Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Jautā itaalis

Sveiks kolēği!

Tēma sekojoša-enkurs un enkurošanās copes vietā.

Klīst baumas, ka izvēlētajā copes vietā ir jāizmet enkurs, un jāļauj vējam laivu nonest kādus metrus desmit, lai laiva atrastos pec iespējas tālāk no enkura! Vai arī vnk nolaist enkuru un sākt strādāt. Vai pastāv iespēja, ka palielākos asarus enkura nolaišana var aizbiedēt?

Kā tur īsti ir, kā notiek enkurošanās asaru medību laikā?

Situācija tāda, braucam pa ezeru, skatamies ehelotē, ieeaugam perspektīvu kanti... A ko tālāk, kā pareizi nostāties jaunatrastajā vietā? Logjiski ka metiena attālumā, bet kā ir pareizi to darīt? Saprotu ka komforts ir darīt visu pa vējam, bet varbut ir kādas nianses.

Jau iepriekš paldies par izsmaļošo atbildi ;)

Sveiks,

Atvaino Tavs jautājums man bija paslīdējis garām, tāpēc novēlota atbilde.

Pamatā ja skatāmies tieši uz copi perspektīvā vietā, kas ir, piemēram, kante, tad pamatā ir divas lietas ko var mēģināt. Vai nu ekuroties tā lai mānekli sanāk vilkt pa kanti uz augšu, vai arī otrādi - no augstākā punkta uz dziļāko, zemāko. Bieži vien arī nostrādā džigojot vai velkot mānekli tieši pa kanti. Enkuroties noteikti vajag pirms potenciālās ķeršanas vietas, metiena attālumā. Kad zivs ir lokalizēta, piemēram, tas pats asaris, enkura vietu var mainīt, pietuvoties, lai nevajadzētu izdarīt tālus metienus un nelietderīgi tērētu laiku. Vējš ir svarīgs faktors, un skaidrs ka gan komfortablāk gan labāk ir izdarīt metienus pa vējam. Bet bieži vien nākas izkāpt no savas komforta zonas :) Tāpat arī enkurošanās vieta ir jāizvēlas atkarībā no lietojamajiem mānekļiem. Piemēram, ja ķeram ar krankiem, tad bieži vien daudz labāki rezultāti ir velkot mānekli uz seklumu, no dziļākās vietas.

Atbildēts: 18.augusts 2015, 15:00 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager