Sveiks glumo meistar :) Iespējams jau ir jautāts, bet neatradu. Kādas ir tavas domas par līņu ķeršanu uz grunteni? Turpat pie zālem iemet,nedaudz nostiep auklu,zvaninu. Bet kādas tavas domas?
Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.
Sveiks glumo meistar :) Iespējams jau ir jautāts, bet neatradu. Kādas ir tavas domas par līņu ķeršanu uz grunteni? Turpat pie zālem iemet,nedaudz nostiep auklu,zvaninu. Bet kādas tavas domas?
Sveiks. Tas glumums ir attiecināms uz ko? Zivi vai mani? Ar grunteni vari variēt ļoti vienkārši. Jebkurā gadījumā vai ar barotavu, vai bez, noteikti tikai ar vienu pavadiņu. Ja ar barotavu ezerā, tad pēdējā bez svina un pildīta tikai ar iebarojamo barību. Ja upē, tad barotava maksimāli bez barības līdz 25 gr. Vēl labāk ja vari iztikt ar 15 gr., bet tas atkarīgs no vietas un straumes. Tāpat daudz ko izsaka sagatavotā, iebarojamā barība. Ja vari precīzi iebumbot ar roku, tad gruntenei labāk lieto pēc iespējas vieglāku barotavu. Auklu vari arī pilnībā nenostiept. Katrā gadījumā, jo tu dosi līnim lielāku brīvību ēsmas izgaršošanā, jo labāk. Savulaik ar gruntsmakšķeri ķēru veiksmīgi līdakas. Ideja bija vienkārša. Kā līnim tā līdakai ir nepieciešams laiks lai ēsmu iepazītu un "iesūktu" sev mutē. Tad darīju tā, ka ņēmu 5 m kātu, pēc ēsmas iemetiena uzslēju to vertikāli pret debesīm, bet auklu nolaidu gar kāta korpusu ( visā garumā) līdz pat spolei lejā. Sanāca vismaz 4 metri brīvas auklas ko līdakai nejust kā pretestību kamēr apstrādā dzīvo zivi. Kaut ko saprati?
Pievieno savu komentāru