Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Jautā pikeHunter

Sveiks! Kā pareizāk stiprināt pie āķa boilu makšķerējot ar pludiņmakšķeri?

Sveiks. Interesanta tēma, jo nekad zem pluda neesmu boilu licis. Ja tomēr būtu tā jādara, tad jāskatās kādu zivi taisāmies ķert. Karpai noteiktu liktu boilu uz mata, jo karpa parasti neko daudz neizgaršo un boilu vienkārši ar āķi iesūc mutē. Vēl varētu boilu zem pluda likt breksim vai līnim. Breksim savulaik ļoti iecienītas bija peletes. Tās gan bija krietni mazākas par boilām un mīkstākas. Uz āķa spraudās tāpat kā maizes bumbiņa. Līnis ir liels izgaršotājs tāpēc jau copes brīdī uzreiz pazūdot pludam zem ūdens piecirtienu nedrīkst izdarīt. Ir jāpagaida. Līdz ar to es līnim izvēlētos aptuveni 1 cm diametra boilu, ar nazi iegrieztu no sāna līdz vidum iegriezumu un tajā iespiestu āķa kātiņu. Tikai atceries, ka boilas ir pārsvarā cieta materiāla un tādam līnim, vai breksim āķa smailei ir jābūt no boilas ārā.

Atbildēts: 30.maijs 2020, 07:27 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
Tās metodes ir vairākas, bet tad boilai ir ļoti mazs izmērs.
30.05.20
 
Es vienkārši redzēju video youtube ka ar adatu pa vidu boilai izdūra caurumu, ievilka diedziņu , viņu cieši sasēja un āķi kabināja aiz tā diega! Sanāca ka tā boila bij tieši zem āķa ! Un ar pludiņu ķēra karpas/karūsas...
30.05.20
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager