Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā andriits

Sveiki! Parastai spinningoshanai paris reizes menesii - DAIWA J-BRAID X8 Ir ok aukla ?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Var ņemt J-Braid, bet es paliktu pie X4 jeb četru dzīslu aukla. Tā nav tik ļoti vārīga pret abrazīvu, un ir pietiekami izturīga.

Atbildēts: 22.maijs 2018, 09:25 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā spinings23

Sveiks.

Vari ieteikt dažus voblerus kuri strādātu vienmērīgi ietinot, piemēram, kādu krenku vai ko citu 0.5-1.5m?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Jā, kranki sevi lieliski parāda pie vienmērīgas auklas ietīšanas. No modeļiem - Evergreen Combat Crank 120, Imakatsu IK-180, O.S.P Dunk, O.S.P Blitz. Principā šie man vislabāk strādā.

Atbildēts: 22.maijs 2018, 09:25 | 7 komentāri | Adrese atbildei
Jautā CopManis_13

kāda atšķirība ir starp ajing category un mebaru category major craft spiningiem???

Atbild Mārtiņš Babris

Ajing domātie spiningi pamatā ir ar ielīmētām jeb solid spicēm. Ķerot šis mazās zivis, ir svarīgi veikt delikātu animāciju, turklāt redzēt katru copi. Turklāt parasti šie spiningi nav sevišķi gari. Mebaru - ir pilnās spices jeb tubular, spiningi ir garāki, ar tiem var veikt tālākus metienus.

Atbildēts: 16.maijs 2018, 11:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā runers

Labdien!

1. Kāpēc ir tik liela testu atšķirība starp Favorite Zander un St.Croix Legend Tournament Walleye?

2. Vai dropšots nav vairāk domāts spiningošanai no laivas? Izņēmums, ja dziļums sākas pie paša krasta.

Paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki Kāda ziņā testu atšķirība? Šie ir divi dažādi spiningu ražotāji, dažādi modeļi. Man nav skaidrs kāpēc viņiem būtu jāsakrīt testiem? Varbūt ne tā sapratu jautājumu? Manuprāt dropot labāk ir no laivas, bet tas nenozīme, ka nevar dropot no krasta. Dropam lielākais pluss ir, ka mānekli var maksimāli ilgi noturēt vienā vietā, attiecīgi tas ir maksimāli ilgi plēsoņas redzeslokā. Krastam ir gab atvadnoij, gan teksasas pavadiņu sistēmas labas.

Atbildēts: 16.maijs 2018, 11:17 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā dim

Sveiks!

Varbūt esi saskāries ar jaunajiem Ryobi spiningiem (Zauber un Excia)? Kā Tev šķiet, vai tie būtu piemērota izvēle darbam ar virsmas mānekļiem (poperiem/valkeriem)?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Nē, vēl neesmu. Cerams drīz tikšu līdz tādiem. Virsmas mānekļiem es teiktu ka vajag spiningu ar nedaudz asāku spices daļu, lai varētu veikt precīzus, īsus rāvienus.

Atbildēts: 11.maijs 2018, 11:07 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā sheezys

Sveiks, Mārtiņ! Vai vari ieteikt kādu kātu 80euro robežās, kas, tavuprāt, būtu ideāls velcēšanai.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Tā kā pats nenodarbojos ar velci, precīzi nemācēšu pateikt, kāds spinings būs labāks šai tehnikai. Pieņemu ka kāds no X1 sērijas, vai Aspen Stake modeļiem derēs

Atbildēts: 11.maijs 2018, 11:06 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā aaaa9

Sveiks! Savulaik bija tāds voblerītis Jackall Hamakuru. Tas bija ļoti labs seklajos ezeros kā Babīte, jo neķēra zāles, un to ņēma labprāt gan līdakas, arī lielas, un asari - respektīvi - šis bija darba zirdziņš vietas taustīšanai, lai saprastu, vai zivis vispār ir. Klasiskos līdaku mānekļus parasti asari ne visai, savukārt, mazos rotiņus, kas ideāli ķer asarus, līdakas atkal ne visai. Šis bija zelta vidusceļš. Tas tagad ir noņemts no ražošanas. Vai vari ieteikt kaut ko līdzīgu? Paldies.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Jā, Hamakuru ir lielisks vobleris. Man vēl laikam ap 5 gb ir palikuši, krājumos. Kaut kas līdzīgs, vismaz rezultativitātes ziņā, man ir Imakatsu Buzz Bill. Tāpat izmantoju Tiny Magallo, kurš gan iet jau dziļāk. Tīri no mailēm Daiwa Crosswake SSR un DUO Tide Minnow SSR sevi labi pierāda.

Atbildēts: 11.maijs 2018, 11:05 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā 777

Sveiks! Mans jautājums būs par pavadiñām. Kādas ir labākās, izturīgākās priekß rotiem un krenkiem?

Kādas izmanto pats?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Es izmantoju Knot2Kinky sienamā titāna pavadas. Viegli uztaisīt, turklāt es varu izvēlēties garumu pēc saviem ieskatiem. Tas pats attiecas arī uz furnitūru - varu likt kādu vien gribu. Pavadas ir izturīgas, bet, saprotams, ka jāseko līdzi, un jāmaina. Materiāls ir dažādos diametros/izturības testos, attiecīgi var siet pavadas no mikrodžiga, līdz trofeju copei domātām.

Atbildēts: 10.maijs 2018, 12:01 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Jurkakulaks

Sveiks, Mārtiņ!

Jautājums sekojošs! Vai vari ieteikt kātu twicham 250-300eiro robežās! Mānekļi - Rudra, magsqads, balisongs, rerange. Vienvārd sakot mailēm 110-130mm.

Kā arī vai derēs spole shimano twinpower 15 c3000 izmērs, vai labāk likt 4000pg!

Paldies par atbildi jau iepriekš!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Viens variants - Shard SRD-702MH. Tiešām labs spinings tvičam, ar stingru blanku, bet kad tiekam līdz vobleru raustīšanai blanka mainās. Visnotaļ labs spinings. Vēl noteikti opcija ir Graphiteleader Aspro GAPS-702MH ar testu līdz 33 gramiem. Lielisks spinings tvičam. Spole - no Twin Power varbūt tomēr vairāk skatītos uz XD sērijas modeļiem. Ar izmēru ir divejādi.- ja tvičo bieži, tad es laikam ņemtu 4000 izmēru, toties atkal ar šādu spoli, tvičot nebūs tik ļoti ērti. Lūk tas ir iemesls, kāpēc es tvičoju pamatā tikai ar multiem! Bet laikam jau paliktu pie. XD C3000XG

Atbildēts: 9.maijs 2018, 18:07 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Azverins

Sveiks,

Ja šeit var īsumā izklāstīt, kā no Tava skatpunkta izskātās vietas apstrādāšana no laivas, cik metienus izdari, kādā virzienā, kad secini, ka jāmaina māneklis vai jādodas prom. Viss protams uz pasaules nav viennozīmīgs, bet varbūt tādu starta skeletu vari izklāstīt.

Paldies.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Īstenībā šis nav vienkāršs jautājums. Ļoti daudz kas atkarājas no personīgām sajūtām, kā arī pašas vietas. Skaidrs, ka pirmkārt ir jābūt skaidrai izpratnei par copes vietu. Ja darbojamies pa kantīm, tad konkrētā vieta ir jāizbraukā, eholotē jāsaprot, kur atrodas kants, kāda ir dziļumu izmaiņa, kur ir lēzenāks kritums, vai ir kādi akmeņi, cita grunts struktūra. Īsāk sakot ir jāsaprot, kur copējam. Džigā strādā gan metiens uz seklumu, gan bieži vien mānekļa vilkšana augšup pa kanti. Tāpat nav izslēgts variants, ar darbošanos garenvirzienā. Skaidrs, ka mānekļu piemeklēšana ir ļoti svarīga. Bieži vien ir kaut kāds priekšstats, kas varētu nostrādāt, bet tomēr nākas mainīt izmērus, krāsas. Tāpat kā animācijas. Es gribētu teikt ka ļoti daudz ko dod tieši izpratne par copes vietu, laba eholote, kura parāda, kas tad ir zem ūdens. Pēc tam atliek tikai meklēt mānekļus, animācijas.

Atbildēts: 9.maijs 2018, 17:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager