Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Jautā Meisters

Sveiki,

Iepriekšējā sezonā, iesāku braukāt uz seklajiem lagūnas tipa ezeriem, un uzsākot šo sezonu, ir radušies vairāki jautājumi-

1. Kādā dziļumā poperis ir efektīvs? Darbojoties pa Enguri man lieliski viņi strādāja, ezera pavisam seklajā galā, bet vai ar poperi var pacelt līdaku teiksim no 1-1.5 m dziļuma?

2. Pārsvarā lietoju top-water tipa manekļus, varbūt varat ieteikt, vēl kādu tipu, kas mēdz būt efektīvs? Doma bija mazos jerkus (-25g) pamēģināt šogad.

3. Kāda būtu pareizākā zivju meklēšanas taktika šādos ūdeņos? Kam pievērst uzmanību?

It kā nespiningoju pirmo gadu, taču pirmo reizi ierodoties šāda tipa ūdenskrātuvē, secināju, ka priekš manis, tā ir pavisam jauna pieredze un jaunas emocijas, tāpēc arī esmu nolēmis, šādiem ūdeņiem, šogad pievērsties vairāk un nopietnāk...

Paldies.

Sveiki,

Poperis, kā arī valks, pamatā ir domāts seklām vietām. Bet esmu bieži novērojis ka poperis ir spējīgs pacelt līdaku, arī no 1 metra un pat nedaudz dziļākām vietām. Šeit arī ir ļoti svarīgs kāds noskaņojums ir plēsoņai - citreiz kad zivs ir aktīva, ar virsmeniekiem var strādāt stipri dziļākās vietās. Cits jautājums vai to vajag darīt, jo man liekas ka te efektīvāki ir mailes vobleri, ar seklo iegrimi.

Pamatā ja runājam par seklajiem ezeriem, tad, viena mānekļu grupa ir dažādi vobleri - poperi, valki, krouleri, minnow, kranki utt. otra grupa ir gumijas, kas ļoti labi strādā, komplektā ar offset āķi. Protams, arī vecos labos rotiņus un bleķus neviens nav atcēlis. Kas attiecas uz džerkiem, strādā viņi seklos, un ne tik seklos ezeros. Džerkoju ar dažāda lieluma mānekļiem. Mini džerkus var mierīgi izraustīt ar tviča kātu, atbilsotša testa. Lieliski strādā Strike Pro Baby Buster, mazie džerki.

Jā, zivs ir jāatrod šādos ezeros. Protams, vienota recepte te nav. Katrā ziņā jāsaprot tas, ka seklos ezeros līdaka pamatā sēdēs zem lēpēm, lēpju laukos, vai piemēram pie pašas meldru malas. Bieži var novērot tādu kā zivju pulcēšanos vienā vietā - ir vietas kur līdakas ir daudz, bet burtiski blakus līcī, vispār nevienas copes. Vēl no svara ir ūdens līmeņa svārstības, vēja virziens. Principā, lai būtu saprašana, kas notiek, vajag pēc iespējas vairāk laika pavadīt konkrētā ezerā, pētot to, meklējot dažādas interesantas vietas.

Atbildēts: 6.jūnijs 2014, 12:31 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
Paldies, par atbildi, ceru iegūtās zināšanas, pēc iespējas ātrāk likt lietā ;) ne asakas :)
08.06.14
 
Par Strike pro mazajiem (Tiny un baby) džerkiņiem tikai tie labākie vārdi. Liepājniekā labus rezultātus ir devuši slaideri (tie kas ir poļu salmo). Tam pašam Strike pro ir viens brīnummāneklis priekš Liepājas ezera (tātad seklajiem), kas ir strādājis vienmēr (bilde var atraste te: http://flakais.blogspot.com/2014/04/jauna-sezona-kurss-ieprieksejaisjaunas.html
06.06.14
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager