Sveiks, ko vari labu pateikt par micro-guides, pētu jauno st. croix avid x, bet tie riņķi neiedveš uzticību, vai esi tādus lietojis? Kigan microguides.
M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!
Sveiks, ko vari labu pateikt par micro-guides, pētu jauno st. croix avid x, bet tie riņķi neiedveš uzticību, vai esi tādus lietojis? Kigan microguides.
Sveiks,
Tieši ar šādiem gredzeniem aprīkotus spiņus neesmu turējis rokā. Palasot par šiem gredzeniem, saprotu ka viņi ir ar samazinātu diametru, un speciālu izvietojumu. Katrā ziņā domāju ka sistēma līdzīga kā piemēram Fuji KR guides. Nedomāju ka St. Croix saviem kātiem liktu virsū sliktu furnitūru. Turklāt Kigan pēdējā laikā ar vien spēcīgāk sāk konkurēt ārā, kaut vai to pašu Fuji. Kvalitāte viņiem ir laba.
Sveiks!
Kaut kad drīz domāju papildināt savu spinningu.
Doma ir pirk mazu spolīti , kas atbilstu manam 1.80m spinningam. Vai tu varētu lūdzu ieteikt, kādu labu spoli, Labas firmas un parbaudītu , lai nav kaut kāds brāķis, kurs nākamgad jāmaina.
Ja tu vari kādu ieteikt, tad cenā no 40-60 euro?
Paldies jau ieprieks. :)
Sveiks, Nu par cik nav man zināms vai šis 1.8 m garais spinings ir domāts tvičam, mikrodžigam vai kam citam, tad izejot no budžeta teiktu ka Shimano Exage būtu ļoti laba izvēle. Tiesa viņa ir nedaudz dārgāka, bet starpība nav liela, un es ieteiktu pielikt naudiņas un nopirkt ko labu. Izmēra ziņā, te jau atkarājas kam Tu izmantosi šo kātu - var būt no 1000 līdz 3000SFA, atkarībā no pielietojuma.
Sveiks, Mārtiņ!
Tu esi daudz visādus japāņu brīnumus pārcilājis. Iesaki lūdzu kādu seklūdens suspenderi, kas ar stīgu iekarās max 30cm dziļumā.
Sveiks,
Hmm, labs jautājums. Godīgi sakot tā uzreiz nepateikšu. Viens ko vari mēģināt ir Pontoon21 Shallow First 85SP-SR vai 100SP-SR. Ar stīgu viņš uzkarās, un dziļums arī ir apmēram 30 cm.
Labdien,man ir viens tads jaut.Vai jums nav nekas dzirdets par Vāveres ezeru.Tur esot ta paslikti ar pieklušanu pie viņa, jo esot purvaina apkartne,toties pilns ar Lidakam.
Labdien!
Nē, par šādu ezeru neesmu dzirdējis. Bet purva ezeros cope ir ļoti interesanta. Ir ezeri, kuros ir tiešām liela zivju bagātība, bet tik pie viņiem ir ļoti grūti, laivu ielaist nevar, un visi krasti līgojās. Principā aizraujoša cope :) Tikai neaizmirstam būt uzmanīgi!
Sveiciens!
Nu tā, esmu "nonācis" līdz sekojošam variantam:
1)Salmo Diamond BULLET 2.1/MH, ML, 3-12gr
vai
2)Salmo Diamond JIG SPECIALIST 2.04/L, 2-12gr
Cik no tā visa saprotu, tad vienīgās atšķirības ir 10gramu kāta svars, 6cm garums, 1~2 testa grami, abi vidēji ātri(nu, tā aprakstā minēts), viens vidēji light, otrs light, materiāli vienādi, cena arī. Tam jig specialist rakstīts "paredzēts džiga mānekļu izmantošanai", otram "specializācija" nav minēta.
Ņemot vērā tik ļoti līdzīgos rādītājus, vai ir kādi būtiski iemesli, kāpēc izvēlēties bullet nevis jig vai otrādi? Ja darbošos ar maziem rotiņiem, voblerīšiem un gumijām- es kā amatieris- jutīšu starpību kāta darbībā/sniegumā? Abi kāti nu ļoti līdzīgi- vai tas pieliktais "Jig" nozīmē needaudz profilētāku nišu, jeb tomēr pa lielam abi ir vienkārši viegli, vidējas cietības un ātruma kāti?Jo, kā jau var noprast, man "maza" neizlēmība, kuru ņemt :)))))) Atvainojos par garo "palagu", pieredzes trūkums dikti ietekmē visu to pasākumu, tāpēc tā izplūstu.
Paldies un ne asakas!
Sveiki,
Uzreiz teikšu no abiem spiniem neesmu strādājis ne ar vienu. Zinu ka Jig Specialist sērijas instrumenti ir porfilēti tieši uz džigu. Notiekti ka šiem abiem kātiem ir savādāka akcija, uzbūve. Pieņemu ka Jig Specialist ir ļoti jutīga spicīte, bet samērā spēcīga kāta apakšējā daļa. Tas viss lai būtu maksimāli laba jutība, kas ir vajadzīga džigojot. Ja principā neplāno tā stingri džigot bet domā lietot rotiņus, voblerus, gumijas zivtiņas, es laikam ieteiktu Bullet, bet kā jau minēju neko konkrētāk nevaru pastāstīt par šiem spiningiem...
sveiki vai jūs man varētu ieteikt kādu spiningu kas domāts vairāk tādiem kas tikko sākuši spiningot vēlams līdz 35 euro
Sveiks,
Principā noteikti kaut ko no Salmo klāsta varēsi atrast par šādām naudiņām. Tīri no testa viedokļiem - ieteiktu ņemt vairāk vai mazāk spiningu ar testu līdz kādiem gramiem 20-25, lai varētu strādāt ar smagākiem bleķiem, džigiem, un apakšējo testu teiksim 10 gramus. Garums, principā 2.4m ir gana universāls no krasta un no laivas!
Sveiciens!
Šobrīd spiningoju ar Salmo supreme 270cm, 7-30gr, varbūt paradoksāli skan, turklāt man nav pieredzes ar citiem kātiem vispār, bet- spiningojas un arī ķeras ļoti normāli, kas man šobrīd arī ir galvenais. Tad lūk- gribu paņemt otru kātu vieglajam variantam- ieraudzīju šodien veikalā tādu Grows Culture 244cm, 3-15g, 28,5eiriki. Diemžēl, nevaru par kātu, kuru ģimenē lietoju tikai es, izlikt vairāk :(( Saprotu, ka sportisti ar lēto galu nepinas, bet varbūt vari kaut ko pateikt par šito, jeb arī 20~40eiro robežās viss aptuveni vienāds?
Paldies jau iepriekš!
Sveiks, Neviens un nekur nav teicis ka labi ķeras tikai ar dārgā gala inventāru, un ka tikai tāds ir jāizmanto. Cope tomēr ir hobijs, un katrs tam tērē cik var. Par konkrēto Tevis minēto spini neko nemācēšu teikt, jo tikai pēc testa neko prātīgu nevar izsecināt par spini. Principā ja skatāmies uz šīs klases kātiem, tad nav tā ka visi ir slikti. Var atrast arī šo to pavisam labu. Tomēr ieteiktu paskatīties no plašā Salmo klāsta kādu spini, vieglākas klases. Vēl vari skatīties Surf Master produktus tie arī ir samērā labi.
Sveiks!
Braucam nedēļas nogalē uz Kāla ezeru meklēt asarus, cik interesējāmies, tad iesaka meklēt zivis dziļumos,uz maziem mānekļiem un lielām pauzēm. Ir doma pamēģināt kā strādā pavadiņu sistēma, vai vari kaut ko pakomentēt par pavadiņu sistēmu, kādi manekļi labāk strādā, kā vispār labāk meklēt rudenī asaru? Un vai dziļums būtu domāts ezera vidus ar bedri vai tas ir pie tās pašas krasta kants tikai jau kantes dziļākajā vietā?
Sveiks,
Ja tieši uz asariem, tad es izmantoju tā saucamo atvadnoj pavadok. Principā sistēma vienkārša, sienu es uz fluorokarbona auklas. Atvadnoj pavadok galvenā pievilcība ir ka māneklis brīvi krīt, viņam ir maksimāli brīva kustība. Bieži vien asari un zandartu tas sakacina. Turklāt labi strādā šī sistēma uz pasīvu zivi. Mānekļu ziņā es sevišķi neiespringstu - lieku gan tvisterus, gan dažādus vēžveidīgos, arī ēdamās zivtiņas. Konkrēti par asaru dzīvesvietu, ir jātaustās. Ir gan asaris pie krasta kantes, tāpat lielāki eksemplāri dzīvo arī lielākās dziļuma kantēs. Te jau jāskatās pēc eholotes, pēc konkrētas kantes. Un jāmēģina ķert.
Kas var paskaidrot daudzos daudzos murdus un tīklus Daugavā un citos iekšējos ūdeņos ??? Cik lašus tā saucamie oficiālie zvejnieki pārdod tirgū? Kāpēc pasaulē reti kur izzvejo iekšējos ūdeņus, bet Latviju VVD uzpirktie zvejnieki izķer visus lašus! Lai ķer jūrā! Pats pajautāju oficiālajiem zvejniekiem cik dienā ( 1 zvejniekam) lašu, viņi pateica tikai mammas 38. vidēji 8,kg viena 38x8= 304 kg X 6 eur = 1 824 euro diena vienam zvejniekam! Novembrī 1824x 30 =54 720, tas ir pus miljons! Un tādu zvejnieku vairāk kā 20 .... Miljonus uz lašiem un ne bez VVD labvēlības! Kad beigs izķert visus iekšējos ūdeņus ar tīkliem un murdiem?
ui vecīt, šis ir sasāpējis jautājums. Bet ja godīgi es nebūšu pietiekami kompetents atbildēt uz šo jautājumu. Forumā ir daudz par mani zinošāku cilvēku, konkrēti par šīm lietām, tā ka uzjautā viņiem!
Sveiks. Kādus mānekļus varētu ieteikt priekš velces. Doma ir Burtnieka ezerā.
Sveiks, Kā jau minēju tad ar velci es nenodarbojos. Cik zinu Burtniekā uz velci labi strādā dažādas karotes un Rapala Original Floater 18 cm vobleris. Sīkāk gan neko nepateikšu...