Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Jautā TK111

Sveiks.

Jautājums par Daugavas zandartu, izmantojot dropshotu. Pieredze šajos ūdeņos minētajā tehnikā nav, tomēr ir vēlme pamēģināt. Cope no laivas. Vai vari īsumā apstāstīt iespējamo copes specifiku, kas būtu raksturīga un jāņem vērā patreizējam gadalaikam, kā arī indikāciju, kādā dziļuma amplitūdā zandartu vajadzētu meklēt? Būšu pateicīgs, ja varēsi norādīt arī dažus no mānekļiem, kuri sevi pierādījuši šajos ūdeņos. Paldies jau iepriekš.

Sveiks Dropšots ir interesana tehnika, turklāt ne maz ne tik viegla. Tīri par zivs meklēšanu, noteikti vajadzēs eholoti. Zandarti uzturās daudz un dažādās vietās, kā arī dažādos dziļumos. Bez eholotes būs pagrūti, ja vien pilnīgi perfekti nezini konkrētas vietas dziļumus. Vēl jautājums par kuru Daugavas posmu runājam? Jo Rīgas posms, osta un grīva atšķiras no Kokneses puses, vai posma starp HESiem. Runājot par mānekļiem, to jau šobrīd ir daudz. Man vislabāk strādā Lunker City Fin-S Fish, Berkley Flex Vamper, XO Baits, Keitech Shad Impact. Arī mūsu pašu Osherlure mānekļi ļoti labi sevi pierāda. Noteikti ir jāspēlējas ar izmēriem. Rudenī es teiktu ka sākot ar 5 collām un es pat lietoju 9-10 collas. Viss atkarīgs no vietas, un zandarta apetītes.

Atbildēts: 3.oktobris 2021, 13:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager