Sveiks. Atklāti sakot es nepiederu pie īpašiem karpu ķeršanas speciālistiem. Protams, karpas ir ķertas daudz un pat ļoti daudz, bet ne prof. līmenī. Tur drīzāk ir jājautā Aivaram Rudzinskim. Viņš mums ir karpu specs, bet par cik tava “problēma” :)))) ir standartiska ar kādu es arī copēju, tad pateikšu kā es daru. Šādam gadījumam, kā tev, man ir “dižkareivis” fīders ar testu līdz 80 gr. Tavā gadījumā, jo garāks kāts, jo labāk! Garāku par 4,5m nedabūsi, bet arī 4,2 vai 3,9 būs ok, ja dziļums, copes vietā, nepārsniedz 3 metrus. Kāpēc tieši fīdera kāts? Ja tev iespējams galā būs 4 - 5 kg karpa, tad no pludiņmakšķerēm tev vienkārši nebūs opcijas ar ko darboties.
Protams, var izvilkt karpu arī ar mikrodžigu un 0,10mm monofilo auklu. Daudz ko var, bet kam tādas mokas vajadzīgas? :)))))
Fīders būs labs tālam iemetienam un drošam zivs vilcienam ieskaitot tās pretestību. Šo kātu tu varēsi izmantot arī citu zivju copēs. Cena, kaut cik jēdzīgam fīderim sāksies no aptuveni 70 eur. Pa šādu cenu jau ir labs kāts.
Kas attiecas uz āķiem, tad ņemot vērā, ka tu makšķerēsi ar kukurūzu āķa kātiņam jābūt maksimāli īsam. Es veru karpām kukurūzu virtenē un pa auklu uz augšu. Vismaz 4 - 6 graudi.
Par āķa izmēriem, es laikam jau atkārtošos, ka katram ražotājam ir savi ieskati par āķu izmēriem un tie ir atšķirīgi. Teiksim tā ( baigi negribās kaut ko reklamēt:)))) ) Kamatsu Iseama Nr.6 vai Nr. 4. Viss atkarīgs no kukurūzas grauda lieluma, jo tie arī ir atšķirīgi!
Pievieno savu komentāru