Sveiki man ir doma ar ģimeni doties uz Raznas ezeru vai jums ir kadi ieteikumi kur labak palikt un ka labak copet?
M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!
Sveiki man ir doma ar ģimeni doties uz Raznas ezeru vai jums ir kadi ieteikumi kur labak palikt un ka labak copet?
Sveiks Nevarēšu gan šajā sakarā neko prātīgu ieteikt...
Sveiki,
Esmu pirmā multa meklējumos. Cik saprotu tad Shimano DC spoles ir draudzīgākas iesācējiem. Vai ar Curado DC vai Metanium DC būs pietiekami mānekļiem līdz 120 gramiem?
Jau iepriekš paldies par atbildi!
Sveiks Jā, DC sistēma tiešām ir laba, manā skatījumā viņa ir daudz draudzīgāka lietotājam, pieļauj šādas tādas kļūdas. Turklāt rezultāts (metiena attālums) ir tiešām labs. Abām spolēm ir nedaudz atšķirīgas sistēmas - Curado DC ir i-DC4 un Metanium DC ir i-DC5. Metanium gadījumā ražotājs norāda svaru līdz 30 gramiem. Pieņemu ka Curado gadījumā arī īsti vairāk nav optimāli darboties. Turklāt šīm spolēm nav sevišķi dziļa auklas kasete. Ja gribi ar lielajiem mānekļiem darboties, tad drīzāk skaties uz Abu Garcia Revo Toro Beast, kurš lieliski tiek galā ar šādiem mānekļiem. Vēl ir opcija Daiwa Tatula HD vai Lexa.
Sveiks!
Copēju līdakas seklajos ezeros. Šobrīd ir kāts ar testu 7-24gr, kas savus pienākumus pilda ļoti labi, bet gribas pamētāt arī krietni lielākas gumijas un jerkus, sākot no 30 līdz ... gramiem. Dodu priekšroku bezinerces spolei un ne-divdaļīgam kātam.
Vai vari, lūdzu, ko ieteikt testā no 25..30 gramiem, cik vien uz augšu var aiziet, nezaudējot īpašības. Budžets līdz 300 eur, varbūt pastiepjams, ja ir tā vērts. Skatos ir kāti, kuriem norādīts tests tikai līdz. Piemēram GATOR SMALL BAIT EXPLORER 7.1" 110G, kā šo man, iesācējam, saprast? :)
Sveiks Manā skatījumā viendaļīgie kāti ir ļoti laba izvēle, tieši uz lielajiem mānekļiem. Tiesa šādi kāti nav daudz, un tie, kuri ir, ir domāti izmantošanai ar multu. Ja vēlies ar bezinerci darboties, tad tomēr nāksies pirkt divdaļīgos. Jā, Gator Explorer tests ir norādīts līdz, kas nozīmē, ka īsti smagākus mānekļus par 110 gramiem ar to nevajadzētu mētāt. Reāli neliela testa rezerve šim spiningam ir. Bet Explorer ir arī domāts copei ar multu. Ja tiešām vēlies palikt pie bezinercenes, tad uzmet aci Fox Rage Terminator Pro Big Bait spin, ar testu līdz 160 gramiem.
Sveiciens.Jūnija beigās plānoju spiningot Usmā.Šī būs pirmā reize.Priecātos par labu padomu. Paldies
Sveiks Cik esmu dzirdējis, tad Usmas ezers ļoti veiksmīgi atkopjas, un zivis tur paliek ar vien vairāk un lielākas. Tas priecē! Es Usmā parasti darbojos gar zāļu malām, tīri uz dažādiem silikona mānekļiem, rotiņiem arī pa kādam voblerim. Ir Usmā vairākas vietas, kur viedojas tādi kā sēkļi ar zālēm. Šādās vietās tad ir ļoti labi ķert līdaku. Zandarts arī ir ezerā, tur vajag darboties ar džigu, vai dažādiem vobleriem. Ar eholoti jāmeklē kantis, ēsmas zivtiņu bari.
Sveiciens.
Nav pieredzes līdaku copē ar gumijas mānekļiem. Jautājums, kādas ir populārākās gumijas vadīšanas tehnikas tieši līdakas copei pa zālēm un "tīrā" ūdenī? Vai vienkārša auklas ietīšana, mainot tempu, arī ir opcija?
Paldies.
Sveiks Ja, runa pa zālēm, tad pamatā vienmērīga vilkšana, ar pauzēm. It sevišķi vietās, kur ir logi, starp lēpēm, vai zālēm, iepauzējam, ļaujam māneklim grimt. Vēl var džigot savā veidā virs zālēm, lēpēm. Bet tas ir tad kad zāles nav izlīdušas jau uz ūdens virsmas. Principā animējam mānekli virs zālēm/lēpēm. "tīrā" ūdenī, cik saprotu pamatā ir doma par džigu. Vismaz es šādā tehnikā parasti darbojos. Ir, protams, klasiskais džigs, kur animācija tiek veikta ar spoles rokturi ietinot auklu un iepauzējot. Bet ir vēl kaudze dažādu interesantu animāciju, kuras manuprāt ir lielāka jēga pielietot. Tie ir dažādi mānekļa metieni, izmantojot spiningu, kustināšana. Vēl var panākt vienu vai otru efektu izmantojot vieglākas vai smagākas džiggalvas. Īsumā - variantu ir daudz, esi radošs :)
Vai Daugavā no krasta var spiningot ar 10-30g testu?
Sveiks Var. Principā šis ir salīdzinoši universāls tests. Es ņemtu noteikti nedaudz garāku spiningu, ja runa ir par copi no krasta. 2.7m manuprāt būtu optimāls garums.
Sveiks vai nepateiksi precizi Turgeneva ielas veikala adresi?
Sveiks Precīza adrese ir Timoteja 1A-15
Sveiks. Meklēju pavadas priekš varavīksnes foreles jo ezerā daudz līdaku kuras mīl nokost mānekli. Esmu dzirdējis ka vij vairākas FC kopā? Vai tas ir labs variants? Mēģināju plānu titānu bet gadās ka arī to pārkož. Kādi ieteikumi?
Paldies.
Sveiks Jā, var vīt kopā teiksim trīs FC auklas, veidojot vienu pavadu. Jāsaka ka pati pavada sanāk cieta, un stīva. Es jau tomēr darbotos ar titānu. Kaut vai paņemt nedaudz resnāku, teiksim 10 vai 12lb
Sveiks, teikšu tā, vobleri man ir samērā jauna tēma. Par līdaku plus, mīnus ir skaidrība ko un kā piedāvāt. Gribēju, lai iesaki kādus voblerus uz asari, sapalu. Pārsvarā copēju seklos vai vidēji seklos ūdeņos, bet šat tad sanāk arī kaut kur dziļāk pamētāt. Droši vari ieteikt gan seklos, gan vidēji, gan arī dziļos voblerus. ;)
Sveiks Ja runājam par sapaliem, tad man ļoti labi strādā Jackall Chubby, Smith Camion Magnum SSR, Zip Baits B Swithcer SSR, Zip Baits Hickory, Owner/Cultiva Bug Eye. Asarim Zip Baits Trick Shad 70SP, Rigge Deep 70, Owner/Cultiva Rip`n minnow, Zip Baits Orbit 80SP
Sveiks!
Esmu jerkbait mānekļu meklējumos. Vari minēt dažus, kuriem būtu vērts pievērst uzmanību? Pārsvarā makšķerēju seklos ezeros.
Paldies!
Sveiks Kad pats aktīvi džerkoju, tad izmantoju pamatā Strike Pro Buster Jerk. Daudz un dažādi modeļi un krāsojumi no kuriem izvēlēties, turklāt Buster Jerk ir jau sava veida klasika. Vēl Salmo Slider ir sevi lieliski pierādījis.