Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Jautā eDZH

Sveiks Einār! Vēlējos uzzināt, kādā dziļumā tagad varētu dzīvoties breksis? Doma pagaidām ir mēģināt Daugavas dziļajā krastā ar gruntenēm, kur dziļums būs pie 10m. Un tagad jau kā ēsmu vairāk vajadzētu izmantot makaronus vai ne?

Sveiks.

Pilnīgi noteikti, ka breksis vēl nebūs pie 10 metriem. Nav pamatojuma. Ūdens silts, barības bāzes pietiek un breksis joprojām ir uz kantīm, ja runa ir par Daugavu.

Kas attiecas uz makaroniem, tad tā ir viena no ēsmām. Es gan liktu vienkārši 5 - 8 baltos. Tos arī klāt pie iebarojamās barības. Vislabāk ir uzzināt vietas kur gultne ir nelīdzena. Te uzturas ne tikai brekši.

Dziļumā breksis dodas tikai ap septembra beigām. Nu tā aptuveni, jo daudz ko nosaka ūdens temperatūra, bet tagad noteikti vēl nē!

Atbildēts: 5.augusts 2013, 13:26 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
Diemžēl to visu var noteikt tikai ar eholoti. Otra versija, ja tevi aizved pie rokas un parāda vietu. Citus, un reālus variantus, es nezinu. Var jau taustīt ar pludiņu, gremdēt ko grimstošu un skaitīt sekundes un t.t. Tas ir garš process.
Uz tādiem, tik stāviem kritumiem, kā tu minēji, brekši parasti nestāv. Tie uzturās lēzenos kritumos kur no 4 - 6 metri ir vismaz 3 metru gara josla.
Nelīdzenu reljefa vietu Daugavā ir atliku likām. Ir tikai jāzina kur iet vecā gultne, un kur ir HESu radīto, applūdušo pļavu, rajoni. šajos rajonos tad arī breksis ir jāmeklē joprojām. Šādas vietas var labi izprast skatoties pēc krastiem. Tie šajās vietās nebūs stāvi, bet gan līdzināsies lēzeniem krastiem. Arī pēc upes plūduma var ļoti viegli noteikt kur būs pie krasta dziļāks un kur seklāks.
05.08.13
 
Ar marķieri.
05.08.13
 
Kā no krasta var pateikt, kur gultne ir nelīdzena? Ir kāds veids, kā aptuveni to var izdarīt, vai tikai ar eholoti? Dziļajā Daugavas pusē ir kante kādus 8m no krasta, kur dziļums aiziet no 2 uz kādiem 9 metriem uzreiz, otrā pusē ir kante kādus 100m no krasta, kur dziļums aiziet no 3 uz kādiem 6m.. Neko vairāk par Daugavu es nezinu, man šķiet, ka tur vispār nav tādu nelīdzeno reljefu apakšā!
05.08.13
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager