Sveiks, jautajums par gruntsmakskjeri.
Vai ir kada priekshrociba fiderim pret klasisku gruntsmakshkjeri ar zvaninju vai signalizatoru?
Vnk nekad neesmu kjeris ar zvaninjiem, bet uz spiciiti skatities ir diezgan apgrutinoshi.
Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.
Sveiks, jautajums par gruntsmakskjeri.
Vai ir kada priekshrociba fiderim pret klasisku gruntsmakshkjeri ar zvaninju vai signalizatoru?
Vnk nekad neesmu kjeris ar zvaninjiem, bet uz spiciiti skatities ir diezgan apgrutinoshi.
Nu ja sākam no teksta otra gala, tad protams, zvaniņš ir izdevīgāks tāpat kā signalizators. Fīderim neko " galā" nekarina, bet tiešām copi meklē ar acīm. Ja gribi copēt pa nopietnam un esi devis sev uzdevumu kaut arī noķert lai vai kas, tad izmanto labāk fīderi.
Ja gribi krastmalā uzgrillēt gaļu, samīlēt teltī meitas, tad ņem klasisko grunteni.
Priekšrocība fīderim ir tā, ka tas ir daudz jūtīgāks un tā izmantošana tiešām tiek uzskatīta, un arī ir, kā " universālam kareivim" . Viss atkarīgs no garuma, testa un pielietojuma vietas.
Sveiki!!!
Man jums divi jautājumi...
1) aizvadītajā nedēļas nogalē biju copēt līņus mēmelē... vieta bija itkā līņiem piemērota pleķītis starp jaunmeldriem, dziņums ap pusmetru, dūņu paklājs....BET!! Tā arī neredzēju nevienu līņa copi, baroju ar stil brekša barību, copēju uz nakteņa, uz baltajiem, uz manku..... m,ainīju āķus, mainīju pavadas.... vai pie vainas varēja būt sliktie un vēsie laikapstākļi, jo visu nedēļu bija silts, bet tagad pēkšņi 4 grādi un ellīgs vējš..
2) kā īsti pareizi izsvarot līņu sistēmu? Lai sviniņš ar pavadu uz grunts? Lai svins pāris cm virs grunts un puspavada uz grunts, vai kā?
Vai tajā vietā kaut vienu līni esi noķēris, jeb redzējis, ka kāds cits to izdara? Varbūt viņiem šī vieta nemaz nepatīk...:))
Vēsie laika apstākļi un pēkšņas tā maiņas nepatīk nevienai zivij. Taču daudz ko izšķir iebarojamā barība un vietas izvēle. Tas pats mums notika arī tiko Latvijas 'cempionātā Ventā. Laika apstākļi mainijās kā garastāvoklis, bet ja trāpiji izlozē pareizajā vietā, tad zivis ķērās ļoti labi.
Šo piektdien doma ir aizbraukt uz Ventu pie Piltenes, pasēdēt uz fīdera, varētu, Jūs, ieteikt kādu pirkto barību kombināciju-iebarošanai
Šo pašu jautājumu tu jau uzdevi Normundam. Manas domas ir ļoti līdzīgas. Piemet klāt pie iebarojamās fīdera barības vēl kādu gaļas gabalu ( baltie, sasmalcinātas sliekas, motils), un saulespuķu spraukumus, iepriekš gan izmērcējot, jo tie tev ātrāk izirdinās iebarojamo barību, tādejādi, noklājot barības galdu.
Tās iespējas ir ļoti plašas un variantu tiešām daudz.
Es atkārtošos, bet būtu ļoti labi, ja jautājumi būtu precīzāki, citādi mums te nākas nodarboties ar mīklu minēšanu ( maigi izsakoties).:))
Sveiki!
Man nekad nevaicas ar spiningošanu. Parasti uz zivtiņām copēju. Saklausījos, ka rapala vobleri esot baigi labie. Negriba suz dullo pirkt - pilna kaste jau ar tādiem. Parasti copēju Lielupē. Jelgava-Kalnciems. Vai varat ieteikt kādus mānekļus spiningošanai un velcītei labāk izvēlēties Lielupē?
Atvaino, bet tā īsti nesapratu pašu sākumu. "neveicas ar spiningošanu, bet ķeru uz zivtiņām". Acīmredzot domātas ir gumijas zivtiņas mānekļi.
Tad seko teksts par Rapalas mānekļiem ar kuriem...it kā ir pilna kaste????
Es tev ieteiktu vienu ļoooooti labu versiju. Atbrauc uz "Albakors", copes lietu veikalu Rīgā, Piedrujas ielā 5a, un tev tiks viss plaši izstāstīts. Te ne vienu neatraida lai cik viņam būtu gadu. Pretējā gadījumā man ir grūti tevi saprast un izprast. Te ir daudz jautājumu pēc tavām vēlmēm.....
sveiks man tev jautājumi par gruntsmakšķerēšanu
vai var gruntsmakšķērēšanā izmantot parasto makšķeri ar zvaniņu?
Vispirms būtu jāzina ko nozīmē parastā makšķere tavā izpratnē. Savukārt zvaniņu var piekārt jeb kam....
Ja tu domā ikdienišķo pludiņmakšķeri, tad pēc būtības var, bet kā gruntsmakšķerei tai nevarēs piesiet galā neko smagāku par 30 - 40 gr.Varbūt paskaidro kaut ko precīzāk.
Sveiks, Einār! Gribēju pajautāt, kā labāk iebarotā vietā ķert līni, breksi - uz grunts vai 20-30cm no tās? no kā tas ir atkarīgs? un par šo ēsmu - naktstārps - esmu pieredzējis, ka uz nakstārpu pat mēdz neņemt, bet uz slieka+baltais gandrīz vienmēr, kā labāk izvēlēties, varbūt tomēr copēt vienmēr uz slieku un balto?
Es te atvainojos, ka kavējos ar atbildēm, bet ja jāgatavojas mačiem, tad prāts galīgi nestāv uz internetu...:)))
1. Breksis pārsvarā barojas tikai no grunts. Taču tā nav dogma!!!!!!!! Arī vimba barojas it kā tikai no grunts, jo pat mutes veidojums ir tam piemērots, taču dzīve rāda daudz ko citu.
2. Nu nav tā, ka tikai viena veida ēsma strādās vienmēr un visur. Nav tāda veida "pasaka" par vienu un to pašu ēsmu ko ņem vienmēr. Es tev varētu te nosaukt daudz kombināciju vai atsevišķu ēsmu, bet tas būtu vienkārši muļķīgi,jo šodien ķeras uz tā, bet rīt uz to. Tas būtu garš raksts. Ja gribi palasīt par visu, par un ap līņiem, tad nopērc jūnija mēnesī Copes Lietas. Tur būšu šo to uzrakstījis...:)))
Līnim pieder nakteņi, baltie, sliekas, kukurūza, attiecīgas mīklas un rupjmaize.
Breksim, viss iepriekš minētais + motils, grūbas, "manka", un upēs, kas saistīta ar jūru, arī krevetes.
Tas viss ļoti vispārīgi.......
Sveiks, Ekspert !
Nepieciešams sagatavoties uz copi dīķī. Dīķī mīt karūsas un līņi, makšķerēšanas metode būs pludiņmakšķere. Iepriekšējā vakarā varētu jau sagatavot copes vietu un iebarot lai norīta varētu jau smuki savilkt zives.
Jautājumi :
1.kādu barību izmantot iebarojot ?
2.kādu ēsmu izmantot ?
3.varbūt vēl kāda nianse ko nevajadzētu dīķi meiģināt lai nesabojātu copi .
Pirmajam punktam tu jau atbildi iedevi pats...:))). Protams, barība līnim un karūsai. Taču tev derētu zināt cik cieta ir dīķa gultne. Jo tā ir cietāka, jo cietākas taisīsi iebarojamās bumbas. Loģika vienkārša. Zivs pienāk uz smaržu, ar purnu baksta, baksta, bet tā īsti paņemt neko mutē nevar ( nu traks var palikt), un tad pēkšņi blakus "nokrīt" tava izvēlētā ēsma.....Kā tu domā ko šis vai šī darīs?
Ja gultne ir "šķidra", tad barībai iejaucot ir vispirms kārtīgi jāizmirkst. Tad kad veidosi iebarojamās bumbas, tad tās saspied tikai tik daudz lai atsitoties pret ūdens virsmu tā momentāni izjuktu.
Pēdējā CL žurnālā Jūs apskatījāt vairāku pludiņu veidus .Veikalā nopērkami ir caurspīdīgi pludiņi no kaut kāda sakausējuma ,kuri grimst kā akmeņi bez svariņiem.Gribētos uzzināt par šamo pielietojumu? Ar cieņu CL lasītājs ,un visāds citāds dabas apbrīnotājs.
Visticamākais, ka tu runā par "bombardēm". Latvijā nav īpaši populāri šie "pludi", bet ir cilvēki kas ir piešāvušies un makšķerē ļoti veiksmīgi. Tie nav tikai ātri grimstoši, bet ir arī lēnais variants un peldošie. Vispār esmu sastapies ar 5 dažādām versijām tos izmēģinot praksē. Peldošie labi noder stāvošos ūdeņos, bet ar lēni grimstošajiem labi strādāt upēs. Taču te ir mazliet vajadzīgs laiks un prakse, lai piešautos kas un kā, jo gramu dažādība ir liela un peldspēja dažāda. Pamatprincips sistēmas uzbūvei ir ļoti vienkāršs. Bombarde, tai cauri pamataukla, griezulis ( teicamas kvalitātes) un kā minimums metru gara pavada. Par piemēru Daugavā, ar šādu uzparikti teicami uz dzīvo var ķert plēsoņas, kas tiek arī darīts.
Labdien! 2.5g slaidie pludiņi kam derīgi?
Mierīgos un seklos ūdeņos tik izmantot var, vai upītē ar staumīti arī dzan!?
Iepriekš paldies!
Nu upītē ar straumi būs galīgi garām. Ja tu viņu peldināsi straumei vienkārši līdzi tad protams, ka derēs, bet cik daudz te nopietnības..:)). Tiklīdz mēģināsi viņu pieturēt lai pastrādātu ar ēsmu, tā šamais nogulsies kā plauša un jēgas nekādas.
Šāda tipa slaidie pludiņi ir domāti mierīgiem ūdeņiem.
Vai stil brekšu barību var mest uz līni tagad, nopirku to, jo tuvējā veikalā līnis karūsa nebija pieejams
Pilnīgi droši! Ūdens pat upēs ir sasilis līdz tai temperatūrai, kad var jau sākt izmantot arī saldās barības. To apliecina arī lielais skaits šo barību pircēju veikalā.