atraktorus .

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Nu tad jau naffffff ko sūdzēties. Citi par šādiem lomiem tikai priecātos.

Kas attiecas uz iebarojamo barību, tad vēl patreiz nevajadzētu lietot ar spēcīgiem salduma aromatiem apveltīto. Tā līdz šim bija pierasts domāt un domājas, it kā, arī vēl tagad. Taču es vakardien arī biju aizskrējis pievakarē uz Daugavu un iemaisīju stipru vasaras barību. Tas gan vairāk tāpēc, ka nebija ko citu iemaisīt.....:))))))

Rezultātā 7 brekši ap 1,2 kg un tas nepilnās 2 stundās. Te var arī aizdomāties.....

Visbiežāk pavasarī no aromātiem izmanto, medu, vanilīnu, retāk anīsu, biežāk ķiploku.

Atbildēts: 7.maijs 2013, 09:15 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā eDZH

Sveiki, gribēju zināt, vai jau var sākt meklēt breksi daugavā ar grunteni! Vai ir jēga to darīt, piemērotākais dziļums un ēsma būtu tas, ko vēlējos uzzināt.

Paldies jau iepriekš :)

Atbild Einārs Siliņš

Sveiki.

Breksis jau tiek ķerts un itin sparīgi. Jāmeklē vietas ar vidēju straumi un aptuveni 3 metru dziļumu. Respektīvi piekrastes joslas. Uz āķa baltie un kustīgas mēslu sliekas.

Atbildēts: 3.maijs 2013, 19:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Huseens

Sveiks! Varbūt vari ieteikt kaut ko sakarā ar raudu copi pie Ogres hes dambīša? jābaro/ nav jābaro?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.'

Nav tur nekas jābaro. Zivju koncentrācija, tajās divās, trīs nedēļās pie dambīša ir tik liela, ka barošanai nav nekādas jēgas.

Atbildēts: 3.maijs 2013, 19:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Linksss

Sveiks!

Pastāsti lūdzu par mahiem.

Kāds garums ir populārākais praktiskajai copei? Kāta plusi un mīnusi? Vai nepieciešams tāds kāts praktiskajā copē?

Vienkārši ir doma ko tādu iegādāties, copēju pārsvarā upē, kā arī sanāk copēt protams ezeros un dīķos.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Teikšu tev tā, ka man mahi ir vismaz pa vienam no 3 - 11 metru garumā. Īsos izmantoju dzīvo zivtiņu ķeršanai, bet tā parasti ejošākie ir 7 - 9 metri. Ar vienpadsmitnieku jau var straumē pieturēt pludu kā ar štekeri. Nav īsti parocīgi pie liela vēja, jo ja nebūs augstas kvalitātes materiāls, tad metiena brīdī salūzīs kā skals. Pie šīs makšķeres tipa tiešām daudz ko nosaka brends un cena.

Mahs vairāk ir domāts vietām ar nelielu straumi vai pilnīgi stāvošam ūdenim.

Pluss ir ātra darbība, jo piemēram mačos ar mahu ir ne vienu reizi vien novinnēti tie kas copē ar maču vai štekeri.

Mīnuss, vējš un iespējamais metiena attālums kas būs tik garš cik ir garš kāts un respektīvi stacionāri piesietā aukla. Daļēji arī vietas izvēle, jo krūmainas joslas te ar šo makšķerkātu tā īsti kopā neklapēs.

Noteikti pa rokai jābūt uztveramajam tīkliņam, jo lai arī kvalitatīvam maham ir ļoti elastīga un izturīga spicīte, tomēr lai nepārslogotu to un neizdzirdētu tik visiem pazīstamo un nepatīkamo skaņu, zivi vēlams paņemt jau laicīgi, vairākus metrus no krasta.

Nu kaut kā tā.

Atbildēts: 3.maijs 2013, 09:13 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā asaris99

Sveiks! Kā siet plastmasas mormiškas gruntenei?! Mezglam jābūt tur, kur beidzas āķīša kātiņš vai virs pašas mormiškas galviņas??

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Pirmkārt, plastmasas mormiškas pērc tās kurām nav caurums pa vidu ( kā pārsvarā lietojam ziemā) bet gan āķa cilpa pašā mormiškas galā. Sien tāpat kā visparastāko āķi ar cilpu mormiškas galā.

Atbildēts: 3.maijs 2013, 09:00 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā asaris99

Sveiks!

Rīt dodos vimbas ķert, gribēju zināt - kā var variēt ar garneli? Saprotu, ka ar tārpiem, bet varbūt ir kāds veids, ar ko sasmaržināt garneli vai kas tāds. :)

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks.

Nē garneli nav nekādas vajadzības ne ar ko smaržināt, taču jāievēro viens obligāts princips, ka tev viņas jānopērk, vienai copes reizes tik daudz lai katru reizi kā tu izvilksi gruntsmakšķeri, tev ēsma būs jāmaina, jo smarža būs izskalojusies. Kas attiecas uz pludiņu , tad garneles ēsmas maiņu var veikt ik pēc 3 - 5 iemetieniem, ja vien tu šo konkrēto ēsmu tetaisies pludināt vai vispār turēt ūdenī pusstundu.

Atbildēts: 1.maijs 2013, 08:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager