Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Jautā Atelis

Sveiks!

Pēdējā laikā ar draugiem esam pievērsušies zandartu copei. 5 copes reizēs esam tikuši pie zemmēra un diviem skaistuļiem 2kg un 3,8kg. 2 reizes pilnīgi pa tukšo. Pārsvarā makšķerējam 5m dziļumā uz dažādiem gumijas mānekļiem džigojot.

Varbūt vari nedaudz padalīties ar mānekļa atgūšanas tehniku? Pauzēm, ātrumu? Kad māneklis atsitas pret grunti vai taisīt pauzi, vai uzreiz uzsākt auklas ietīšanu? Dažreiz iepauzējot aukla atslābinas un copi sajust ir ļoti grūti.

Cik smagu džiga galuv ieteiktu izmantot dziļumā 5-7m?

Jauku dienu vēlot,

Atis

Sveiks Džigam var veikt ļoti daudz dažādas animācijas. Parasti pēc iemetiena sagaidu, kad džiggalva nokrīt uz grunts, pēc tam sāku animāciju. To daru dažādi, bet ļoti bieži tieši ar spininga palīdzību. Veicu dažādas kustības ar spici, vairēju ar pauzēm. Turklāt nedrīkst aizmirst ka ir no svara arī pašas džiggalvas lielums, respektīvi citreiz zivij patīk izteikti smagākas galvas, nekā vajag. Attiecīgi krišanas ātrums ir pilnīgi cits. Citreiz tieši otrādāk - vieglākas. Attiecīgi te arī ir atbilde uz jautājumu par svaru. Var lietot 8gr var arī 14gr. Turklāt ja džigo upē, straumē, tad jāņem vērā arī straumes stiprums

Atbildēts: 5.augusts 2019, 14:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager