Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Jautā 91ernis

Sveicināts. Es cenšos noķert līņus salīdzinoši lielā un zivīgā ezerā. Dūņu maz, ķeru 70 cm dziļumā. Parasti iebaroju kombikorms+trapers(vai NG līnis karūsa)+zeme, ļoti reti ir ka mājās jāiet bez līņa( vis biežāk tie ir 4/5 līņi), bet visi līņi līdz 500gr. Doma ir pabarot vietu ir vairākas dienas un tad tikai ķert. Kā to pareizāk izdarīt?

1. Ar ko piebarot kombikorms vai rupmaize(prof. barība dārgi sanāks)?

2. Cik lielas porcijas?

3. Cik dienas?

4. Kā labāk pasniegt kombikorms mērcēt/sausu, maize mērcēt/tīkliņā.

5. Pirms ķeršanas, padomāt ko garšīgāku?

Paldies.

Sveiks. Lai cik tas varbūt neliktos daudziem dīvaini, bet ir vietas kur dažādu sugu zivis nez kāpēc paaugas līdz zināmam lielumam un tad arī savā attīstībā un augšanas lielumā burtiski apstājas. Nezinu tam izskaidrojumu, jo neesmu zinātnieks, bet viena doma man ir un tā ir saistīta ar noteiktās zivju sugas pārapdzīvotību. Tagad par tālāko. 1. Kombikorms vai rupjmaize. Pēdējā noteikti ņemama ir tā saucamais ķieģelītis. Vari jaukt kopā iepriekš gan maizi kārtīgi samitrinot un atdalot mīkstumu no garozas. Zivij nepatīk piedeguma smarža ko cilvēks nejūt, bet līnis gan. Pie maizes zivs pienāks ātrāk. 2. Puf....Es nezinu?...:))))) Cik ilgi tu taisies tai vienā piegājienā makšķerēt. Es nevaru tev iedot gatavu recepti stundai, divām, vai piecām. Es nezinu kas tajā vietā notiek ar mazajām zivīm ( kādā daudzumā ). Ja tu pamatā esi nobriedis zivi pieturēt uz ilgu laiku, tad protams ērtākā versija ir zivju kombikorms. Vēl laba lieta ir trušu kombikorms kas izstrādāts un sagatavots no zāles. Laba lieta un līnim patīk pa to rušināties. 3. Cik bieži barot? Ja iespējams, tad dienā reizi noteikti un ar to arī varētu pietikt, ja vien nav tuvumā lērums mazo rudulēnu, plicēnu, raudiņu..... 4. Kombikorms ir jāpērk grimstošais un granulās. 4 kg paka tev maksās ap 3,5 eur un tā paka tev pietiks četrām barošanas reizēm vienai copes vietai. Taču atceries, ka ir pa laikam jāiemet arī gatavās barības bumbas. 5. :))))). Iedod laša sviestmaizi :))))))

Atbildēts: 6.jūnijs 2016, 14:00 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager