sveiks!
vai tagad būtu vērts makšķerēt ar maivaboļu kāpuriem kā du raudu sapalu vaimbu...?
Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.
sveiks!
vai tagad būtu vērts makšķerēt ar maivaboļu kāpuriem kā du raudu sapalu vaimbu...?
Jā, protams. Tā ir viena no ēsmām kas it kā atrodas zemākās pozīcijās nekā jau ierastie naktstārpi, krevetes, baltie, motils, sliekas. Tikai vajadzētu izvēlēties samērīgus lielumus. To saku tāpēc, ka esmu redzējis un arī veca malkas šķūnīša skaidās atracis tāāāāādus maijvaboļu kāpurus, ka kādu brīdi domāju vai ņemt rokās, ka nenokož pirkstus.:)) Vispirms gan bija versija, ka tie vispār nav maijvaboļu kāpuri. Protams, noeksperimentēju. Ieliku dažus trīslitru burkā ar skaidām un zemi kopā. Tomēr sanāca tikai maijvaboles.....
Tārps bieži ir īkšķa resnumā. Tik milzīgus gan nebūs nozīmes likt piemēram, raudai uz āķa, taču Aiviekstē, uzliekot uz gruntsmakšķeres dažas reizes trāpijās pa itin prāvam ālantam.
Tāpat nepelnīti aizmirsti ir mizgrauži ko var salasīt mežā aiz kritušu koku mizām. Tur gan viņi būs mazākos izmēros nekā sapuvušos celmos. Šamos tie būs tieši vajadzīgā lielumā. Pārsvarā dzīvojas pa skuju koku celmiem.
Pievieno savu komentāru