Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Atbildes

Jautā user1962

Vienmēr esmu gribējis pajautāt vienu jautājumu. Vietā, kur uz karpām ierobežota iemešana, var iemest zālēs. Vai ir jēga klipsēt auklu ? Ja paņem, kas notiek ? Vai pēc iemetiena jāatklipsē ?

Atbild Aivars Rudzinskis

Protams. Sportisti visu laiku klipsē. Pēc iemetiena atklipsē.
Lai precīzo distanci ieklipsētu, to dara uz diviem krastā iespraustiem mietiņiem.

Atbildēts: 10.jūlijs 2024, 23:43 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā user1962

Labdien ! Kaut kā neizdodas iesniegt jautājumu ... Mani aicina uz Abavas vecupi, kur ir samērā šaurs nav dziļš. Karpas tur ir. Kādas nianses ? Domāju ķert uz fīderiem, tos metot uz sāniem. Kā ar iebarošanu ? Straume nav liela.

Atbild Aivars Rudzinskis

Liela vai maza, straume nes barības aromātu un karpas nāk tam pretī. No šejienes arī visa taktika. Piemēram, muļķīgi, mest tieši pa straumi uz augšu, jo tad karpai sanāk iet tieši pa auklu un arī visa sistēma uz gultnes stāvēs nepareizi. Utt.

Atbildēts: 24.jūnijs 2024, 15:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā arcabalts

Sveiks Aivar.Copes sesija 5 dienas.Iet tresa diena.Pa nakti viena copite uz trim kātiem.Dzilumi plato 2m.otrs plato 3m.u n tresa 5m.pilniga necope .Zivs izgajieni nav redzami.Baroju vienu vietu tikai ar mixu,otro saldas boilas treso zivju.esmu lieku pop up dzelteno,otrai kur mix kukuruzu ar pop up tresaja zivju boilu plus pop up.sniegavirs.vis bez rezultata.Vari kaut ko ieteikt .Paldies.

Atbild Aivars Rudzinskis

Iemeslu necopei var būt ļoti daudz. Pirmais ieteikums būtu čakli vērot ūdeni, gan pa dienu, gan jo īpaši rītos un vakaros. Ja barotajā vietā var redzēt zivju iznācienus, bet tomēr nav copes, tad vaina ir ēsmās, montāžās. Ja barotajā vietā karpas iznācienus neredz ilgākā laikā, visticamaāk, ka zivis pie tava galda nav pienākušas. Tad tām nepatīk vai nu izvēlētā vieta, vai pati barība.

Atbildēts: 24.maijs 2024, 09:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā user1962

Sveiki ! Paldies par iepriekšējām atbildēm ! Tagad jautājums. Cik ilgā laikā karpas atgūstas pēc nārsta un sāk barotoes ? Izsalkums tad laikam liels ?

Atbild Aivars Rudzinskis

Te nu noteikti nav stingras matemātikas. Ne nu viņas nārsto visas reizē, ne nu tā atgūšanās fāze ir izteikta. Katrā ziņā nārsta laiks nebūt nav iemesls nebraukt uz copi, ņēmieni tāpat notiekas. Savukārt pēc nārsta, ja tāds vispār ir noticis, nekāda izteikta aktivitātes pieauguma arī var nebūt. Cita lieta, ka nārsts liek karpām pucēties kādās konkrētās ūdenstilpes vietās un tur vai pa ceļam uz turieni tās tad ir lielāka cerība noķert.

Atbildēts: 21.maijs 2024, 10:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā janexi

Labdien,
Vakar mētājot spiningu, aizaugušā dīķī, redzēju daudz karpas (arī 10+ kg). Nezinu kas bija uznācis, iepriekš neko tādu nebiju tur redzējis.
Ir doma mēgināt pasēdēt uz karpu, taču pietrūkst ideju kur un ko darīt, lai būtu cerīģi. Atradu arī zāļu malu, kur ir zieta grunts.
Jautājums par iebarošanu. Ko labāk piedāvāt?
Paldies.

Atbild Aivars Rudzinskis

Ja karpas ir tiešām palielas un daudz, sāc ar visvienkāršāko kukurūzu. Kaut vai pārtikas veikalā nopērkamo konservēto. To var gan barot, gan uz āķa vai mata likt. Vietā, kur karpas netiek aktīvi darbinātas, tā ir laba recepte.

Atbildēts: 17.maijs 2024, 18:20 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā user1962

Sveiki atkal. Varētu pacopēt vietā, kur irdenās dūņas, bet uz pludiņu negribas. Ko darīt ?

Atbild Aivars Rudzinskis

Ir ļoti daudz veidu, kā copēt dūņainās vietās. Tie visi grozās ap peldošo ēsmu izmantošanu, kas ļauj prezentēt montāžu virs dūņām. Taču tie ir samērā komplicēti. Tomēr jebkurā gadījumā pirms tam ir jāiemācās vismaz aptuveni noteikt dūņu biezumu. Derētu arī spēt pameklēt, vai starp dūņām nav kādi brīvi laukumi ar cietu gultni. Tādus izveido karpas pašas barojoties. Ja tādu atrod, copē no tā ar tradicionālām montāžām.

Atbildēts: 7.maijs 2024, 10:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jazzman

Labdien! Pēdējā "Copes Lietu" numurā bija raksts par Free Spirit karpu kātiem. Vai Latvijā ir iespējams iegādāties šīs firmas kātus? Kāds šo firmu šeit pārstāv? Interesē gan nevis karpu kāti, bet šīs firmas fīderi.
Paldies!

Atbild Aivars Rudzinskis

Nu, būs vien pašam jāspēj pasūtīt caur internetu. Varbūt no Tacklebox, tas uzticams veikals. Nav vienkārši ar muitām no Anglijas, bet viss ir izdarāms.

Atbildēts: 19.aprīlis 2024, 14:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā user1962

Labdien ! Sveiciens pavasarī ! Ļoti mainīgs laiks ar vējiem, temperatūru lēcienie. Bija silts, tagad auksts. Kā tas ietekmē karpu copi ? Orientēties vairāk uz naktīm pēc siltas dienas ? Kādas ēsmas un barības šādā mainīgā laikā ?

Atbild Aivars Rudzinskis

šobrīd svarīgākais ir saprast, kur karpas atrodas. Tās noteikti meklē, kur ir siltāks ūdens, kaut vai par pusgrādu. Pie tādiem mainīgiem apstākļiem to ir ļoti grūti izpīpēt, tādēļ nākas ņemt talkā termometru. Vislabākie ir iemetamie, ko var piesiet pie makšķeres un nomērīt ūdeni tur, kur plāno makšķērēt. Piemēram šāds:

https://johnsonrosstackle.co.uk/scales/11751-reuben-heaton-standard-ca...

Ja makšķerēsi aukstākā ūdenī, kur šobrīd karpu nav, nekādas superbarības viņas no siltuma neatsauks. Un otrādi, ja atradīsi ezerā vai dīķī vissiltāko vietu, barības izvēlei vairs nebūs īpašas nozīmes.

Atbildēts: 19.aprīlis 2024, 12:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā user1962

Sveiks ! Paldies par iepriekšējām atbildēm un labiem padomiem ! Šonedēļ ilgstošs atkusnis. Doma svētdien braukt varbūt izmēģināt uz karpu dīķi. 7 ha, viens gals seklāks, otrs dziļāks, vietām divi, vietām (Pie meniķa) pat 3 m. Diezgn siltu sola. Varbūt labāk naktī ? Pagājušā gada martā Tavs ieteikums uz nakti ļoti līdzēja. Kādas ieteiktu barības, ēsmu ? Kur copēt ? Vējš rietumu - no dziļā gala uz seklo galu.

Atbild Aivars Rudzinskis

Diez vai tas atkusnis kaut ko daudz mainīs. Karpām šobrīd ir auksti un arī skābekļa trūkums ūdenī piedevām. Cerības uz copi nav lielas. Katrā ziņā ne uz kādiem seklumiem tās vēl nedosies, paliks visdziļākajās vietās. piemānīt var mēģināt ar kaut ko ļoti smaržīgu, uz spirta bāzes būvētiem atraktoriem vai arī kaut ko dabiski spēcīgu, varbūt ķiploku.

Atbildēts: 30.janvāris 2024, 13:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bebriits

Sveiks. Jautājums tāds- ezers ap 65 ha.Veči laipas sataisījuši nu 10-20 precīzi nezinu.Katram sava barotā vieta.Tiem kam laiks tie baro arī kad nemakškerē.Nopērkama licenze.Parādīs vietiņu brīvāku un tur nu būs jāapmetas.Nu naktis 3 max, ilgāk nesanāks.Barots tur nav,kādas iespējas kādu karpiņu pievilināt pie sevis?:)Kādu barība labāk strādātu?Smalka,rupja?Ar aromātiem ,ar var vai labāk ,tādu neintrālu lai baigi neizceļas. Vai karpas drīzāk dzīvosies kur viņas baro un man tur izredzes švakas kautko pievilināt pie sevi.Doma sākumā 2vus punktus barot 1 augļi- 2 zivs garša.Samalt boilas,sensas Karpu piejaukt,peletes smalkās,kukurūza,kaņepe,tīgerrieksts.Un tad skatīt,ja cope kāda būs,tad pāriet uz boilām barot.Ja nē tad palikt pie malto,smalko barību.Trīs naktis ir tad redzēs.Ko meistars darītu?:)

Atbild Aivars Rudzinskis

Barošanas pamatideja ir ne tikai piesaistīt karpas pie konkrētas vietas, bet arī piesaistīt pie konkrētas ēsmas. Es teiktu, ka tā ir pat svarīgāka! Parasti šī ēsma ir aut kāda boila. Ja vienā ezerā ilgāku laiku ber vienu un to pašu boilu, karpas pie tās pierod un ķeras uz to daudz drošāk, ir vairāk copju un mazāk nogājienu. Pieļauju, ka arī šajā ezerā tā notiek, veči sēdina karpas uz konkrētām boilām. Līdz ar to pārējiem izredzes ir krietni mazākas.

Šajā gadījumā tev ir divi varianti - vai nu sākt par to vietu domāt ilgtermiņā, resp. uzradīt pašam savu unikālu boilu un kādu laiciņu ar to pabarot (nevajag nemaz daudz) vai arī tomēr censties izspiegot, ar ko baro vai agrāk ir barojis kāds no konkurentiem. Ja tas izdodas, jāmēģina veidot barības stratēģija ap šo informāciju. Piemēram, ja es zinātu, ka kāds strādā ar Trigga boilām, varētu barībai izmantot arī Trigga smalkās birstošās barības, Trigga peletes dažādu izmēru, Trigga šķidrumus un boilas grieztas, krešotas un veselas. Skat, kāds kokteilis no dažādām frakcijām un šķīšanas ilgumiem ir iespējams, ja pieturas pie viena vienojoša elementa. Pie tāda kokteiļa tad Trigga boila uz mata (atkal ir varianti - grimstoša, vafters, popaps, dumbelis, vesela, pusīte, pusotra, divas, divas pusītes, apgraizītas vai neapgraizītas) jau būs kā ķirsītis uz rūpīgi pārdomatas tortes. Ar laiku, sekojot rezultātiem, varēs mēģināt izpīpēt, kas ātrāk piesaista copes - lielākas vai mazākas peletes, ar vai bez PVA stika, bomžpaketes vai vēl kaut kas.

Tevis piedāvātajā kokteilī ir tik daudz dažādu nezināmo, ka nekad nevarēsi atkost, kurš no tiem ir pievilinājis karpu visvairāk. Vispār nekādu analīzes vai attīstības iespēju:(

Visbeidzot, par to, ka kaimiņi ir iebarojuši konkrētus punktus, jāsatraucas mazāk - karpa nav baltā zivs, tik ļoti pie vienas vietas nekad nepiesienas, tāpat tā klejo apkārt pa visu ezeru. Meklējot, piemēram, kur siltāks ūdens. Ja tev pavasarī būs vējš no muguras, nekādas jēgas no tāda iebarota punkta tāpat nebūs, jo visas karpas aizies pretējā krastā.

Atbildēts: 12.janvāris 2024, 11:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager