Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Jautā Eriks84

Labdien, Einār! Vēlējos lūgt Jūsu padomu 2 jautājumos.

1. Par iebarošanu. Pats esmu pārliecinājies, ka uzreiz pēc iebarošanas (piemēram, uz līni, breksi) vispirms saskrien sīkās zivtiņas, pēc tam parādās aizvien lielākas un attiecīgi pēc tam - jau kāds pieklājīgs līnis vai breksis. Vismaz tā notiek parasti. Līdz ar to it kā sanāk, ka pēc iebarošanas ir pāris stundu "jāpārgaida" mazo zivju uzlidojums un tad var gaidīt kau tko pamatīgāku. Šajā sakarā gribēju jautāt par atkārtrotu iebarošanu. No vienas puses, tā ir vajadzīga, lai uzturētu zivju interesi. Bet no otras puses vai nesanāk tā, ka, atkārtoti iebarojot, atkal viss cikls sākas no jauna, proti, mazas zivis, vidējas un tikai tad lielās. Respektīvi, vai neiznāk tā, ka labāk ir pamatīgāk iebarot uzreiz un tad vairs nebarot, nekā visu laiku barot pa druskai?

2. jautājums - par atraktoriem. Pats tos pagaidām vēk neesmu izmantojis, taču plānoju mēģināt. No Jūsu teiktā copes raidījumos saprotu, ka tieši siltais laiks (un siltais ūdens) ir tas, kad to darīt. Šajā sakarā gribēju jautāt - vai pareizi saprotu, ka atraktors (šķidrais) ir jāsajauc ar ūdeni un tad jāiemaisa iebarojamajā barības masā? Un kādai jābūt atraktora proporcijai pret ūdeni - vai parasti ir kādas norādes uz to iepakojumiem vai arī tas ir vairāk sajūtu jautājums?

Ja vēl ieteiksit kādu atraktora aromātu, ko pašlaik var izmantot līņiem Lobes ezerā, būšu ļoti pateicīgs.

Paldies un ne asakas!

Labdien. 1. Pareizs novērojums, ka uzreiz saskrien uz pirmo barojumu tieši mazās zivis. Taču tas, ka pēc tam parādās lielākas un lielākas ir atkarīgs no tā cik šo lielo zivju vispār ir apkārtnē un noteiktā ūdens tilpnē. Par atkārtoto iebarošanu STANDARTA versija ir vienkārša. Aptuveni 7 apelsīna lieluma bumbas sākumā un tad viena bumba aptuveni 40 min. Taču tā ir standarta versija. Patiesībā jums neviens tagad nepateiks to pareizo versiju cik daudz ir jāpiebaro pēc sākuma iebarošanas, jo nav zināmi daudzi fakti ko nav pat iespējam šeit arī aprakstīt. Varu pasaukt kādu nelielu daļu: ezers, upe, dziļums, sīkzivju daudzuma klātbūtne, lielo zivju klātbūtne, iebarojamās barības pareizība kā sagatavošanā tā piemeklēšanā......Nu šādi es varētu turpināt vēl ilgi un daudz. Lai uzturētu zivs interesi ir vienkārši jājūt un arī pēc copes biežuma, vai zivs uzvedības ūdenī, jāsaprot cik tur apakšā varētu būt šīs dzīvās radības. Smalkā zivs var būt mazās raudiņas, rudulīši un citas zivis. Vēl jautājums cik lielas tās pēc izmēra, jo cik noprotu tad ir vēlme ķert ko lielāku ap kilogramu. Mazās zivis, un lielākā barā var būt arī ap 100 gr smagas. Tādas fišas spēj apēst daudz, un lielo zivi nemaz nepielaist pie barības galda. Ja lielā zivs tomēr ir pietiekamā daudzumā ( abstrakts jēdziens, ja nezini kas notiek tur zem ūdens ) tā tomēr agrāk vai vēlāk ieņems vietu uz barības galda un mazās turēs pa gabalu. To var labi redzēt seklās vietās, līdz 1,5 m dziļumam, bet nevar redzēt dziļākos ūdeņos. Ja esi pieredzējis makšķernieks, tad samanīsi pēc copju daudzuma un stipruma. Barot mazās devās un bieži var pēc starta barojuma kas parasti ir ap 70% no visa barojuma apmēra kas atrodas spainī. Protams te atkal ir varianti vai esi sagatavojis 20 l spaini vai trauku kas piepildīts ar četru iepakojumu saturu....:)))) Es pārsvarā jebkurā gadījumā ja tā ir pludiņmakšķerēšana un plašākā ūdenskrātuvē iebaroju ar 7 - 10 apelsīna lieluma bumbām un tad skatos kas notiek. Vismaz tuvākajās divās trijās stundās, ja cope ir mazaktīva neko nepiebaroju. Ja cope ir aktīva, neatkarīgi no zivs lieluma, tad ir skaidrs, ka zivs ir aktīva, ēsma tiek, tāpat kā iebarojamā barība, apēsta, tad nākas piebarot. Taču ne vairāk kā 1 - 2 lielās bumbas stundā ( ņemot vērā sākuma barojumu un precīzi vienā vietā ). 2. Kaut ko esi pārpratis. Tas par atraktoriem. Ir aromāti siltam un aromāti aukstam ūdenim. Ir aromāti saldi, stipri vai neitrāli. Par šīm lietām arī tāpat kā iebarojamo barību var rakstīt daudz un ļoti daudz. Nav iespējams aprakstīt visas iespējas. Vajadzēs daudz laika. Piezvani izstāstīšu konkrētas versijas par tevis interesējošām lietām, jo esmu par slinku lai rakstītu visas iespējamās versijas....:)))

Atbildēts: 14.augusts 2014, 17:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager