Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Jautā valdis1

Sveiks,

Jau vairākus gadus cenšos atrast īsto vietu un saprast kādā dziļumā meklēt brekšus. Copēju pa daugavu vairāk pa Dzelmēm, Lielvārdi. Dziļumi no krasta dažās vietās ir ar mērenu dziļuma maiņu līdz 5m. Un ir vietas kur pie krasta jau uzreiz ir stāva līdz 11m dziļa kante.

Esmu copējis abos variantos, bet to pareizāko varinatu neesmu sapratis līdz šim. Vai mest uz kants beigām, vai pa vidu vai vispār sākumā. Un kuru varinatu izvēlēties stāvos vai lēzenos krastus.

Copēju pārsvarā no rītiem agri vai vakaros līdz nakts iestāšanai.

Varbūt esi mēģinājis copēt daugavā brekšu no laivas, par ko esmu jau domājis vairākkārt, bet līdz tam nēesmu nonācis.

Paldies.

Sveiks. Šķiet gadus 5 atpakaļ mēģinājām iefilmēt ar Olti kārtējo raidījumu par copi tikai no laivas un uz brekšiem. Toreiz zivtiņa vienkārši negribēja baroties, jo eholote uz Daugavas kants rādīja pie grunts smukus lielumus, bet ko tu viņām padarīsi. Var brekšus upē copēt no laivas, bet te ir sava specifika. Par to citreiz. Dzelmes un Lielvārdes apkārtne ir ar ļoti labām brekšu vietām. Ja es tagad sākšu viņas saukt, tad pašam vairs nebūs kurp braukt...:))))) Kaut ko tu dari nepareizi. Jautājums tikai ko..... Ja copē uz kants tad neizvēlies stāvus kritumus. Brekšiem šādas vietas ne visai patīk. Daudz labāk ņem lēzenus kāpumus kādi ir par piemēru aiz Dzelmēm, uz Skrīveru pusi, no lielā ceļa iegriežoties pļavā. Gan jau saprati par ko iet runa. Tur ir vienkārši ideālas brekšu vietas. Labākais copes laiks viennozīmīgi ir iebarojot no kādiem plkst. 16 un sēžot pa nakti līdz rīta gaismai. Tad nāk lielākie eksemplāri. Ja tomēr izvēlies stāvākus krastus kā tas ir Dzelmēs "pie bērziem", tad mēģini noteikt kur kants sākas ( tas ir virzienā no upes uz krastu). Respektīvi nogāzes apakšējā josla. Tur tad arī iebaro. Uz ko tu breksi ķer? Es tavā vietā tagad uz āķa liktu makaronus kombinācijā ar baltajiem vai mazākā izmēra mēslu slieciņām. Diemžēl nav vairs palikušas Timar peletes. Varbūt Rīgā kaut kur ir. Ja redzi ņem ciet. Ļoti laba manta tikai atceries, ka viņas ir peldošas.

Atbildēts: 9.jūnijs 2015, 08:13 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Paldies, par ātro atbildi.
Ķeru šobrīd tikai uz mēslu sliekām. Makarons būs jāpamēģina.
Pēdējo reizi arī biju pie bērziem, metu vairāk uz vidu kantei kas varbūt bija par vainu necopei.
Par paletēm ir dzirdēts būs jauzmeklē.

Kā ir ar samiem, tos arī meklēt tajās pašās vietās kur brekšus vai tomēr dziļumos kants lejā?
09.06.15
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager