Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā aga

Atvainojos, gribēju vēl ko piebilst savam jautājumam... Tur kur es spiningoju, tā vieta ir tāda aizaugusi, pasekla, ar samērā daudz zālēm.. Ir jāmeklē vietiņas lai smuki varētu iemest savu ēsmu.. Un tur tie lielie monstri arī dzīvo... Bet kā viņus dabūt ārā!? Uz ko!? Kādas krāsas mānekļiem? Pašam jau itkā labāk iet pie sirds gumijas zivtiņas... Iesakiet kautko! :) Paldies vēlreiz..

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks, Seklumā var ķert līdakas gan ar seklajiem vobleriem, gan piemēram gumijas zivtiņām, bet izmantot šīs zivtiņas bez svina džiggalvas, tikai ar offset āķi. Vēl droši var izmantot mazos rotiņus, vieglākus šūpiņus. Krāsu ziņā vajag paeksperimentēt - var mēģināt košākas krāsas, bet ja līdaka nereaģē, izvēlēties vairāk ko dabiskāku, tumšāku.

Atbildēts: 14.septembris 2014, 20:21 | 8 komentāri | Adrese atbildei
Jautā kazhasprukts

Sveiks.

Saki lūdzu kādus mānekļus labāk izmantot zandartu copē un kāds būtu labākais laiks, kad doties pēc zandartiem? Kā ar Zandartiem ir Gaujā?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks,

Lai gan tieši Gaujā zandartus neesmu ķēris, varu vispārīgos vilcienos apstāstīt. Principā es pamatā zandartus ķeru ar džigu. Ir vēl citas metodes drop šots, atvadnojs, vēl var labi uz vobleriem ķert kaulaino. Principā pietiek ar ēdamajām gumijām sākot ar kādām 3 collām, līdz pat 4 droši. Bet ir jāskatās zandarta aktivitāte, pēc kuras tad arī var pielāgot mānekļa izmērus. Zandarts principā ir nakts plēsoņa. Man ir bijuši labi lomi ķerot agri no rīta, vai pašā vakara krēslā. Bet šobrīd, par cik tuvojas rudens, tad droši var ķert zandartu visu dienu!

Atbildēts: 11.septembris 2014, 11:40 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Nicknice

Paldies par spiningu kātu rakstu copeslietas žurnālā. Tas bija pietiekami informatīvs un interesants. :)

Atbild Mārtiņš Babris

Prieks ka ir paticies, un bijis noderīgs!

Atbildēts: 10.septembris 2014, 21:28 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā vikings72

Sveiks.Vai šī spole ir piemērota džerkošanai,Abu Garcia Ambassadeur 5601 BCX un ar cik smagiem mānekļiem ir ieteicams strādāt.

Paldies.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks, BCX ir budžeta klases multiplikators. Principā ar viņu var džerkot, bet problēmām. Neesmu īsti drošs ja sistemātiski izmantosi džerkus 150 gramus smagus, ka šī spoles izturēs daudzus gadus. Ar mānekļiem līdz 100 gramiem domāju ka problēmu nebūs. Šo multu konkrēti neesmu lietojis, līdz ar to man ir grūti izdarīt pamatotus secinājumus. Es izvēlos vai nu ABU C4 Classic vai specializēto 5601 JB spoli.

Atbildēts: 9.septembris 2014, 20:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā celms

Čau, vai ari ieteikt universāli, 5 - 15; 17g. Džigs/tvičs, vairāk džigs, bet domāju pievērsīšos ar laiku arī daudz vairāk tvičam. Skatījos uz Avid sēriju Croixam, cilvēki te saka vairāk tvičam, varbūt ir kas labāks?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks,

A(r)vids ir tomēr vairāk piemērots tvičam, tas tiesa. Ja ir uzstādījums universālis, tad ir grūti ko ietiekt. Kaut vai tāpēc ka tvičam parocīgāks ir teiksim kāts 7'' garumā, džigam jau der 7'6'' vai teiksim 7'3'' garums. Droši vari mēģināt Favorite Blue Bird kātu ar 4-14 gramu testu. Vēl ir Major Craft K.G. One kātiņš. Cenu ziņā pēdējais būs līdzīgās cenās ar Avid, Blue Bird atkal ir vairāk budžeta klases kāts, bet vienalga ar ļoti labu blanku.

Atbildēts: 9.septembris 2014, 09:00 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Abavnieks

Sveiks. Kludas pec iegadata roza power pro pita aukla. 0,14mm. jautajums tads - netrauce zivim? spiningoju, it ka jau gan mezene gan lidaka ir bijusi, bet kops spiningoju ar so auklu (tiesi par krasu domaju) liekas, ka cope ir sliktaka.

tagad planojas nopietnaks spiningosanas brauciens uz divam dienam, Abava.

varbut vari pakomentet kaa ir ar to auklas krasu. tagad jadoma iepirkt kadu neitralaku krasas auklu vai kadu lieku vobleri :)

paldies!

p.s. atvainojos, ka bez garumzimem.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks, Pītās auklas krāsa noteikti neiespaido copi. Pats šogad copēju ar rozā, zilu, pelēcīgi baltu, zaļu pīto, un neteiktu ka sliktāk ķeras :)

Atbildēts: 5.septembris 2014, 08:13 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā coperis14

Sveiks! Ko vari pastāstīt par apoli surf master helios ja esi dzirdejis par tādu

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks,

Diemžēl neko, jo ar Surf Master spolēm neesmu copējis. Vienīgais bija man viens ultra light kātiņš, bet tas bija sen...

Atbildēts: 29.augusts 2014, 13:17 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā LAPUXIS

Sveiki! vai jūs varētu man ieteikt unversālu kātu Jig un twicam bet vairāk jau jigam. esmu gatauvs iegādāties kātu līdz 150 eiro! protams tubulārā tipa kāktu . Copēju pārsvarā no laivas bet šad un tad arī no krasta . Kāta tests būtu vajadzīds līdz 10 gramiem. Kātu gribētu iegādāties kātu Latvijā!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks,

Universāla kāta nav. Pirmais punkts :) Tvičs un džigs nav neko līdzīgi copes stili, turkāt katram no viņiem ir nepieciešama sava specifika kātiem. Ja tomēr vairāk uz džigu, un no laivas, tad īsti nevajag garāku par 7`3'' jeb 2.21m kātu. Ar šo varēsi arī pietiekami labi no krasta džigot. Konkrēti modeļi, vari paskatīties no Team Salmo Tioga klāsta, noteikti ierakstīsies budžetā, un būs gana labs. Ir arī viens Favorite Blue Bird modelis, bet tas ir solid - priekš džiga ļoti labs, bet nedaudz specifisks.

Atbildēts: 26.augusts 2014, 11:17 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā esjauneko

Sveiks vēlreiz!

Paldies par atbildi uz iepriekšējo jautājumu par drop shot! To izlasot, radās jautājums - kāds būtu labākais (optimālākais) veids, kā drop shot sistēmā iemontēt pavadiņu materiālu, jo ir lielas aizdomas, ka līdakas manos ūdeņos ir vairumā.

Paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks,

Var pie fluorokarbona siet teiksim to pašu stīgu. Pārdodas jau gatavas stīgas, kādi 10 cm garumā. No šī materiāla zandarts nebaidās, bet līdaka nevar nokost. Stīgu sien vienkārši ar mezglu pie fluorokarbona, otrā galā mānekli klāt. Ja gribi elastīgāku materiālu, tad var pirkt flexonit materiālu un siet ar mazu grizuli pie fluorokarbona, vai izmantot gatavu pavadu no flexonita. Man personīgi labāk patīk likt stīgu, kaut gan daru to gaužām reti.

Atbildēts: 26.augusts 2014, 11:12 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā esjauneko

Sveiks!

Iemēģināju drop shot (pie pītās auklas cilpu cilpā iesēju apmēram 1.5m fluorokarbonu, tā galā svinu, apmēram 30-40 cm no svina ar Palomar mezglu iesēju ofsetāķi) un rezultāti patīkami pārsteidza - asara un līdaku atsaucība bija ievērojama. Bet ir divas problēmas:

1) daudz nerealizētas copes - tas laikam tāpēc, ka lietoju ofsetāķi?

2) pāris nopietnas līdakas nokoda 0.27 fluorokarbona auklu vietā, kur āķis iesiets fluorkarbonā.

Saki lūdzu, kā un vai iespējams šīs problēmas risināt?

Paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks,

Drop šot ir interesanta un visnotaļ rezultatīva tehnika, kādā var ķert ne tikai zandartus. Es pārsvarā šo tehniku lietoju tieši zandartam, pārējās zivis ir piezveja. Nav teikts ka tieši offset āķi ir vainīgi pie nerealizētajām copēm. Bieži vien ir svarīgi vai ir izmantots pareizais āķu izmērs, kā pati zivs ir paņēmusi mānekli, pavada. Katrā ziņā varu ieteikt paeksperimentēt. Pirmkārt ar pašu offset āķu formu. Otrkārt āķu ievietošanu māneklī - piemēram, var offset āķi izmaukt tikai caur mānekļa galvu, nevis visu ķermeni, vai arī var izmantot parasto treilerāķi. Zandarts bieži vien ņem no mānekļa galvas, līdz ar to var droši piecirst. Turklāt šāda montāža māneklim veidojas nedaudz savādāka spēle.

Fluorokarbons netur līdakas zobus. Tas ir fakts. Ja veiksmīgi piecērt, tad ir iespēja izvilkt zobaino, bet principā ja fluorokarbons tiek zobos tad nekas labs nav gaidāms. Pirmkārt jāsaprot vai līdakas konkrētajā copes vietā ir daudz. Ja līdaka neliek par sevi manīt - kaut vai nenokož mānekli, tad iesaku strādāt tikai ar fluoro. Ja līdaka ir biežs viesis, tad var siet pie fluoro, piemēram, flexonit pavadu materiālu klāt.

Atbildēts: 21.augusts 2014, 14:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager