Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Jautā japu

Labdien, Einār!

Meklēju padomu, kā noķert līni Babītes ezerā. Iepriekšējā sezonā pāris reizes rezultējās bez sekmēm. Radušies arī pāris jautājumi. Pēc kādiem apsvērumiem izvēlēties vietu? Vai arī šāda tipa ezerā būtu jāliek ēsma uz grunts un kā to pareizāk izdarīt uz dūņainas grunts? Kā pareizāk veikt ievarošanu ņemot vērā ezera grunts īpatnības?

Sveiks.

Atklāti sakot Babītes ezerā līņus neesmu makšķerējis, jo man ir citas vietas. Taču īpašu atšķirību gan neredzu. Drīzāk īpatnība ir ūdens dzidrumā. Piemēram, purva ezeros tas ir tumšāks, bet Babītē ūdens būs gaišāks. Līdz ar to iespējams, ka būs jālieto smalkāki rīki.

Kā izvēlos vietu? Patiesībā vietas jau tiek uz līņu laiku sagatavotas iepriekš. Pirmajā reizē aizbraucot, niedru puduru tuvumā vai iekšpusē, izpļauju aptuveni pāris kvadrātmetru zonu. Ir man tāda paštaisīta miniatūru izkapts kuru varu pieskrūvēt pie jebkura uztveramā tīkliņa kāta.

Jo grunts ir mīkstāka, jo barībai jābūt mazāk cietai. Parasti uz līni nekur tālu iebarojamās bumbas nav jāmet, tāpēc saspiežu tikai tik daudz lai atsitoties pret ūdens virsmu tās zibenīgi izjuktu. Barībai jābūt iepriekš noteikti pilnībā izmirkušai citādi savāksi ap šo vietu visus ezera sīkaļas....:)))))

Dūņaina grunts ne vienmēr ir mīksta grunts. Dūņas var arī izveidot cietu paklāju. Ideāla vieta līņu galdam.

Atbildēts: 20.marts 2014, 12:18 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
Būtībā nekas tur savādāks kā citur nav. Labāk ir copēt ar pludiņu, jo gultne daudzviet ir klāta ar dūņām. Vietām ir paliels dziļums līdz pat 6 metriem. Tur gan nav ko līst, jo dēļ avotiem ūdens pie gultnes ir auksts arī vasarā. Labāk ir copēt uz Ogres pusi. Tur ir dziļums ap 2,5 metriem un tīrāku gultni. Ēsmas jau ierastās. Baltie, mēslu sliekas, manka. Esmu mēģinājis uz kukurūzu, bet bez īpašiem panākumiem.
06.04.14
 
Einār, labdien! Vēlējos lūgt Jūsu padomu saistībā ar copi Dubkalnu karjerā pie Ogres (kas jau ir nedaudz pieminēts šajā jautājumu un atbilžu sadaļā). Proti, vai, Jūsuprāt, tur ķert karūsas ir iespējams arī no krasta ar pludiņmakšķeri vai arī labāk braukt iekšā ar laivu vai arī lietot gruntsmakšķeri? Ja izmanto pludiņmakšķeri, kādu sistēmu izmantot (slīdošo pludiņu, liekot ēsmu uz grunts vai ko citu)? Varbūt šajā ūdenstilpnē ir kāda pieredze arī attiecībā uz ēsmu (grūbas, kukurūza, sliekas, baltie?)Būsu priecīgs par padomu.
06.04.14
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager