Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Jautā jjanis

Sveiks!

Varbūt vari palīdzēt tikt skaidrībā ar pielietojumu japāņu kātiem. Piemērām Major Craft ir ar līdzīgiem garumu un testu kāti Mebaru un Kurodai, Hard rock un SeaBass vai Bass. Kāds būtu šo kātu pielietojums mūsu “terminoloģijā” – jigs, drop, tvič, foreles, sapals, lasis, universāls

Sveiks Jā, mūsu platuma grādos bieži izvēle krīt tieši uz JDM jeb Japan Domestic Market spinigniem. Ir jāsaprot, ka Japānā cope ir ļoti populārs hobijs/sports/naudas pelnīšanas veids. Tāpat jāsaprot ka japāņi ir lieli perfekcionisti. Atticīgi katrai zivju sugai ir savi ķeršanas stili, un tiem attiecīgi savi spiningi, kuri ir piemēroti mānekļiem, ķeršanas stilam. Un te nu mēs esam ar šiem visiem nosaukumiem :) Jāsaka ka ne visus šos spiningus var labi izmantot mūsu apstākļos. Pamatā, kā saki, garumi ir vienādi, testi arī, bet reāli dzīvē viņiem blankas var ļoti krasi atšķirties. Vienas var būt asas, otras galīgi mīkstas. Mebaru - mazas zivtiņas dzīvojošas krasta zonā, akmeņos. Pamatā šie kāti vairāk būs mūsu mikrodžigam domāti, maziem mānekļiem. Aji - makreles, lielākoties arī mazas, bet šīs zivis ķer ar krietni asāku animāciju, un arī spiningi ir asāki. Pamatā mikrodžigs mūsu ūdeņos. Kurodai ir jūras karūsa. Šīs zivis ķer pamatā no grunts, attiecīgi spiningi ir garāki, bet ar ne tik asu blanku, un maigāku akciju. Augšējais tests arī nav liels. Ir sastopami kāti arī ar solid jeb ielīmēto spici. Mūsu apstākļos es neteiktu ka šos var izmantot klasiskam džigam. Drīzāk sava veida universāli kāti, ar kuriem var ietvičot mazas mailes. Sea Bass ir sava veida Japāņu zandarts. Arī šo zivju ķeršanas metodes un tehnika ir līdzīga mūsu zandartu ķeršanai. Pamatā šiem kātiem blankas ir radītas tāliem metieniem, pamatā garas. Arī paši spiningi ir labi piemēroti džigam, dažādiem vobleriem, to animācijai. Es teiktu ka tieši sea bass ir mums vispareizākie spiningi, kuriem būs plašs pielietojums. Bass - īsi spiningi, pamatā domāti multiem. Šiem spiningiem ir milzum liela izvēle, bieži vien viņi var būt pat specializēti kādiem konkrētiem mānekļiem. Ja baigi neiedziļinamies, tad pie mums - tvičings, pelāģisko zandartu cope (panoptix un live sight), cope pa zālēm, kur vajag jaudu. Vēl ir Eging, kas ir kalmāru cope. Pamatā šie ir asi spiningi, ļoti jutīgi. Blankas ir vieglas, plānas, bieži vien no 99+% oglekļa. Mūsu pusē - man šie patīk tīri uz džigu, zandartu. Hard rock fishing ir piekrastes zonas cope, bet jau uz krietni lielākām zivīm. Spiningi ir jaudīgi, ar lieliem testiem. Ir pieejami modeļi multiem. Šos arī var labi izmantot tvičam, dažādām gumijām pa zālēm, arī lielākām gumijām, spinerbaitiem. Jāsaka gan ka šis viss ir tikai daļa no daudzveidības, jo katrs no šiem copes stiliem, un arī attiecīgiem spiningiem, dalās vēl smalkākās grupās. Tā ka var apjukt ne pa jokam :) Ceru ka noderēs!

Atbildēts: 3.aprīlis 2021, 22:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager