Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Jautā kb4596

Sveiks. Laiku atpakaļ uzsāku pludiņmakšķerēšanu uz ruduļiem(Par cik apnika visi džigi u.t.t. Ķeru ruduļus karjerā kur ūdens ir dzidrs. Dziļums līdz 1.5m. Iekārtoju labu vietu dziļāk niedrēs(ar laivu) uzvedos klusi. Vietu iebaroju izmantoju slieku sākumā ņem ļoti labi. Bet pēc 15 ruduļa vairs negrib ņemt pat iebarošana nepalīdz vairs. Un tā ir pa visu karjeru. Zivis vairs nejiet uz to vietu kur tās tiek pavilktās ar maķšķeri. Arī citā vietā no krasta tas pats pēc 15 noķertām zivim viss klusums. Tā tam jābūt??

Sveiks. Nu tādai zivij kā rudulis būtu jāķerās tik ilgi kamēr ūdenskrātuve ir izžuvusi vai tev tārpi beigušies.:))) Cik noprotu, tad tu ej uz vienu un to pašu karjeru. Derētu pārliecināties vai šajā ūdenskrātuvē nedzīvo daudz līdacēnu kas ruduļu aktivitātes jūt un nāk skatīties, kas te notiek. Tas būtu pirmkārt. Otrkārt, varbūt ruduļu šajā vietā nemaz nav tik daudz un ja tu viņus savā copes vietā tā labi pabaro, tad iespējams, ka pieēdušies tie mierīgi peld tavai ēsmai garām. Vēl salīdzini laikus kad tu dienā ķer šo zivi. Varbūt ir kāda īpatnība kā daudzviet, ka kaut kādās rīta vai vakara stundās rudulis ir aktīvs un tad savas aktivitātes ne no šā, ne no tā, beidz.

Atbildēts: 27.maijs 2021, 11:54 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
Ja tie ir patiesām ruduļi ap 700 gr plus/mīnus, tad protams, ka tie nav simtnieciņi un viņiem ir arī cita domāšana. Tad gan nebrīnos, ka tev sanāk kādi 15-20 pēc kārtas un iestājas pauze. Sākuma barojumu es gan iesāktu ar 2x vairāk iebarojamās barības, bet nemestu konkrētā punktā. Paplet to rajonu uz metriem trim, bet vēl labāk sēžot vienā vietā, ja ir iespējams , iebaro uzreiz trīs punktus. Gatavo barību rudulim var droši jaukt ar zemi proporcijā 30 pret 70. Tas lai nebūtu jātērē lieki līdzekļi:)))) Piebarošanai, tādam kā rudulim nav vajadzīgs ik pa brīdim mest pa trim bumbām. Tas būs par daudz un neefektīgi. Labāk lai pacīnās savā starpā par mazu iebarojumu. Tāpēc pēc pamata iebarošanas, ja jūti, ka cope tā kā apsīkst iemet ar vienu roku saspiesu pikusīti. Tas garšas vilnis būs jūtams un būs ko paņemt, bet nepietiks visiem un tāpēc lai viņi tur enerģiski paņemās:)))) Tad atkad pēc kādām 20 min. piemet klāt vienu mikro bumbiņu.
27.05.21
 
Karjerā ruduļu ir daudz un lieli viņi tur ir ļoti tramīgi/bailīgi. Tā viņu uzvedība ir interesanta. Kad jūtu ka neķeras iebaroju vēl ko līdz sāk ķerties un sanāk kādu izvilkt/noraut tā klusums( tas uz beigām kad sāk neķerties). Par iebarošanu sākumā iemetu 3 bumbas smalkās baribas un tā visu laiku pa 3 bumbām. Novēroju arī to ka zivis bieži skrien garām ēsmai kaut iebarots. Balto tārpu vispār negrib ēst tikai slieku. Cik daudz iesakat iebarot un ar kādiem intervāliem?
27.05.21
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager