Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Jautā JanisZ666

27.Maijā uzdevu jautājumu par Līni uz grunteni. Tad pēc kārtīgiem eksperimentiem, vēl jālūdz padoms. Pirmkārt cope kā tāda liekās daudz saistošāka. Rezultāti dažādi.. Pirmā problēma - paņem uzsēžās miniatūras asaris un nevar pateikt vai ik pa laikam ir cope vai arī Līnis.. Otra lieta ar auklas novilkšanu, mēģināju gan ar pamatīgi atlaistu auklu,ka minēji, bet liekās,ka tas strādā tikai kad ir tiešām paņem velk.. Bet labāk tomēr ar tādu ļoti nenovilktu auklu,bet lai redz copi, bet te ir problēma, ja ir jamet turpat pie niedru beigām, švaki tieši ar to auklas novilkšanu. Un minēji, ka gruntenei viens āķis labāk, kāda teorija tam?Ja,kas runa iet par copi ezerā, ļoti dūņainā ezeriņā Paldies jau iepriekš par veltīto laiku atbildei. P.S. Arī esmu godzi tā teikt iemīlējies un strāda super. Vai arī sanācis laiks izmēģināt?

Sveiks. Tā īsti nesapratu, kāpēc nav aizgājusi atbilde uz portālu, jo šim jautājumam atbildēju jau sen.:(((( Nu vēlreiz pēc kārtas. Miniatūru asarītis ir spējīgs noraustīt fīdera spici tā, ka tu tiešām nesapratīsi kas tur ar tārpu mutē alojās.:)))) Par auklas novilkšanu. Līnis ir liels ēsmas izgaršotājs. Tātad lai mēģinātu ierīt dziļāk mutē kaut vai to pašu nakts tārpu tam kaut uz sekundes simtdaļu būs lūpas jāatver lai mainītu satvērienu. Ja tu būsi auklu novilcis un ēsma paliks brīva, tad kāta spice automātiski ēsmu izraus no zivs mutes. Ja kumos ir mazāks, teiksim baltie, vai kāds kukurūzas grauds, tad vēl kaut kā.... Protams, ir momenti kad līnis ir ļoti agresīvs un metas ēsmai virsū ar milzu enerģiju un tad jau ir vienalga kā tu darbojies ar gruntsmakšķeri. Tā pamatdoma ēsmas piedāvājumā ir tā, ka pārsvarā līnis ēsmu ņem ļoti uzmanīgi un tiklīdz kaut kādu spēku iedarbībā šo ēsmu pavelk uz saavu pusi tā zivij mute ir tukša. Pēc tā tad arī vajadzētu vadīties. Es kādreiz ezeros daru pat tā, ka veidoju pavisam vienkāršu sistēmu kas sastāv no piliena veida svina ( 15 - 25 gr) un virs viņa iesietas pavadiņas ar āķi. Pavadiņas garums aptuveni metrs. Šajā gadījumā iebaroju ar bumbām un rokas palīdzību, bet cenšos to izdarīt ļoti precīzi un tajā vietā tad arī ielieku šāda veida gruntsmakšķeres sistēmu. Viennozīmīgas atbildes nav šajā lietā un es pats katru reizi eksperimentēju kas dotajā brīdī līnim ir pieņemamāk. Ir jau arī cita līņu makšķerēšanas teorija un prakse. Iebrauc ar laivu jaunajās niedrēs, ņem kā copes rīku 7 - 9 metri garu bezriņķu makšķeri. Auklas resnums 0,18mm bez pavadiņas un tās galā 6 - 8 Nr āķis uz kura šajā gadījumā viennozīmīgi kārtīgs naktenis. Naktenis tāpēc, ka ir pietiekoši smags lai ātri nogrimtu līdz gruntij. Nu tad iekarini šo sistēmu starp zālēm un pēc auklas skaties kas notiek. Tāpēc vēlama spilgti krāsaina aukla. Vari būt drošs, ka zivs no tās nebaidās, toties vari apstrādāt ap laivu vai no krasta vairākas perspektīvas vietas. Izmēģini. Ir interesanti.

Atbildēts: 23.jūnijs 2015, 12:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager