Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Jautā natureboy

Sveiki!

Gribētu pajautāt lietpratēja domas, kā pareizi izvēlēties līņu vietu nelielā ezerā.

Ezers ir nelielas upes uzpludinājums. Krasti vietām tīri, vietām aizauguši. Par dziļumu grūti spriest, jo copējis šajā ezerā sen neesmu. Agrāk bija veču taisītas laipiņas, uz kurā, jaunieši būdami, gājām un ar makaronu ķērām, kā mēs saucām, pie ūdens eglītēm. Diezgan veiksmīgi un bija smuki līņi.

Šobrīd laipiņu praktiski vairs nav un ezers krietni pamainījies, pēc izskata, bet gribas pamēģināt kādu glumo noķert.

Kā pareizāk rīkoties vietas izvēlē? Ja tīra vietu, cik ilgu laiku iepriekš to darīt un vai to ir iespējams izdarīt no krasta, vai parasti to dara ar laivu?

Sveiks. Kopš kura laika copes vietu tīra ar laivu?:))))) Nu labi, labi. Var jau iesmiet, jo pašam arī bieži gadās uzrakstīt ko tādu, ka pēc brīža jāsmejas vai veselu kalendāro mēnesi. Nekļūdās vien tas kas neko nedara, ja tikai tā nav viņa lielākā kļūda. Par copi. Es tavā vietā mēģinātu noteikti copēt no laivas. Tas pirmkārt. Otrkārt nemeklē skaistas, tīras vietas un arī koku, krūmu, zaru sanesumi vai kritalas nav līņu paslēptuves. Uz doto mirkli meklē jaunos meldru pudurus. Tad ar pludiņa sistēmu, bet bez pavadas, mēģini izčamdīt kāda ir gultne. Ja sajūti ķērājus, labāk pameklē kādu citu vietu, jo līnis pat ņemot ēsmu un vizinot to uz visām iespējamām pusēm, pavadiņu ar sevi āķa galā, aptīs ap kaut ko ūdenī guļošu vai augošu. Copes vietas vietas tīrīšana man nekad nav patikusi un es to nedaru, rupji sakot, vismaz gadus 10. Šāda darbība izjauc konkrētas vietas zemūdens faunu kurā līnim patīk dzīvot. Meklē dabas izveidotu vietu, pārbaudi kā iepriekš rakstīju, iebaro un kad būsi atradis, tad arī pieņemsi līņu klātbūtni. Katrā gadījumā turies tuvāk zāļēm, bet ne zāļu biezokņiem!

Atbildēts: 5.jūnijs 2015, 13:56 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager