Sveiks.
Te ir vietā tas teiciens:, jo lielāka izaug zivs, jo acīmredzot ir bijusi gudrāka par citām.
Sākšu no otra gala. Ja fīderi izmanto līņu copei bet ar pludiņu, tad der tikai vietās kur zāle ir atrodama ļoti maz. Savukārt fīders kā vieglā gruntsmakšķere uz līni ir vienkārši fantastiska lieta. Protams, ir jābūt diezgan brīvam no zālēm laukumam un tad tā lieta iet uz urā.
Vislabāk ir šādos gadījumos copēt vietās kur uztaisītas ezeros laipas. Nav jau tā, ka līnis dzīvojas tikai pa piekrastes zāļu puduriem. Nesaukšu ezeru, bet ir man vieta kur no laipas met fīderi pa taisno ezerā uz vietu kur dziļums ir aptuveni 4 metri. Tur ir dūņu kants....Viss notiek!.
Kas attiecas uz lielo izvilkšanu varu tev ieteikt pamēģināt uzlikt smalku pīto auklu. Piemēram vietā kur dziļums nepārsniedz divus metrus, ja tev pamataukla ir monofilā, galā uzsiet 3 - 4 m metrus garu pīto auklu. Auklas resnums aptuveni 0,14 mm. Pavadiņu nelieto. Visu vienā gabalā. Ar spēku no zālēm ārā nerauj, jo līnis māk meistarīgi ātri aptīt auklu ap vairākiem zāļu kušķiem uzreiz. Tādā gadījumā darbojies ar auklu pēc principa atlaid - pievelc.
Lielais līnis ļoti reti kad atstāj zāļu pudurus un ja to dara, tad turpat vien gar zāļu malu tas arī barojas. Tāpēc pirmo gājienu zālēs, pēc piecirtiena, praktiski nav iespējams noturēt, ja vien tev nav auklas vietā govs ķēde pie slotas kāta :))))). Drīzāk uzklāj viņam regulāri galdu brīvākā ūdenī no zālēm. Gan jau pēc dažām dienām būs klāt kā likts un tad jau varēs pacīnīties brīvākos ūdeņos.
Pievieno savu komentāru