Sveiks meistar
zinot ka esi no ogres gribēju pavaicāt par copes vietām daugavā ap ogri , ikskili kur varētu pasēdēt ar fideriti un paprovēt noķert kādu breksiti
Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.
Sveiks meistar
zinot ka esi no ogres gribēju pavaicāt par copes vietām daugavā ap ogri , ikskili kur varētu pasēdēt ar fideriti un paprovēt noķert kādu breksiti
Šādu vietu ir ļoti daudz. Sākot ar Ogres upes grīvas kreiso krastu kas pāriet Daugavas labajā un līdz pat Pārogres daudzdzīvokļu mājām. Tālāk gan netiksi, jo tur viens biezais ar žogu aizvēris krasta joslu ciet un izracis pat kanālu uz pagalmu.
Tālāk, viss Ogres salas krasts kur vasarā copmaņi arī ar klasiskajām gruntenēm ķer samus un zandartus. Daudz spiningotāju.
Laba vieta ir 200 metrus no sūkņu stacijas pa Daugavu uz leju. Šis posms nav garš, kādi 100 metri, bet ļoti perspektīvs un tiek nepārtraukti barots. Vieta jāaizņem jau nakts melnumā. Brekši smuki un daudz. Rēķinies ar 5 - 7 metru dziļumu.
Līdz Sv. Meinarda salai ir vairākas labas vietas, bet tā izstāstīt būs grūti, jo atkal vecā problēma piebraukšana. Šajā gadījumā mašīnu atstāj uz vecā autoceļa un jāšpago ar kājām. Pavasarī breksis ienāk arī Ikšķiles līcī, bet vasarā to tur var nemeklēt.
Pēdējā, izteikti labā vieta, ir Ikšķiles aizsargdambja sākuma posms ( līkums ). Te Daugavas dziļums ļoti skaisti un lēzeni no sekluma pāriet uz kādiem 6 - 8 metriem. Nu aptuveni tā, bet ja gribi kā konkrētāk, tad kur sameklēt mani gan jau noproti, un labprāt parādīšu precīzāk.
jums veikalā pārdodās šādi spininga kāti ""norstream""???
Nē, "Norstream" nav gan.
Sveiks! Cik zinu esi no Ogres. Varbūt zini kas labs ķerās Ogres karjerās?(tajās, kas ir zilajos kalnos)
Tas ir Dubkalnu karjers. Galvenokārt tur ir asari un karūsas. Gadās arī izcili eksemplāri. Vislabāk, tā kā tas ir applūdis grants karjers un ūdens ir ļoti dzidrs, ķeras vēlu vakaros. Vasarā ap kilogramu smagas karūsas nav nekāds retais notikums. Protams, jāiebaro noteikti.
Sveiks ,velejos pajautat vai zini ka salabot spolei bremzīti>Es vilku arā lielu zivteli un tirshk spole vairs netinās ,mājās atnācu atskrūvēju ,visu sashtellēju un strādā!!! Bet attopos ka vairs nav bremzes un ka aizmirsu ielikt spole vienu knibuli...Kursh tgd ir pazudis. Ir kādas idejas? Paldies ;)
p.s.Ziini kko par taimjiem? KKur ap cēsim tgd vēl var dabūt kādu uz āķa?
Diemžēl šeit tev palīdzēt nevarēšu, jo tagad spoles uzticu meistariem kam tas ir ikdienas darbs, kaut gan bija laiks kad tāpat kā daudzi citi copmaņi savas pirmās bezinercenes mēģināju sataisīt pats. Dažreiz izdevās, bet vairāk gan nē.
Par taimiņiem zinu pietiekoši daudz :), bet vai tie pietiekamā daudzumā ir "uzkāpuši" pa Gauju līdz pat Cēsīm, gan nezināšu pateikt. Noteikti gan jau, ka ir, taču man šķiet, ka to daudzums ir minimāls.
Viena no potenciālajām pludiņmakšķerēšanas vietām ir Radžu ūdenskrātuve pie Jēkabpils. Ūdens tur ir ļoti dzidrs. Kādi ir ieteikumi-pavadiņas materiāls, garums, svinu attālums no āķa, ar ko barību jaukt kopā-jebkādu ieteikumu, kas zivīm liegtu iespēju ņirgāties par mani:)
Es gan tur neesmu bijis, bet pieļauju, ka tas ir kārtējais appludinātais grants karjers. Parasti tādās vietās ūdens tiešām ir ļoti dzidrs un zivis ļoti labi visu redz. Lai, kā tu raksti, zivis par tevi neņirgātos nāksies rīkoties ar super smalku inventāru. Nu vismaz to daļu kas atradīsies ūdenī. Piemēram, tam pašam breksim, līnim vai karūsai parastā ezerā vai upē var itin mierīgi uzlikt arī 0,23mm pavadiņu, bet šādā dzidrā ūdenī tev vajadzēs aprobežoties ar 0,12 - 0,16mm un rūpīgi pieregulēt spoli, lai pēc piecirtiena nevajadzētu "piesārņot" dabas klusumu ar pazīstamu burtu īpašiem savienojumiem. Attālums, kādā makšķerēsi, arī būs nepieciešams maksimāli lielāks. Iebarojamai barībai nevajadzētu ne par mata tiesu atšķirties no grunts nokrāsas. Pavadiņa un pamataukla noteikti no florkarbona un turklāt gaiši zaļganā, caurspīdīgā nokrāsā. Nu kaut kā tā.
Vispār labprāt aizbrauktu uz šo ūdenskrātuvi un tad jau tā bilde būtu skaidrāka, jo ir iznācis itin daudz makšķerēt pa šādiem skaidriem ūdeņiem un šeit ir sava specifika, un visu jau neizstāstīsi.
Paldies par iepriekšējo atbildi par to mačkātu.
Tagad man galvā ir pamatīgs ķīselis un īsti nevaru izdomāt ko tad īsti lai ņem :) Tagad sāku sliekties uz tā fīdera pusi jo ar to jau arī varēs iet uz dzīvo arī.
ā un par to testu līdz 20gr., kas tur īsti ir? līnim tā kā par mīkstu?
Vienkārši ir jāizdara izvēle. Paņem papīra lapu un saraksti abiem kātiem plusus un mīnusus. Sākot ar pielietojuma daudzveidību un beidzot ar pieejamām cenām kas patiesībā ir diezgan līdzīgas. Tikai nepārproti mani, jo man nav nekas pret mačkātiem kā tādiem. Tie itin labi tirgojas pie mums Albakorā un tauta ir apmierināta. Man vienkārši sanāca vienā sezonā salauzt trīs kātus un es sapratu, ka es ar tiem rīkoties nemāku...:)))
20 gr tests līnim virs kilograma varētu būt par mīkstu, jo šis puika nikni pretojas un pirmais gājiens, sajūtot āķi lūpā, ir pa taisno zālēs. Nūūūūū.... tiešām nezinu vai ar mačenieku izdosies šamo izdabūt no turienes ārā, taču šiem kātiem ir arī brangāki testi. Tā kā zīmē tabulu un liec plusus un mīnusus.....:)))))
gribetos zinat kur paliek nauda no makskernieku kartem, kadam nolukam to lieto?
Šis gan tā īsti nebūtu jautājums pie manis, jo nekāda sakara ar makšķerēšanas karšu naudām man nav. Taču visu šo naudas pielietojumu un izlietojumu ( vismaz uz papīra) var redzēt Zemkopības ministrijas mājas lapā kur redzams Zivjkopības fonds. Taču man bieži vien rādās tāds sapnis, ka Zivju fondam, kurā nonāk ne tikai makšķerēšanas karšu nauda, bet arī licenču naudas, dažādi, ar zivju resursu zaudējumiem saistīti maksājumi, soda naudas un t.t. tiek no valsts puses tiek atstāti Ls 200 tūkstoši. Kur paliek pārējais piķis, un tā nebūt nav maza summa, lūk tas varētu būt itin labs jautājums uz ko diez vai mēs makšķernieki atbildes atradīsim, ja vēl turklāt tās ir tikai tādas sapņošanas vīzijas...:))))
Sveiki velreiz ! Vēlējos uzzināt,vai tuvāko gadu laikā izdosiet jaunu grāmatu, jo pēdējā bija diezgan interesanta :) un vai jūs nezinātu ieteikt kādu citu literatūru par zivīm latviešu valodā ? grāmatnīcās grūti atrast... varbūt tirgū vai internetā atrastu, ja zinātu ko meklēt.
Būs gan. Pašreiz top divas, manis rakstītas, grāmatas. Viena būs kā rokasgrāmata pēc principa ko darīt tad un tad, ja...... Domāta vairāk iesācējiem vai tā saucamajiem svētdienas makšķerniekiem. Savukārt otrā būs apkopotas, un itin precīzi norādītas ap 100 Latvijā labākās copes vietas, un protams, to apraksts. Taču darbs iet ļoti lēnām, jo diemžēl vienkārši fiziski pietrūkst laika.
Kas attiecās uz citu rakstītām grāmatām, tad tā, ka to nebūtu laikam nebūs pareizi teikt. Vismaz, šķiet pagājušā gada vasarā, J.Rozes grāmatnīcā Ogrē kādas četras versijas redzēju. Lasījis gan neesmu. Vari ieskriet bibliotēkās. Zinu, ka tur var atrast šo to interesantu.
Sveiks ,taka esmu skolens :) tikshu pacopet tikai kadas cetras dienas ap lieldienam...Tātad gribēju pajautāt kā jāķer vimbas ar pludiņu-kāts man ir ,pludi ar itkā ir ,gribēju tik zināt kā un cik tālu no grunts jācopē ,lai dabūtu kaut vienu vimbiņu pa shīm dienām ;) p.s kkur pirms līgatnes ap ķūķu krācēm Gaujā varētu būt kādas vimbu vietas? Vispār kur vimbas parasti peldās ,pashā straumē vai tur kur lēnāks? Paldies ;)
Sveiks!
Vimba ir migrējoša zivs. Tas nozīmē, ka tā ir visu laiku kustībā.
Es gan nezinu cik ir liela tava pieredze makšķerēšanā, bet Gaujā ar pludiņu tev varētu būt problēmas atrast vimbu uzturēšanās vietas. Varbūt labāk tomēr pamēģināt ar gruntsmakšķeri. Tas būs vienkāršāk. Paskaties cik dzidrs ir ūdens. Ja kaut nedaudz duļķains tad liec fluoriscējošas mormiškas. Ja skaidrs, tad parastos āķus, bet kā vienu, tā otru ap 8 numuru. Ar to pietiks. Atceries, ka vimbai mute ir uz leju un barību tā ņem tikai no grunts.
Gruntsmakšķerei nekautrējies pielietot pat 200 gr svinu, jo lielākās vimbas parasti uzturas samērā palielā straumē. Līčos vimbas ienāk atpūsties pēc nārsta un tas jau ir ap maija sākumu. Taču šajā laikā piekrastes līčos uzturās brekši. Tiem, dēļ sava platuma ir grūti izturēt straumes stiprumu. Breksi var uzķert pat pusmetru no krasta un 50 cm dziļumā.
SVEIKI. VAI VARAT IETEIKT LABU BARIBU AUSLEJĀM, KURA STRĀDĀTU SACENSĪBU REŽĪMĀ. VAI TA IR, VAI BUS PIEEJAMA ALBAKORA VEIKLA. KADA VARETU BUT TAS CENA?
CIK DAUDZ UZ 4 STUNDAM VAJADZETU BARĪBU (AUSLEJAM) PALDIES
Ar auslejām, jeb mailēm vai vīķēm ir pagalam vienkārši. Cik noprotu tad tie ir jaunatnes mači. Iebarojamai barībai jābūt super smalkai. Kā pulverim. Nekādi tārpi klāt nav jāliek! Tev ir jāizveido ūdenī iebarojamās barības mākonis, taču tu nedrīksti tur iegāzt barības daudzumu vairākās bumbās...:))))). Copes lietu veikalos ir tā saucamās maiļu barības. To tad arī nopērc. Ja nepieciešamība ir uz 4 stundām, tad ik brīža iemetienos rēķinot tev vajadzēs vismaz divas paciņas. Varbūt pat trīs. Ja redzi pārtikas veikalā piena pulveri, nopērc. Noderēs. Uz kilogramu vienu šā smalkā pulvera iepakojumu. Samaisi kopā un veido šķidru putru, bet nekādā gadījumā cietas pikas. Auslejas dzīvojas pa augšu.....pārsvarā.