Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Jautā Spoks

Sveiks, pāris jautājumi atkal salasijušies :D

1. Cik lielu auklas diametru tu ieteiktu lietot pludiņmakšķeres pavadiņai? Un es lasiju, ka karjeros, kur ir dzidrs ūdens, vajagot izmantot pēc iespējas tievāku pavadiņu. Kādu tu iesaki šai situācijai? Es dzirdēju, ka esot kaut kādas speciāla materiāla auklas, kuras ūdenī gandrīz nevarot saskatīt.

2.Cik lielu auklu pavadiņai tu ieteiktu tādā gadījumā izmantot gruntenei, kuras pamatauklas diametrs ir 0.32 mm?

3. Cik garu pavadiņu izmantot, pirmkārt, ja ir straume (lejpus pļaviņu hes), otrkārt tādos dzidrajos, skaidrajos karjeros?

Paldies, jau iepriekš.

1. Par auklas diametru runājot jāzin kāda ir tava mērķzivs. Florkarbons arī ir tā aukla kas ūdenī ir mazāk ievērojama bet ne jau neredzama, kā viens otrs domā :)))))

2. Atkal būtu jāzin ko tu domā noķert. Karpai, līdz 5 kg, ar klasisko metodi un ierastajām ēsmām kā kartupelis, makaroni, kukurūza un pavasarī naktstārps, pietiks ar 0,24 - 0,28mm. Breksim 0,18 - 0,22mm. Līnim tāpat. Zivīm zem kilograma no 0,14 - 0,16mm. Tas gruntsmakšķerēm. Protams, skaties kādu auklu pērc. No tās kvalitātes būs atkarigs daudz kas un neiekrīti uz rakstīto kilogramu svaru, jo vienai otrai monofilajai auklai tiek piedēvēti pītās auklas izturības testi....:))

3. Dzidrie, skaidrie ūdeņi pārsvarā ir stāvoši un pavadiņām neizmantoju garāku materiālu kā 50 cm. Savukārt upē ir bijis kad pavadiņa sniedzas arī uz pusotru metru. Taču standartā, mērenā straumē pietiek ar aptuveni 70 cm. Tomēr pēdējā atruna ir stipri individuāli vērtējama, jo te vērā tiek ņemti dažādi apstākļi, kā dziļums, straumes stiprums, ēsma, iespējamā zivs, pludiņmakšķerēšanas inventārs tā garums un pats pludiņmakšķerēšanas veids. Sanāca sarežģīti, vai ne? Galvenais darboties un tad jau viss būs OK.

Atbildēts: 1.aprīlis 2012, 18:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager