Sveiks Mārtiņ!
Interesē parametri pēc kādiem izvēlēties kātu mazajiem rotiņiem. Pārsvarā copei no laivas, tālākiem metieniem.
M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!
Sveiks Mārtiņ!
Interesē parametri pēc kādiem izvēlēties kātu mazajiem rotiņiem. Pārsvarā copei no laivas, tālākiem metieniem.
Sveiki,
Jāsaka ka man nav atsevišķs spinings rotiņiem. Bet ja strādā uz asari, un ir nepieciešamība pēc rotiem, tad es izmantoju savu mikrodžigam domātu, tubular spiningu. Pilnā spice un fast akcija ir gana laba mazajiem rotiem. Par cik lietoju 7`6'' jeb 229 cm garus spiningus, metiena attālums sanāk pietiekami labs.
Sveiki. Kādas atsauksmes par Salmo Treno 7-24g ? Vai Salmo Ballist, Salmo Kraft?
Un kādi spoles varianti būtu jēdzīgi šiem kātiem?
Kādu spoli labāk ieteiktu tvičam?
Sveiki, Par Treno nemācēšu neko smalki teikt, par cik neesmu copējis ar šo spiningu. Tas pats pat Ballist un Kraft. Par spolēm, lai kaut ko ieteiktu būtu vajadzīgs zināt budžetu, kā arī mānekļu testa diapazonu. Idejiski spole būtu 2500 - 3000 izmēra, vēlams ar seklo kaseti, lai tik daudz auklas nebūtu jātin virsū.
Sveiks..
Ir kāts salmo elite microjig10 232, aukla sufix 832 0,10mm, vajag jaunu spoli pilnam komplektam. Skatos kko no daiwa: ninja, revros vai legalis. Ņemt 2000, vai 2500 izmēru? Ko vari ieteikt?
Sveiks, Es teikšu tā ka Ninja pietiekami labi tiek galā ar smalkajām auklām. Bet protams, ja budžets atļauj, iegādājies par klasi labāku spoli. Mikrodžiga gadījumā es ņemtu 2000 izmēru - lielāku neprasās.
Sveiks!
1) Ir 7 pēdu garš kastinga kāts ar testu līdz uncei, regular fast akciju un mults Daiwa T3 1016H-TW. Iesaki lūdzu fluokarbona auklu tvičam (ražotajs, modelis, tests) mānekļiem 110-130 mm. Kur ieteiksi meklēt/pirkt? Kādu pavadu Tu ieteiktu lietot līdaku kārotājiem (materiāls, garums un t.t.)?
2) Kādu kastinga kātu Tu ieteiktu džigam (12-20 gr.) no laivas.
Paldies jau iepriekš!
Sveiks,
Sākšu ar to ka dažādu zīmolu fluorokarboni atšķiras. Priekš sevis esmu izvēlējies šādus - Seaguar Tatsu. Šis nteikti ir labākais tvičam. Vismaz manā skatījumā. Salīdzinoši ļoti mīksts, kas ir panākts pateicoties speciālai fluorokarbona tehnoloģijai. Kā arī šis ir viens no dārgākajiem fluorokarboniem. Sunline FC Sniper. Nedaudz cietāks, bet metieni ar šo sanāk labi un faktiski nav nekādu problēmu. Lielajām mailēm es izmantoju 12 vai 15lb testa auklu. Mazākām 10lb. Kur pirkt? Tas ir labs jautājums :) Zinu ka Seaguar var dabūt Rīgas veikalos, bet man liekas ka Tatsu nav. FC Sniper varetu būt pie Raivja, Fishbon veikalā.
Pavadas. Faktiski man patīk sienamains titāns - Knot2Kinky. Var izveidot cik garu pavadu gribi, ar savu furnitūru. Garums ap 25cm noteikti.
Džigs un mults labi sader kopā! Pēdējais ko mēģināju bija Aspro GAPS-802M. Man ļoti patika ar viņu džigot! Vēl man godam kalpo mans vecais Major Craft Over Seven ARC-762M. Labs, skanīgs un jaudīgs spinings!
Sveiks,gribeju pajautat par maneklu iemetienu,tiesi par talumu,kas to ietekme,vai auklai ir liela nozime?
Sveiks, Metiena attālumu ietekmē vairāki faktori, un tas faktiski veidojas no vairāku faktoru kopuma.. Pats māneklis, tā svars. Ja copējam ar vobleriem, tad ir modeļi, kas labi lido, pateicoties dažādām tālmešanas sistēmām, pašā māneklī, bet ir tādi, kas gaužām slikti lido. Aukla arī ietekmē metiena attālumu. Ja izmantojam pīto auklu tad resnākam diametram metiens nebūs tik tāls, kā tievākam. Turklāt ja izmantojam 8-dzīslu pītās auklas, kuras ir ar smalkāku pinumu un gludākas, metiena attālums palielinās. Kādu spiningu izmantojam, precīzāk kāda ir blanka, akcija spiningam? Ja spinings ir ar ātru vai īpaši ātru (extra fast) akciju, tad metiens sanāks nedaudz labāks. Arī spiningam izmantotā furnitūra - gredzeni kaut nedaudz bet ietekmē metiena attālumu. Gan gredzenu izvietojums, izmērs. Un pēdējais, bet ne mazsvarīgākais - iemetiena tehnika. Bieži vien copmaņi pie šīs lietas nepiedomā, met kā māk. Bet ja kaut nedaudz velta laiku kastinga disciplīnai, trenējot iemetienu, rezultāts noteikti uzlabosies.
sveiks,iesaki kādu vietu Aizkraukles puse kur no krasta uz MJ pamētāt gribas kādu asarīti zandartiņu
Sveiks, Precīzu vietu nevarēšu ieteikt. Paskaties kartē vietas, kur var tikt pie krasta, un ej copē, mēģini uztaustīt kur zivs slēpjas :)
ko labu vari teikt par major craft kg light rockfish 0,5-7gr un spoli shimano stradic 1000faml?
KG Light man ir bijis, tikai labu laiku atpakaļ. Tubular spinings, ar augstu jutību, mikrodžigam der pat ļoti labi. Stradic FML, pats neesmu strādājis, bet atsauksmes ir dzirdētas labas. Man vienīgais nepatīk 1000 izmērs kā tāds. Man personīgi šīs spoles liekas pārāk mazas. Katrā ziņā ar plānajām auklām Stradic noteikti tiek galā labi.
Sveiks,
Visu laiku interesē kādus kātus, to testus un garums sportisti izmanto :) Pēc manām domām, tas man pašlaik kā ierindas copmanim palīdzētu tikt pie pareiza inventāra. Jo nav jau tādu raidījumu, kur smalkāk pieietu šiem jautājumiem.
Ja Tev tas daudz laika neaizņem varbūt īsi apraksti par sevis izmantojamiem kātiem un tvīčam, t.i., kādu kātu ar attiecīgo testu un garumu Tu izmanto tam un tam.
Sveiks, Sportisti izmanto ļoti daudz un dažādus spiningus. Tie ir piemērot gan dažādiem copes stiliem, gan konkrētām vietām, un apstākļiem. Turklāt tie arī atšķiras starp sportistiem. Nav tā, ka visi sportisti izmanto pēc viena parauga spiningus, viena garuma. Pamatā, kāds katram ir ērtāks, vai liekas piemērotāks, to lieto. Tvičam man šobrīd ir šādi komplekti: Evergreen Kaleido Spin Cobra Q7 TKLS-70MLX - vieglais tvičs - 45-80 mm vobleri, izmantoju ar bezinerceni. Evergreen Combat Stick Light Cavalry CLCC-68ML - multa spinings vobleriem 90-100 mm. Deps Struggle Arts FxxK-70 The Bodycount - multa spinings, 110-120 mm vobleri. Megabass Evoluzione Destroyer Diablo F5.1/2-68Xti - multa spinings, big minnow mailes. Vai ir vajadzīgi tik daudz - tas nav obligāti :) Ja ļoti skrupulozi gribi pieiet šai lietai, tad jā. Džigs: Evergreen Salty Sensation Poseidon PSSS-70S - mikrodžigs, ļoti ass solid spinings. Varivas Violente VLL-73S - mikrodžigs, solid spinings, vairāk klasisks, mīkstāks. Yamaga Blanks Blue Current BLC-76/Ti - vieglais džigs, līdz gramiem 8/9. Graphiteleader Vivo Prototype GVOPS-762ML - džigs 10 - 16/17 gramiem. Zenaq Snipe S78XX - džigs, 15 - 30 grami. Graphiteleader Vivo EX GLVXS-782MH - smagas lietas :) Smagais džigs, džigs spēcīgā straumē, dropšots. Tāpat arī šo izmantoju copei pa zālēm ar gumijām. Varivas Violente VLE-77 - vieglāks drops, atvadnoij pavadok, citreiz džigs 15-20 gramu robežās. Atkal šī ir mana interpretācija par džiga arsenālu, pilnīgi pieļauju ka citiem tā atšķiras :)
Sveiks!
Jautāju tev kā japāņu kātu piekritējam :)
Līdz šim izmantoju USA ražotos kātus, bet niez pirksti pamēģināt kaut ko no japāņu ražotā, doma no Graphitleader kātiem tieši tvīčam ar bezinerces spoli, lai varētu strādāt ar no Megabass 110 OneTen līdz, piemēram, OSP Rudrai 130. Budžets +/- 350 EUR. Ko Tu ieteiktu?
Sveiks, No pēdējiem Graphiteleader tviča instrumentiem man patika Aspro sērija. Esmu mēģinājis GAPS-702ML un 702MH modeļus. Jāsaka ka abi ir labi tvičam, akcija viņiem ir standarta fast. Ja ļoti smalki iedziļināmies tvičā, tad šāda akcija ne vienmēr ir laba, bet pamatā strādāt var. ML modelis būs labāks mailēm no 90 līdz 120 mm, MH - 120-130+ mm robežās. MH jāsaka ka ir spinings ar izteiktu augšējo testu, respektīvi esmu licis mini džerkus uz Aspro, kas nedaudz pārsniedz testa robežu, un spinings bija spējīgs izstrādāt šos mānekļus. Nu un noteikti var skatīties uz Vivo EX modeli, GLVXS-702M, ar testu līdz 24 gramiem. Te gan jāsaka ka lielās mailes ar dīp mēli, piemēram, Balisong Longbill būs nedaudz grūtāk izstrādāt, bet kopumā spinings ir uz to spējīgs. Blanka šim ir nedaudz savādāka nekā Aspro, es teiktu mīkstāka. Jutība ir līmenī, kas varbūt tvičam nav tik ļoti izšķiroši.
Sveiks Mārtiņ,domāju ka Tev šajā jautājumā varētu būt vēŗā ņemams viedoklis!
Par sapalu,lieta,tāda ka šosezon esmu pievērsies sapalu spimigošanai,dikti aizrāva tā padarīšana,spiningoju ar Yamaga Blanku 0,3-5 g tubulāru 74II vrdiju garums 221cm,kāts protams gaisīgs un kaifīgs,gļa nav primārais,bet par cik spiningoju gaujas aukštecē un mēmelē,tad zāles tur netrūkst un reizē pietrūkst šim kātam jaudas rezerves,sapals sprigana zivs nereti pagadāš eksmplāri virs kg un tad ir jautri,gribētu dzirdēt k paņemt kā alternatīvu,tā lau labi jūt mazos voblerīšus, šūpiņus lidz max 5 gr svarā,bet bik ar lielāku jaudas rezervi un par blankas akciju,tavas domas,kāda akcija vislabāk būtu sapalu kātam??
es kkā sliecos uz regular fast,bet nu nezinu...........nevaru saprast uz ko tagad skatīties!!!
Sveiks, Kā jau minēju savā rakstā par sapalu copi, es izmantoju divu veidu spiningus. Lielām upēm - Ventai, Salacai es lietoju G Loomis, salīdzinoši vecu spiningu, kuram tests ir līdz 12 gramiem. Šis spinings ir arī garš - 2.6 m līdz ar ko mierīgi varu aizlidināt visus vieglos mānekļus, un labi ar tiem strādāt. Mazajām upēm es izvēlos līdz 7 pēdām garus spiningus, light klases. Pamatā es ņemu fast akcijas, jo kā jau minēji mazās upēs bieži nākas cīnīties ne tikai ar sapalu, bet arī dažādām zālēm, ķērājiem. Un light jaudas spinings ir gana mīksts. Šobrīd esmu ticis pie Graphiteleader Aspro GAPS-702L spininga, tiesa uz sapaliem ar šo vēl neesmu gājis.