Sveiks.
Kā ir ar līņu un karūsu iebarošanu? Parasti to daru uzreiz līdz ar copes sākumu, bet esmu dzirdējis, ka labāk iebarot jau dienu pirms copes sākuma? Un cik daudz? Kā tad īsti ir?
Paldies!
Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.
Sveiks.
Kā ir ar līņu un karūsu iebarošanu? Parasti to daru uzreiz līdz ar copes sākumu, bet esmu dzirdējis, ka labāk iebarot jau dienu pirms copes sākuma? Un cik daudz? Kā tad īsti ir?
Paldies!
Sveiks. Es nezinu kurā Latvijas pusē tu esi. It kā jau smieklīgi, bet Latvija, ģeogrāfiskā ziņā ir milzīga. Tas attiecas uz laika apstākļiem mūsu zemes novados. Nav laika gari rakstīt, jo pats patreiz sēžu uz līni. Vidzemē un Zemgalē ir tā, ka līnis pošas uz nārstu. Ikri nav lieli, bet nārsts būs aptuveni jūlija vidū. Vēderi pilni un vietas barībai ir visai maz. Apetīte līnim patreiz, manis pieminētajās vietās, ir minimāla. Viņš var rakt, taisīt burbuļus ( iebarotā vietā) bet ēsmu neaiztikt, jo kur tad viņu likt, ja vēders ir pilns? Tā situācija patreiz ir tāda, ka līnis pat negrib īsti kustēties pa ūdens klajumu, un tas ir normāli. Neesmu šamanis, bet lai tiktu pie līņa patreiz pirms nārsta iesaku izvēlēties divas, no vienas vietas, sasniedzamas copes vietas. Vienu iebaro ar iebarojamo barību, bet otru tikai ar zemi un sakapātiem nakteņiem. Ja par iebarošanas sākuma momentu, tad ko tu gribi sagaidīt?:)))))) Ja tev ir iespēja iebarot līni un "piesiet" pie galda, jau vairākas dienas iepriekš, tad protams, ka izmanto šo situāciju. Līni, pie konkrētas vietas, var pieradināt tikpat labi kā breksi. Lai veicas, bet atceries ko iepriekš rakstiju. Labākais līņu ķeršanas brīdis ir tikai vēl priekšā, un tas būs pēc nārsta. Tad tas sāks baroties ziemai, un būs ļoti aktīvs.
Pievieno savu komentāru