Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā Fishfinder

Universāls kāts tvicam/džigam. Tvīčs no 5-10 gr, džigs līdz 12-14 gr.

Vai varat ieteikt kādu kātu cenā no 200 - 300 EUR. Garums 2,1 m.

Atbild Mārtiņš Babris

Universālu noteikti nevaru ieteikt. Tvičs un džigs ir galīgi savādāki copes stili - ja tvičam vajadzīgs moderate fast vai fast, tad džigam vairāk extra fast, tāds stingrāks. Principā vari paskatīties Major Craft Dodger sēriju. Tur ir vairāki modeļi, ko var lietot, tikai kā minēju tāda universāla nav.

Atbildēts: 10.jūlijs 2015, 17:39 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā RinaldsV

Sveiks. Vai Major Craft Corkish CKS-662FS (0,8-7g) būs piemērots asaru copei ar microjig mānekļiem? Izskatīju neta resursus un visur minēts, ka kāts paredzēts jūras asara (basa) copei...

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks, Pirmkārt Major Craft vairs neražo šo sēriju. Otrkārt man ļoti patika Corkish spiningi. Konkrētais modelis var tikt izmantots mikrodžigam. Tiesa es viņu neizvēlētos šai lietai, tīri pēc garuma - man patīk garāki mikrodžiga kāti. Turklāt šis spinings ir ar extra fast akciju, kas atkal piedod viņam zināmu stingrību.

Atbildēts: 6.jūlijs 2015, 19:22 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā pienef

Labdien.

vēlējos jautāt par spolēm džigam. Pārsvarā nodarbojos ar tradicionālo spiningošanu un velci, bet šogad nolēmu pamēģināt džigu. Par cik esmu iesācējs, tad neko dārgu neskatos, jo vēlos saprast patiks vai nē. Kātu iegādājos salmo diamond jig 25. Pārsvarā copēju daugavā un lielupē. Džiggalvas ir no 10-20 gr. Paskatījos fishbon.lv un domāju iegādāties mitchell avocet gold 4 vai ryobi ecusima tādās cenās.. auklu domāju ņemt sunline super braid PE 1 (0,10) 6 kg. Ko Jūs man ieteiktu no soplēm un auklām- varbūt mana izvēle ir galīgi garām.

Paldies jau iepriekš!

Ar cieņu,

Pēteris

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki, Principā gan Mitchell gan Ryobi savu pamatdarbu izdarīs pietiekami labi. Lielus brīnumus gaidīt nevajag no šīm spolēm, bet iesākumam būs o.k. Sunline Super Braid ir laba aukla, pietiekami gluda, pretenziju nav :) Ja plāno džigot vairāk ar džigiem no 15 - 20 gramiem, tad ņem #1 pēc Japāņiem, ja tomēr līdz 15 gramiem, tad #0.8 būs labāk. Ātrāk vieglie svari grims, un tālāks būs metiens.

Atbildēts: 6.jūlijs 2015, 19:16 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā docis.

sveiks, kādu kātiņu tu izvēlētos mikrodžigam - team salmo tioga vai blue bird, testiņā līdz 10 gr, vai starp viņiem ir kāda būtiska atšķirība?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks, Par Tioga neko nevaru komentēt jo ar viņu neesmu strādājis. Par Blue Bird varu teikt tikai labas lietas. Priekš savas cenas viņš ir ļoti labs. Laba blanka, salīdzinoši laba furnitūra. Spinings ir informatīvs, labi notur zivi.

Atbildēts: 2.jūlijs 2015, 22:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Kalnzz

Sveiks.

Gribēju saprast, vai ir kāds veids, kā izvairīties no zemmēra zandartiem? Gadās vienā copes reizē pat pa 30 gab. Vai to var izdarīt liekot lielāku gumiju, jeb lieliem garšo arī mazo izmēru gumijas un vienkārši jāgaida? :)

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks, Mānekļa izmēra maiņa dažreiz palīdz atsijāt mazos zandartus. Es parasti palielinu gumijas izmēru. Tāpat šādos gadījumos izmantoju vobleri. Bieži vien uz krankiem un dīp mailēm brūk virsū lielāki zandarti. Noteikti nedrīkst aizmirst par drop šotu. Bet vienotas receptes kā atsijāt zemmērus, vismaz man, nav.

Atbildēts: 2.jūlijs 2015, 22:19 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā raivonnen

Sveiks!Varbūt vari izteikt viedokli par mānekli rapala x-rap subwalk ja ir bijusi kāda saskarsme ar mānekli?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks, Jā, ir man viedoklis par Subwalk. Šis konkrētais māneklis ir tādas klases pārstāvis kā sub-valki. Principā pēc formas māneklis ir tipisks valks. Atškiras viņš ar to ka svars ir stipri lielāks, salīdzinot ar parastiem valkiem, un šis māneklis ir grimstošs. Animācija ir klasiska rāvienu, kuru laikā māneklis veic zig zag kustības. Vienīgais šīs kustības notiek zem ūdens līmeņa. Turklāt dēļ sava veida spārniem, mānekļa aizmugurē, šim voblerim parādās arī vertikālā animācija, uz augšu. Šos voblerus vajag animēt ar ritmiskiem, un salīdzinoši bez pauzēm, rāvieniem. Labi māneklis strādā, pirms vēl ir izaugusi jaunās niedres, ūdensrozes. Tad māneklis dēļ grimšanas, atrodas gandrīz tieši virs jaunajām zālēm. Principā ļoti labs māneklis. Viens no retajiem šāda tipa, un gana rezultatīvs.

Atbildēts: 30.jūnijs 2015, 21:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Flakais

Jautājums tīri no praktiskās puses. Esmu vairāk nekā gadu nostrādājis ar Tiogu (1-8 grami), kurai ir Solid spice, bet domāju arī paņemt kātu, kuram būtu Tubular spicīte. Tavs viedoklis - kura tipa kāts prasa lielāku uzmanību iemetiena brīdī? Solid neesmu vēl salauzis, kas jau ir liels nopelns, bet par tubular nav ne jausmas. Kādi tavi novērojumi, ieteikumi utt. Runa būtu par kātiem ap 2,20-2,30 garumā un svariem līdz 10-12 grami. Ne asakas! :)

Atbild Mārtiņš Babris

Ja godīgi man ir ļoti grūti atbildēt, kuru kātu ir grūtāk salauzt :) Principā man, paldies Dievam, spiningi nelūzt. Līdz ar to pagrūti ko teikt. Skaidrs ir ka tubular spinings tīri pēc savas uzbūves būs nedaudz stingrāks, solid - mīkstāks. Kaut gan ir izņēmumi uz abām pusēm. Ja ir baile par trauslumu, tad skaidrs ka Japāņu izstrādājumi ir krietni jutīgāki pret šo lietu, turpretī jeņķu un korejiešu instrumenti nedaudz pielaidīgāki. Ne asakas!

Atbildēts: 30.jūnijs 2015, 20:52 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Tomass

Labdien.Vai ir kāds video par to kā ielikt pretzāļu divžubura āķi gumijas zivtiņā?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki, Ja atmiņa neviļ tad kādā no šī gada Makšķerēšanas noslēpumi raidījumiem tika rādīta šī montāža, un tās pielietošana. Pameklē kaut vai CL video arhīvos!

Atbildēts: 30.jūnijs 2015, 20:45 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā ReArtLV

Sveiks Mārtiņ!

Domāju, ka varēsi man palīdzēt.

Vai tu varētu man ieteikt pārbaudītu spoli manam foreļu spinim? [3-15g tests]

Cenā no 40-55 EUR Pēc iespējas mazāku un vieglāku, lai patīkamāk spiningot.

Paldies jau ieprieksh! Ne Asakas! ;)

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks, Ja ir runa tikai par forelēm tad vari ņemt kādu no Shimano 1000 izmēra spolēm. Es ņemtu Nexave 1000 FD. Nedaudz pieliekot sanāks gana laba spole. Problēma šīm 1000 spolēm ir tā, ka manuprāt viņas ir nedaudz par mazu. Optimālais izmērs forelēm ir 2004 pēc Daiwa vai C2000 pēc Shimano, bet spoles, kurām ir šādi izmēri, ir pavisam citā cenu kategorijā.

Atbildēts: 30.jūnijs 2015, 20:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Jah

Sveiks! Es vācu ekspertu viedokļus, gribēju pajautāt arī Tavu.

Iedomājies - ezers kā appludināta grava. Dziļš, līdz 20 - 25 metriem, reljefa gandrīz nekāda (nogrimusi laiva skaitījās baigais pampaks). Nav pat lāga krasta kants. Ezera dibena kritums visi 45 grādi, vietām pat vairāk. Dzīvo līdakas un asari, ir nostāsti par zandartiem. Vārdu sakot, kā Tu domā, līdz kādam dziļumam ir vērts meklēt zivis?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks,

Interesants ezers, lieli dziļumi un ja ir kā saki, maz pieturas punktu plēsoņām. Skaidrs ka pamatā zivs noteikti atradīsies pie katrām mazākajām reljefa izmaiņām. Nezinu vai esi braukājis ar eholotu pa šo ezeru, bet domāju ka noteikti ir jābūt kādām mazām reljefa izmaiņām. Par konkrēto zivju uzturēšanos dziļumu grūti teikt. Ir daudz faktori, kas ietekmē zivs atrašanās vietu, viens no tiem ūdens temperatūra. Pamatā noteikti vajadzētu atrast mailīšu vietas, attiecīgi vietas kur plēsoņas dodas baroties. Un gan jau ka gultnē ir kādi nogrimuši akmeņi, vai citas slēptuves.

Atbildēts: 29.jūnijs 2015, 14:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager