Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Jautā Gaujinieks

Sveiks ,taka esmu skolens :) tikshu pacopet tikai kadas cetras dienas ap lieldienam...Tātad gribēju pajautāt kā jāķer vimbas ar pludiņu-kāts man ir ,pludi ar itkā ir ,gribēju tik zināt kā un cik tālu no grunts jācopē ,lai dabūtu kaut vienu vimbiņu pa shīm dienām ;) p.s kkur pirms līgatnes ap ķūķu krācēm Gaujā varētu būt kādas vimbu vietas? Vispār kur vimbas parasti peldās ,pashā straumē vai tur kur lēnāks? Paldies ;)

Sveiks!

Vimba ir migrējoša zivs. Tas nozīmē, ka tā ir visu laiku kustībā.

Es gan nezinu cik ir liela tava pieredze makšķerēšanā, bet Gaujā ar pludiņu tev varētu būt problēmas atrast vimbu uzturēšanās vietas. Varbūt labāk tomēr pamēģināt ar gruntsmakšķeri. Tas būs vienkāršāk. Paskaties cik dzidrs ir ūdens. Ja kaut nedaudz duļķains tad liec fluoriscējošas mormiškas. Ja skaidrs, tad parastos āķus, bet kā vienu, tā otru ap 8 numuru. Ar to pietiks. Atceries, ka vimbai mute ir uz leju un barību tā ņem tikai no grunts.

Gruntsmakšķerei nekautrējies pielietot pat 200 gr svinu, jo lielākās vimbas parasti uzturas samērā palielā straumē. Līčos vimbas ienāk atpūsties pēc nārsta un tas jau ir ap maija sākumu. Taču šajā laikā piekrastes līčos uzturās brekši. Tiem, dēļ sava platuma ir grūti izturēt straumes stiprumu. Breksi var uzķert pat pusmetru no krasta un 50 cm dziļumā.

Atbildēts: 29.marts 2012, 23:55 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Tieši par Gauju runājot agrāk vismaz 7 pavasarus pēc kārtas visu laiku ķēru vimbas, neteiktu, ka uz fluoriscējošām mormiškām baigi uzlabotos cope, ir daudz kas provēts, pat ir bijis tā, ka uz parastajiem āķiem labāk ņem nekā uz tām mormiškām, otrkārt uz tām mormiškām daudz sliktāk turās tārpi salīdzinot ar baitholder āķi, treškārt, tā kā Gaujā salīdzinoši bieži ķerot vimbas trāpās raibie, tad to mormišku āķi lielāku par 4kg praktiski netur, treškārt nepiekrītu, ka vimba ņem TIKAI no grunts, pilnīgas muļķības, esmu copējis Gaujā, kad jau ir tāds līmenis, ka trešais āķis ir tikai kādu metru no ūdens augšas un ļoti bieži vimbas ir bijušas tieši uz augšējā āķa.
30.03.12
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager