Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā tomsalbergs

Sveiks, tagad esmu guvis iedvesmu un vēlos pamēģināt paķert līdakas ar lielajām gumijām. Plānoju izmantot rapala x-rap peto un pigus, varbūt arī kādas citas lielās gumijas. Kādu kātu, spoli un auklu Tu ieteiktu? Vēlams līdz 200-300 naudiņām. Un cik ātri var apgūt makšķerēšanu ar multiplikatora spoli?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks No spiningiem vari skatīties Fox Rage Prism Pike sērijas spiningus - variantu ar bezinerces spoli vai multiplikatoru. Ar spolēm ir nedaudz piņķerīgi. Principā vislabāk darboties ar lielajām gumijām ir tieši ar multu. Tas ir gan ērtāk, gan pati spole ir daudz izturīgāka. Es ieteiktu Abu Garcia Revo Toro zemprofila multu, vai arī jau lielāku Ambassadeur C4. Ar pirmo noteikti būs ērtāk darboties. Cik ātri var apgūt multu? Grūti teikt. Zinu copmaņus, kuri pa pāris dienām ideāli iemācījās darboties ar spoli. Galvenais ir trenēties!

Atbildēts: 16.marts 2018, 22:43 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā R2RS

Sveiki.

Vēlējos uzzināt vai pastāv kāds universāls veids, kā ātri nomainīt esošo montāžu - t.i., piemēram, no džiga uz dropshotu, no dropshota uz atvadu sistēmu u.t.t

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki Tāda īsti universāla manuprāt nav, katrā ziņā nezinu. Ja plānoju džigot un dropot, tad vai nu ņemu divus spiningus, vai arī iepriekš sagatavoju dropa pavadas, attiecīgi sienu pītai auklai galā, caur griezuli.

Atbildēts: 16.marts 2018, 22:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā onslovs

Labdien!

Daudzi jautā, kādu spoli izvēlēties priekš tviča, kādu priekš džiga...jautājums, kādas tad ir būtiskas atšķirības spolēm šiem dažādajiem copes veidiem? Paldies.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Lielākā atšķirība ir tā, ka tvičs rada daudz lielāku slodzi uz spoles mehānismiem, daļām. Dažādas intensitātes rāvieni krietni vien noslogo gan rotora daļu, gan galvenos zobratus. Attiecīgi intensīvi tvičojot spole daudz ātrāk tiek nobeigta. No šī visa secinām, ka tvičam ir vajadzīgas spoles ar daudz jaudīgākām iekšām. Te nederēs atviegloto materiālu zobrati, daļas, kas slodzi noteikti neturēs. Shimano noteikti der spoles ar Hagane iekšām, Daiwa nu pat laiž klajā LT sērijas modeļus ar Tough Digigear zobratiem, kuri ir fiziski palielināti, turklāt ļoti precīzi viedoti. No vecās paaudzes Daiwa modeļiem lieliski der R-PE modeļi, Morethan sērija, kurai ir bronzas zobrati, un kā jau minēju jaunie LT koncepta modeļi - Fuego LT, Freams LT, Caldia LT. Shimano spoles - Ultegra, Stradic FK, Twin Power XD. Protams, te ir arī no svara cik bieži tvičojam, un vai pērkot spoli plānojam to izmantot vairāk par pāris copes sezonām. Bet kopumā varu teikt, ja runājam par tviču ar lielajām mailēm, tad es esmu par 100% pārliecināts, ka multiplikators ir daudz labāka izvēle par bezinerces spoli. Plusi multiem ir daudz, par tiem esmu jau vairāk kārt rakstījis. Vēl nianse, ka tvičam es parasti izmantoju spoles ar ātrāku pārnesumu. Šī nav principiāla lieta, bet ar ātro pārnesumu daudz ātrāk var savākt lieko auklu, pēc rāvieniem. Tāpat ir būtiski vai spole klāt auklu krusteniski. Savādāk pītā aukla, pēc rāvieniem griezīsies ar vien dziļāk auklas kasetē, un nākošie metieni norausies, vai arī beigsies ar voblera noraušanu, metienā. Ar džigu ir savādāk. Lai arī šeit svaru diapazons ir izmantots plašs, un arī smags, bet slodze salīdzinoši ir daudz mazāka. Džigam bieži vien ir svarīgi, kā spole klāj auklu. Par cik viegliem džiga veidiem izvēlamies plānākas auklas, tas ir no svara. Protams, arī krusteniskā auklas uzklāšana. Džigam, starp citu, var izvēlēties vieglākas spoles, spoles kurām ir izmantoti daudz, dažādi kompozīt materiāli.

Atbildēts: 14.marts 2018, 10:43 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā krabis93

Sveiks Mārtiņ!

Vēlos apgūt mikrodžigu varētu palīdzēt izvēlēties sākum komplektu ? Gribētu iekļauties 250 naudiņās ja tas ir iespējams. Kātu un spoli un auklu. Dikti gribās paķerjt mazos strīpaiņus ne intresē ēšanas ziņa bet vairāk dvēselei. Blakus ir piemājas upīte dziļumi 50 cm - 4m pašā dziļākajā vietā iespējams. Nekādi monstri nedzīvo protams :)

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Sākuma komplekts varētu būt šāds - Favorite Blue Bird BB-762L-T, ar testu līdz 8 gramiem un tubular jeb veselu spici. Spole - Shimano NASCI 2000. izmēra, vai arī Daiwa LT Fuego 2000D modelis. Abas spoles ļoti labi klās plānās pītās auklas, ar to nebūs problēmas. Aukla - var ņemt Sunline Super PE 0.4 izmērā. Ja esi gatavs izdot vairāk par auklu, protams, arī saņemot pretī daudz plānāku auklu, no labāka materiāla, kas dos tālāku metienu, lielāku jutību, tad ir Sunline Small Game PE HG 0.3 izmērā, vai Varivas Light Game PE 0.3 izmērā. Vēl vajadzēs fluorokarbonu pavadiņām - Sunline Siglon FC 0.16-0.18mm vai Varivas Light Game Shock leader 4-5lb.

Atbildēts: 14.marts 2018, 10:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Oktobris

Sveiks, Mārtiņ!

Meklēju skanīgu laitu copei vidēja lieluma upēs un Daugavā.

Mērķa zivs - sapals, asaris un kādu reizi arī žanis.

Pašreiz skatos uz diviem kātiem: Tict INBITE IB-710TB ar testu 0,9-12,4gr (tubular tip) un Yamaga Blanks Blue Current BLC-80 ar testu 1-11gr (tubular tip).

Kādi būtu tavi ieteikumi vai atsauksmes attiecībā uz šiem Japāņiem?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Ar konkrēto Inbite neesmu daaebojies, bet ar Yamaga gan. Viens ko varu teikt ir ka Yamaga metiena attālumi ir ļoti labi. Principā šis modelis ir ļoti labs copei no krasta, kad ir svarīgs tāls metiens. Bet, protams, no laivas šo var izmantot tikpat labi. Cik var atrast internetā atsauksmes, tad Inbite arī sola lielisku metiena attālumu. Principā tas var būt, jo arī šis ir domāts copei no krasta. Ko labāk izvēlēties, grūti teikt, laikam jau būtu labi pašam abus divus paturēt rokās un saprast kas ir kas.

Atbildēts: 14.marts 2018, 10:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā fishing1

Sveiks.

Kādu testu labāk izvēlēties džerka kātam 20-120g (1,90m)

Vai 60-120g(1,95m)

Paldies.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Jautājums ar cik smagiem mānekļiem darbosies? Ja plāno džerkot arī "mazos" mini džerkus, tad var ņemt arī 20 gramu apakšu. Bet nu, piemēram, viens no populārākajiem džerkiem Buster Jerk sver ap 40 grami. Vēl ir jautājums vai tiešām spiningam būs apakša 20 grami. Visticamāk man liekas ka tā būs tuvāk 30 gramiem, attiecīgi šim būs plašāks mānekļu diapazons kurus varēsi izmantot.

Atbildēts: 13.marts 2018, 12:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā docis.

Sveiks, skatos uz jaunajām daiwa lt spolēm - legalis vai fuego 2000 izmēra, kātiņš 1.5-12 gr priekš jig, virsū 0.6# pītā, varbūt vari pakomentēt kuru spolīti labāk izvēlēties, izskatās ļoti līdzīgas :)! paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Es laikam paliktu pie Fuego tomēr. Cenu atšķirība nav tik ļoti liela, toties Fuego ir Magsealed, kas tomēr dod mazu plusu lietošanā. Izmēru ziņā Fuego ir LT 2000D modelis. Tiesa problēma ir tanī, ka auklas kasete ir dziļā. Attiecīgi liekot virsū 0.6 PE nāksies tīt apakšā bekingu

Atbildēts: 12.marts 2018, 13:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā R2RS

Sveiks.

Jautājums par asarīšu copēšanu.

Vai taisnība, ka asarus atbaida pavadiņas?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Principā tīri asari ķerot var likt pavadu, bet vai nu fluorokarbona, kuru ūdenī zivs praktiski neredz, vai arī ļoti plānu, sienamā titāna, vai flexoinit materiāla. Ikdienas copē es izmantoju fluorokarbonu, kurš noteikti daudz mazāk baida zivi. Bet ja ir vietas, kur ir zināms, ka līdakas dzīvo, tad tomēr plāno titānu.

Atbildēts: 12.marts 2018, 08:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā andreiko

Par tiem samu lopiem. Paskaties, Mārtiņ, pats,ar ko copē viens no slavenākajiem ketfišu medniekiem Jurijs Grizendi:

https://youtu.be/71YrvivMfcc

Atbild Mārtiņš Babris

Izskatās pēc kaut kādas spēka spoles. Vismaz spriežot pēc apaļā knoba, un fakta ka šādu samu iztur :) Tiesa izmērs tiešām ir mazs. Man liekas ka 4000.

Atbildēts: 9.marts 2018, 09:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā cupix

Sveiks Mārtiņ! Šogad testētas "fļuriku" pavadiņas. Secinājums nāca ka tievās pat mazās līdakas pārkož , bet ar biezo pavadu nav diez ko ērti strādāt un tā pat ja trāpa uz zoba pārtrūkst.

Ja tomēr mērķa zivs līdaka , veikalos ir "n" skaits ar materiāliem . Kāds būtu tavs ieteikums - materiāls , garums , tests ?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Teorētiski līdaka var pārkost jebkuru fļurku. Praktiski ja ir pavada no 0.6 mm un resnāku, fļurku, tad tāda iespējamība ir krietni mazāka. Es uz līdakām speciāli fluorokarbonu īsti nelieku. Es izmantoju Knot2Kinky sienamo titānu. Šis ir ļoti labs materiāls, ērti vari pats sasiet pavadas, cik garas gribi, ar kādu furnitūru utt. Tas viss aizņem ļoti maz laika un ir ērti izdarāms. Pavadas ir elastīgas, līdakas zobi tām neskādē. Es gribētu teikt ka šis materiāls man ļoti patīk, un uzskatu ka šobrīd tas ir viens no labākajiem. Garuma ziņā es lieku ne mazākas par 25cm, citreiz pat pāri pa 30 cm. Bet tas ir uz līdaku. Asariem ir cits stāsts. Izmantoju 18 vai 25lb testa materiālu.

Atbildēts: 9.marts 2018, 09:28 | 11 komentāri | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager